Skocz do zawartości

Zdobyczne malowania.


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

W sensie że to by były Gladiatory w Radzieckim malowaniu? Jak tak to oczywiście że się łapie.

 

Co do offtopa mi zaczyna brakować sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze mi się przypomniało że Rising Decals robi ciekawr zestawy typu Dying Sun (japońskie zdobyte przez amerykanów) i Japanese ZOO (na odwrót

 

http://www.risingdecals.com/DyingSun/DyingSun_A.htm

 

http://www.risingdecals.com/ZOO/K_ZOO_A.htm

 

(są tam Hurricany)

 

Tak więc z polskimi szachownicami to mógł by być ale chyba tylko jeden Gustaw .

 

Nie bo jeszcze m.in Fi 156 Storch, Fw 44 , Bu 181, Bf 108. Jest nawet książka Stratusa: Polskie Skrzydła 8 Polands captured Luftwaffe Warprizes

 

No i jeszcze zdobyczne na Niemcach itd. w latach 1918-1920 mogą być.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to od początków wojny powietrznej do czasów współczesnych. Tylko , że w przypadku wojny w Hiszpanii to sprawa zdobycznego sprzętu jest "nieco' zagmatwana...Kilka mocarstw wspomagających obie strony, sprzęt zagraniczny , chyba , że bieżemy pod uwagę tylko takie przypadki jak frankistowski Iszak czy republikańska dora .

 

Jak zgłosić propozycję projektu grupowego , bo już kilka osób jest chętnych . W dziale Projekty Grupowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ioh.pl/samoloty/index.php?s=galerie&art=1

"

revell niedawno wypuściła Ju 290 w wersji "alles kaputt" - zdobytego przez Amerykanów.

 

A sam myślałem, czy nie złożyć He 177 w barwach angielskich, ale z moim tempem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Botan Dzięki Ci wielkie za to!

Szukałem czegoś co przejęto zostało przez USMC, i już zacząłem tracić nadzieję, a tu taka miła niespodzianka

 

Jeżeli projekt dojdzie do skutku mój wybór pada na:

DyingSun_kamuflaz4.jpg

Ki-61-I Tei "Tony"

"Flying toy" of VMF 322

Kadena AB, Okinawa, May 1945

 

Panowie projekt nie ma na celu stworzenia kolekcji w "egzotycznym malowaniu" tylko maszyny zdobyte.

Więc jak pisane było wcześniej robimy tylko maszyny przejęte w walce, przejęte po podbiciu kraju, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po ucieczce - dezercji, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po uciecze i którzy byli internowani. Tylko takie, żadne malowania fikcyjne w stylu rosyjskiego F-117 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie projekt nie ma na celu stworzenia kolekcji w "egzotycznym malowaniu" tylko maszyny zdobyte.

Więc jak pisane było wcześniej robimy tylko maszyny przejęte w walce, przejęte po podbiciu kraju, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po ucieczce - dezercji, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po uciecze i którzy byli internowani. Tylko takie, żadne malowania fikcyjne w stylu rosyjskiego F-117 itp.

 

Dokładnie tak , uznajmy to za opisanie zasad i reguł projektu.

 

 

Ja postaram się wystartować z

japhurri.png

 

Hawker Hurricane Mk.IIb 64 Sentai

Chiang-May , March 1942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli projekt dojdzie do skutku mój wybór pada na:

 

Ogólnie jestem przeciwko robieniu kolejnych projektów grupowych z racji, że dużo ich mamy już, ale jeśli coś takiego będzie to przyjmiecie też coś co nie ma skrzydeł, a np gąsienice? To może bym coś wymyślił bo temat "captured" jest bardzo ciekawy

 

http://wp.scn.ru/en/ww2/b

Ta stronka jest ciekawa, schematy samolotów ze wszystkich okresów, sporo jest tam też właśnie zdobycznych.

 

Hurricanów było sporo przez Niemców przejętych.

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/79/2/0#4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic przeciwko nie mam. Nie muszą to być chyba tylko letadła

 

A co do grupowych projektów, to nie sądzę że jest sens w ograniczaniu się. Wkońcy dzięki temu mogą powstać fajne kolekcje (np. panowie od Hummerów, gdzie kilkoro z nich nie skleja już nic innego). Jedyne co mi nie pasuje do brak oddzielnego działu warsztatowego i oddzielnego galerii gdzie można sobie popatrzeć na skończone modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie są dwa "żyjące" tematy lotnicze z czego oba głownie w 1:144 ;]

 

Temat zdobycznych samolotów jest już tak niezwykle szeroki, z pojazdami zdobycznymi to już nie byłoby za szeroko?

 

Osobiście nie widzę powodu aby miały powstawać oddzielne warsztaty i galerie bo to tylko zaburza i rozdrabnia forum. Lepiej żeby był wątek z linkami do wszystkich warsztatów i galerii, dużo prościej i bardziej przejrzysto.

 

Hmm Aktualnie mam skończyć dwa modele na których poćwiczę ślady eksploatacji + Tu-154m i nie wiem czy kolejny projekt to nie za dużo.

