Skocz do zawartości

Maszyny zdobyczne - Zdjęcia, dokumentacje i pytania.


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

eee nie jestem specem od pancerki ale to drugie to chyba Maus co nie ?

Co z nim nieteges Botan ?

 

Tam jest maus złożony z wieży v2 i kadłuba v1, dlatego widać że kamuflaż z obu części nie pasuje do siebie. I co najważniejsze w tej konfiguracji jest zdobyczny. Czyli z nim jest bardzo teges

 

Robienie go w malowaniu z Kubinki gdzie przemalowali go Rosjanie jakoś mi nie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

temat P -40 widac będzie niewyczerpany,a wracając do Hurricane to znalazłem na kilku forach informację ,że fińskie Hurricane należały do partii samolotów przeznaczonych do Polski,zaś sam egzemplarz ,który zapakowany był w skrzynię ponoć dotarł jednak do Gdyni ale w trakcie już wojny nikt go nie wypakował ze statku i ponoć wrócił do UK i został zezłomowany???? (nigdy one nie widniały na stanie RAF`u,więc dziś trudno się czegoś dokopac,kolejny temat nie do rozstrzygnięcia.

 

Co do zdjęcia tego Huricane`a fińskiego to większość internautów pisało o egzemplarzu "polskim" ,chyba ,że mieli na myśli same maszyny z partii ,a nie o znakach bo mnie też dziwi fakt ,że zostawiono by inne znaki na kadłubie ,a inne na skrzydłach.MEA CULPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapakowany był w skrzynię ponoć dotarł jednak do Gdyni ale w trakcie już wojny nikt go nie wypakował ze statku i ponoć wrócił do UK i został zezłomowany

Znów sięgnąłem do książki pana Eden'a; pisze on, iż jeden Hurricane zamówiony przez Polskę do dalszych ewaluacji oraz pozostałe 9 zamówionych już jako normalny towar importowy mogły nie dotrzeć do Polski - i teraz, co ciekawe - albo wróciły do UK albo popłynęły na Bliski Wschód:!:

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze się dołączę i skomentuje to zdjęcie. Czemu Hurri jest cały Zielony ?

Myślałem że w Finalndii najpierw latali w kamuflażu RAR potem zamienili na swój.

 

Tymczasem ten to mu ma zamalowanie szachownice czyli musiał je mieć jeszcze w Brytanii Czyżby ten Hurricane był od początku pomalowany na zielono ?

 

Dodatkowo zwróćcie uwagę na to tu mamy hurri

 

finpolhurri.jpg

 

A tu fragment skrzydła Karasia

 

23.jpg

 

Nie wydaje wam się że odcienie są bardzo podobne ? Wiem odważna teoria ale warto się zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black hehe z tym porównaniem to żeś teraz nieźle pojechał. Nie można oceniać kolorów oraz/i odcieni na zdjęciu, tym bardziej czarno-białym, robionym przy różnych oświetleniach, o różnych porach roku, na różnych filmach i aparatach.

 

Wtrącę też dwa grosze do dyskusji. Może to siła autosugestii, bo tyle o tym gadacie ale zacząłem widzieć coś kwadratowego na skrzydłach, oraz kamuflaż na usterzeniu

 

Temat jest bardzo ciekawy, sam osobiście jestem ciekaw co się stało z polskimi hurrasiami i spitami. Władza mogła by wydzielić wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli kogoś interesują zawiłe historie typu ex-litewskie ex radzieckie niemieckie zdobycze powinien zajrzeć do tego wątku:

http://www.plienosparnai.lt/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?2377.post

 

Są zdjęcia i plansze barwne samolotów: Piper J-3 Cub, DH89M, Gloster Gladiator i różnych ANBO

 

Co do tekstu trzeba czasem użyć translatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/naklejki-japonia-pacyfik-1-48-unikat-i1238761823.html

Kalki dla zdobytych japońskich maszyn z serii Dying Sun w 1:48. Może kogoś zainteresują.

 

http://allegro.pl/naklejki-japonia-pacyfik-1-48-unikat-i1238761891.html

A tu maszyny amerykańskie zdobyte przez Japończyków też 1:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się czy Ex-Irański F-14 Przejęty przez USN nadaje się do projektu.Maszyny te robiły za Agrresorów w radzieckim malowaniu, jednak ja bym zrobił w klasycznym Irańskim kamuflażu

iiaff14a_36029001tm6.jpg

 

Historia wygląda tak że Amerykanie sprzedawali Iranowi (gdy był jeszcze republiką) swoje maszyny, jednakże do władzy doszedł zły szach zmienił ustrój na replukę islamskie i partia Tomcatów które były przeznaczone dla Iranu przejął US Navy w oryginalnym irańskim kamuflażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hej

 

Szukam zdjęć czołgów lekkich M3 zdobytych przez Japończyków na Filipinach.

 

Jak na razie mam to:

http://3.bp.blogspot.com/_xCj-CgN8VII/SbdP9hFv_1I/AAAAAAAAADk/DlWxSzucluc/s1600-h/capturedstuarts.jpg

http://bp0.blogger.com/_CbwnjooteyI/SCfgr7tshDI/AAAAAAAALh0/wMRbc8XDUSs/s1600-h/11.jpg

 

Duże zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze 3/10 magazynu AERO jest artykuł o wędrownym cyrku Rosariusa - jednostce niemieckiej Luftwaffe podczas II wojny światowej - na wyposażeniu której były m.in.: P-47, P-38, P-50, Hawker Typhoon, Spitfire, Mosquito itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Mam pytanie t współtwórców tej dyskusji, ostatnio zbieram informacje na temat niniejszego postu:

 

Czy posiadacie więcej informacji na temat naszego PZL łosia w barwach Luftwaffe, czy brał udział w jakiejkolwiek bitwie,

 

Czy posiadacie informacje na temat MIga-3 również w barwach Luftwaffe, jak zanlazł się u Niemców i gdzie walczył i czy dużo było tych maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.