Skocz do zawartości

Propozycja projektu "Zdobyczne Malowania"


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam przygotowania?

 

To jak jest jakaś zgoda z góry na przeprowadzenie projektu?

Termin był ustalony na 15 ale dział można by stworzyć wcześniej dział bo chyba nie byłoby problemu jeśli byłaby możliwość rozpoczęcia wcześniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli trzyma się założeń to tak

 

No to właśnie się pytam czy spełnia założenia

 

Tych umieszczonych tutaj nie, ale w wątku w 1:1 było też tak powiedziane

 

Samoloty muszą być przejęte w ramach działań wojennych, ucieczek ew w mniej legalny sposób trafiły do tego kraju. Nie mogą to być maszyny zakupione legalnie (brytyjskie Mi-8), bądź odsprzedane/wypożyczone później jakiemuś innemu państwu (np amerykańskie Migi-21F13 lub wspomniana Avia)

 

I od tej definicji czy jest ważna czy nie zależy czy ten fokker się łapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botan jak się skleja Maus bo widzę w podpisie

 

No zależy jaka jest historia tego Fokkera zdobyty czy oddany/zakupiony etc.

 

Ja się zapowiadałem, ale niestety na razie z racji sporych zapasów oraz braku funduszy nie wezmę udziału, choć nie wykluczam tego po jakimś czasie, mam nadzieję, że projekt się za szybko nie skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Botan jak się skleja Maus bo widzę w podpisie

 

No zależy jaka jest historia tego Fokkera zdobyty czy oddany/zakupiony etc.

 

Ja się zapowiadałem, ale niestety na razie z racji sporych zapasów oraz braku funduszy nie wezmę udziału, choć nie wykluczam tego po jakimś czasie, mam nadzieję, że projekt się za szybko nie skończy

 

Maus jakoś idzie ostatnio zamiast poprawić rury wydechowe to pogarszyłem ich stan ale mam już pomysł jak to naprawić

 

Przecież nie pytałbym o Fokkera nie podająć jego historii, jest ona w linku na wcześniejszej stronie. Najprawdopodobniej był on sprzedany nielegalnie, gdyż Niemcom po pierwszej wojnie światowej nie wolno było sprzedawać samolotów więc chyłkiem przerzucono go, podobno w częściach, na Litwę.

 

PS. Skoro masz spore zapasy to na pewno znajdzie się coś, co do tematu by pasowało ;]

Jakbym znalazł gdzieś kółko z włoskiej ciężarówki w 1:72 i sobie odlał to jeszcze z polską autoblindą wystartował, masz może? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie bardzo coś się nadaje. No chyba, że nie sprzedam swojej III J Dragona w 35 i zrobię zdobyczną z Pułku Ułanów Karpackich (Egipt '42).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już modelik opłaciłem , jeszcze kilka dni plis :-)

 

To może zaczniemy od przyszłego poniedziałku? Paranoidowi model do tego czasu na pewno dojdzie i będzie można zacząć. Też osobiście chciał bym zacząć jak najszybciej niby mam co sklejać zamiast Łosia ale chce go już skończonego zobaczyć ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wola jakiejś części narodu jest, więc czemu władza miałaby się nie zgodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władzo nasza droga, jeżeli to czytasz prosimy o stworzenie działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia mówią o maszynach zdobytych w trakcie działań wojennych lub internowanych. Ciekawa sprawa , nie znam ich historii Jak dla mnie jeśli taki Morane trafił bezpośrednio z Francji do Chorwatów, nie służąc w międzyczasie w Luffdwaffe. To malowanie podchodzi pod temat.

W sumie samoloty były zdobyte przez Niemców w trakcie i po działaniach wojennych.

 

Ale jak już się tak wole ludu i demokracje bawimy to niech będzie niech się stanie VOX POPULI ! zadecyduje . Ja tam jestem za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się pytałem o bułgarską Avię b.71 to mi powiedziano że to nie przejdzie, a z M.S. 406 historia jest taka sama, to już byłoby trochę naciągane. One nie trafiły bezpośrednio.

 

jakby nie patrzeć mają to być samoloty w malowania samolotów zdobytych, przejętych, internowanych, zdobytych nielegalnie. A chorwackie M.S. 406 pod żadny przypadek nie podpadają. Chyba że jugosłowiańskie czy niemieckie by mogły być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się pytałem o bułgarską Avię b.71 to mi powiedziano że to nie przejdzie, a z M.S. 406 historia jest taka sama, to już byłoby trochę naciągane. One nie trafiły bezpośrednio.

 

jakby nie patrzeć mają to być samoloty w malowania samolotów zdobytych, przejętych, internowanych, zdobytych nielegalnie. A chorwackie M.S. 406 pod żadny przypadek nie podpadają. Chyba że jugosłowiańskie czy niemieckie by mogły być.

No dzięki, spróbuje poszukać czegoś innego, jak nie to po prostu nie wezmę udziału Ale po głowie chodzi mi fiński I-16 więc może coś z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po głowie chodzi mi fiński I-16 więc może coś z tego będzie Very Happy

 

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/78/0

 

Fińskie fajne, ale Japońskie rzadziej spotykane :P

 

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/317/65/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.