 

W sumie mam materiały na RWD-8 więc może sie z nim przyłącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak więc z polskimi szachownicami to mógł by być ale chyba tylko jeden Gustaw .

 

Nie bo jeszcze m.in Fi 156 Storch, Fw 44 , Bu 181, Bf 108. Jest nawet książka Stratusa: Polskie Skrzydła 8 Polands captured Luftwaffe Warprizes

 

No i jeszcze zdobyczne na Niemcach itd. w latach 1918-1920 mogą być.

 

Uściślijmy :

 

Z wojennych zdobyczy na III Rzeszy na szachownice załapały się :

 

Bu-131

Bu-181

Bf-108

Bf-109 G-14

FW-58

FW-190 - samolot sprawny, z powodu uszkodzonych kół nie był oblatany - użytkowany jako pomoc techniczna.

Fi-156

 

Lotnictwo cywilne:

 

He-72

FW-44

FW-58

Fi-156

Caudron Goeland

Bf-108

Moller Sturmer - ten nie latał, ale oznakowania dostał

Bu-131

 

+ znakomita większość użytkowanych w okresie powojennym szybowców.

 

Ponadto przejęliśmy sporo sprzętu w stanie mniej więcej kompletnym, między innymi Ju-87, Moller Stormo, Junkers W.34 ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dokładniejsze info dotyczące Korpusowego Hiena. Po pierwsze to malowanie lekko odbiega od tego co widzimy w instrukcji malowania od kalek które przedstawił Botan. Samolot powinien mieć czerwony kołpak i ster kierunku

3_1_b1.jpg

3_1_b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak w końcu z tym projektem ? Kto za , kto przeciw ?

 

Pozostaje też kwestia jak , czy z pojazdami czy bez ? Okręty można pominąć bo nie było by zbyt dużo takich przypadków .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem pomysł więc ja się na to piszę z Hienem. Jestem za otwartością projektu na pojazdy itp.

 

Jednakże chwilowo mnie blokuje koszt zestawu Hasegawy, a zakup Aerografu jednak ważniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo jestem w 100% za !!!! Próbowałem przepchnąć podobny temat na innym forum.Piszę się bez 2 zdań !!! Chętnie NA RAZIE dołączył bym się z

 

-Radziecki P.7

-Rumuński P.11c

-Rumuński P.37 A i B

 

Temat projektu pokrywa się z głównym tematem mojego doboru modeli więc możliwe że powiększę listę.

 

Trochę plansz barwnych i zdjęć PZ'eli na obczyźnie z mojej kolekcji :

 

oRSPbiay202.jpg

oRSPbiay209.jpg

oRSPbiay211.jpg

oRSPbiay213.jpg

oRSPnn.jpg

PZLP37oRSPbiay201.jpg

PZLP-11cRumuski1.jpg

PZLP-11cRumuski.jpg

RumuskiP-11c.jpg

PZLP-23KaraRumuskipowypadku.jpg

RumuskiP-241941.jpg

Rumuskikara.jpg

RumuskiRWD-13.jpg

RWD-14RSPbiay37.jpg

RWD-14RSPnr.jpg

RWD-8romania.jpg

RumuskiP-241941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kolekcja

 

Przy okazji ma ktoś jakieś zdjęcia zdobycznych samolotów japońskich w lotnictwie np Chin Indonezji Francji? Albo namiary gdzie ich poszukać?

 

To zgłasza ktoś ten projekt grupowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę , że kilka osób już jest chętnych .

 

Sorki za brak odpowiedzi wcześniej ale jak ja kocham vistę

 

Co do ex-japońskich samolotów to chyba Techmod wydał kalki do Zera Chińskiego a trochę opisów jest tu

 

PS. Nie jestem tu od dawna więc się zapytam , gdzie się zgłasza taki projekt ? - W propozycjach projektu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo jestem w 100% za !!!! Próbowałem przepchnąć podobny temat na innym forum.Piszę się bez 2 zdań !!! Chętnie NA RAZIE dołączył bym się z

 

-Radziecki P.7

-Rumuński P.11c

-Rumuński P.37 A i B

 

Temat projektu pokrywa się z głównym tematem mojego doboru modeli więc możliwe że powiększę listę.

 

Trochę plansz barwnych i zdjęć PZ'eli na obczyźnie z mojej kolekcji :

 

Część

 

Sądząc po temacie "zdobyczne malowania" tyczy się to samolotów sprzętu przejętego przez przeciwnika i naturalizowane malowaniem w trakcie działań wojennych, co nie za bardzo tyczy się samolotów rumuńskich, bo te, które pokazałeś były zbudowane przez polskie warsztaty na specjalne zamówienie Rumuńskiej armii bądź ewakuowane w 39 roku, więc nie mam mowy tu o zdobycznych tylko specjalnie zbudowanych albo podarowanych sprzętach.

 

 

Pzdr. Albert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pamiętajmy o jednym, w miarę możliwości postarajmy się udokumentować to że ta maszyna została zdobyta, przejęta (rys historyczny, w jaki sposób kiedy, materiały foto) aby mieć pewność że nie jest to maszyna sprzedana, lub wypożyczona, poza tym za zdobyciem kryją się często ciekawe historie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.