Skocz do zawartości

Zdobyczne malowania.


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

FW-190 - samolot sprawny, z powodu uszkodzonych kół nie był oblatany - użytkowany jako pomoc techniczna.

 

Zio czy są może jakieś zdjęcia, albo przynajmniej grafika przedstawiająca tego FW-190 ? Wyobrażam sobie miny wszystkich fockofili na widok takiej polskiej Foki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią bym popatrzył na taki, i tak wiele radości sprawiło mi patrzenie na polską 109tkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sm_Messerspit_109E.jpg

Cholera coś mi bardzo nie pasowało w tym messerspitcie

 

Bardzo fajna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zagadka

Amodel_72203d.jpg

Zestaw jakiego samolotu widzimy na załączonym obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zagadka

Zestaw jakiego samolotu widzimy na załączonym obrazku?

 

Jak-18 z Amodelu jako północnokoreański nocny bombowiec?

 

 

edit

PS. Najpierw napisałem posta później popatrzyłem na kalkomanie, żeby nie było ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 18 Tak, A-Modelu Tak, Nocny bombowiec też, ale nie zwróciłeś uwagi na amerykańskie znaki ?

 

Poszperałem w necie, zdjęcia co fakt nie znalazłem ale informacje owszem.

 

T-10G czyli testowe oznaczenie Jaka-18

Maszyna ta w nocy z 16 na 17 lipca 1953 dokonała nocnego rajdu na Inchon niszcząc magazyn paliwa. Późnym rokiem 1954 załoga tego samolotu uciekła nim do Korei Południowej. Od tego czasu do Sierpnia 1955 siły powietrzne USA pokazywały tą maszynę, po czym została oddelegowana do ATIC do Grupy 1125th Field Activities. Otrzymał nr 47-715 oraz oznczenia US Army. Maszyna była testowana od października 1955 do lipca 1957 roku. Przez ten czas wylatała 110 Godzin. w 1957 roku oddana została do muzeum Lotnictwa USA otrzymując oznaczenia NKA. Obecnie maszyna znajduje się w National Air and Space Museum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 18 Tak, A-Modelu Tak, Nocny bombowiec też, ale nie zwróciłeś uwagi na amerykańskie znaki ?

 

Zwróciłem, ale pytałeś jaki to model a nie w jakim malowaniu go wykonasz.

 

Będziesz coś próbował zrobić z owiewką czy dasz zestawową?

 

Z tego co pamiętam w Jaku-9P tego producenta też bym egzemplarz amerykański.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dopiero co natrafiłem na ten model w necie ;) Ale pewnie będzie brany na warstat, ale dopiero po tym co zaplanowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW-190 - samolot sprawny, z powodu uszkodzonych kół nie był oblatany - użytkowany jako pomoc techniczna.

 

Zio czy są może jakieś zdjęcia, albo przynajmniej grafika przedstawiająca tego FW-190 ? Wyobrażam sobie miny wszystkich fockofili na widok takiej polskiej Foki

 

Niestety nie spotkałem się z takowymi - z resztą w tamtych czasach nie było modne afiszowanie się użytkowaniem sprzętu od faszystów ;) .

 

Można założyć że maszyna posiadała standardowy niemiecki kamuflaż z zamalowanymi krzyżami i naniesionymi szachownicami - samolot nie latał i oficjalnie nie istniał - był wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna w szkole mechaników.

 

Po powrocie do domu postaram się napisać coś więcej.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się gdzieś w pamięci obija że to jest tylko wizja artystyczna, a takowy nie istniał.

Być może, bo nie ma zdjęć przynajmniej ja nie widziałem, ale co do tego pierwszego to nie ma wątpliwości co do jego istnienia (pierwsze dwa zdjęcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
sm_Messerspit_109E.jpg

 

A mi się gdzieś w pamięci obija że to jest tylko wizja artystyczna, a takowy nie istniał.

 

Ten Emilo-Spitfajer to jednak była prawda , niemcy zdobyli kilkadziesiąt spitfajerów ale jeden miał nadspodziewanie ciekawe losy podobnie jak jego pilot. , Francuz zestrzelony został nad wyspą Jersey chyba w 1942 roku ; samolot nie był zbytnio uszkodzony.

Wykorzystano ten samolot do testów niemieckiego silnika w kadłubie spitfajera. Samolot uległ zniszczeniu podczas jakiegoś nalotu . Pilot także nie dożył do końca wojny , był jednym z rozstrzelanych za "Wielką Ucieczkę" .Imienia i nazwiska nie pomnę. Chyba nic nie pokręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia Spitomessera lub Messerspita była wałkowana wielokrotnie.Na uszkodzonym płatowcu Mk Vb NX:X (EN830)zainstalowano silnik DB. Zmiany płatowca obejmowały instalację silnika, jego osprzętu, chyba przyrządów i okapotowania. Ale nie płatów! Byłoby to nierealne pod względem aerodynamiki. Zbyt wiele przeróbek, obliczeń itd. Poza tym jaki byłby cel takiej konwersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.