Skocz do zawartości

[ZDOB]Amerykański King Tiger-Academy 1:48


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za fajną dyskusję i wyjaśnienie kilku kwestii Nie sądzę co prawda żebym wykorzystał filtry przy Tygrysie ale może przydadzą mi się przy kilku następnych modelach. Co do modelu to nałożyłem zimmerit na płyty przednie. Ponieważ okazało się że "kołowy" błąd Academy polega na zbyt "rzadkim" rozmieszczeniu wahaczy, zdecydowałem że dorobię brakujące koła Niech już będzie poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...telepatia DZIAŁA!

 

Żadna telepatia Gdy rozmawiałem z kol. Pilex-em 7 to w żartach zasugerował mi że jeśli będę chciał ukryć tę liczbę kół to muszę podwozie utopić w błocie Ponieważ na zdjęciu czołg nie wygląda na specjalnie ubłoconego a i ja nie lubię błocić i syfić moich modeli (poza tym szkoda mi pierwszych friuli) więc zacząłem myśleć jak wybrnąć z tego problemu. Generalnie to czego nie widać traktuję trochę po macoszemu więc zrobienie od nowa prostych wahaczy nie przedstawia jakiegoś wielkiego problemu Dwa dodatkowe koła też nie stanowią jakiegoś koszmarnego zadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

No i stało się...uciąłem wahacze...

P9020152.jpg

 

Koło z nową osią i wahacz:

P9020155.jpg

 

Podziubany zimmerit:

P9020151.jpg

P9020154.jpg

 

Pierwsze friule...zgroza.Mam tylko dziwne wrażenie że mi ogniw braknie :(

P9020153.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow..

No to teraz mnie rozłożyłeś. Przyznam szczerze, że traktowałem Twój warsztat jak zabawę z totalnie skopanym modelem Academy jeszcze wtedy Minicraft. Widzę jednak, że wyciskasz z tego zestawu co się da. I brawa za to!!!!!!

Skoro wziąłeś się za koła, to muszę zapytać, czy uzupełnisz je o brakujące jedno z każdej strony? Dodam tylko, że friule podnoszą jakość modelu o półkę wyżej.

Siadam na widowni na pierwszym wolnym miejscu. Jeszcze raz wielkie uznanie dla Ciebie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wziąłeś się za koła, to muszę zapytać, czy uzupełnisz je o brakujące jedno z każdej strony?

 

Zacytuję sam siebie

 

Ponieważ okazało się że "kołowy" błąd Academy polega na zbyt "rzadkim" rozmieszczeniu wahaczy, zdecydowałem że dorobię brakujące koła Niech już będzie poprawnie

 

Dzięki za doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

Dziś bez zdjęć bo aparat zdechł i się ładuje. Pomalowałem zimmerit oliwkowozieloną vallejo żeby było widać jak wygląda pod warstwą farby. Poza tym pracuję nad błotnikami z blaszki aluminiowej. Oczywiście łączę dalej ogniwka gąsienic ale mozolnie to idzie...

 

PS:

 

Jeśli jest taka wola to jak doprowadzę Skorpiona do kolejnego etapu (malowanie kabiny) to mogę wstawić pregalerię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba jeszcze się pytasz? Jako młokos gdy zobaczyłem w Lotnictwie na początku lat 90tych projekty, byłem wręcz zauroczony tą maszyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć!

 

Coś cicho tutaj...Ale w sumie też dopiero teraz wracam do Tygrysa więc wyzłośliwiał się nie będę Umęczyłem jedną gąsienicę i powiem szczerze że jakoś mnie to pchnęło żeby umęczyć drugą Tak się to prezentuje:

P1080061.jpg

 

Obecnie trwa walka z kołami napędowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czoł(gi)em

 

Nie mogłem spać dziś w nocy więc skończyłem drugą gąsienicę Przed momentem nakleiłem ogniwa gąsienic na wieżę ale zrobiłem to źle tzn ogniwa z tyłu wieży są naklejone równolegle a na zdjęciach są przekoszone względem siebie :( No nic , nie chcę zniszczyć zimmeritu więc już zostawię.Tak to wygląda, tylko jedna strona bo z drugiej nie ma jeszcze kilku kół

P1090061.jpg

P1090062.jpg

 

Poza tym mam pytanie. Czy poniższe kamo Tygrysa jest właściwe? Jakich barw najlepiej użyć?

http://www.defendingarnhem.com/Tiger-II.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się martwiłem, że zarzuciłeś budowę. A tu przyjemne (a nawet bardzo) zaskoczenie!! Wygląda świetnie!! Prosi się tylko o dorobienie zębów w kole napędzającym. Myślę, że biorąc pod uwagę góry jakie przeniosłeś już przy budowie tego modelu, dorobienie ich nie będzie problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już się martwiłem, że zarzuciłeś budowę. A tu przyjemne (a nawet bardzo) zaskoczenie!! Wygląda świetnie!! Prosi się tylko o dorobienie zębów w kole napędzającym. Myślę, że biorąc pod uwagę góry jakie przeniosłeś już przy budowie tego modelu, dorobienie ich nie będzie problemem.

 

Dziękuję , liczyłem po cichu na Twoją wypowiedź w temacie Co do zębów to starania widać , ledwo ledwo ale widać. Na kole napędzającym są widoczne białe (na zdjęciu raczej szare) punkty. To moje nieśmiałe próby zrobienia zębów ale póki co jakoś średnio mi to idzie. Z tym modelem wiecznie coś jest nie tak. Mam wrażenie że koła napędzające są za duże Przez co zęby za nic nie chcą się dobrze wpasować w otwory na gąskach. Poza tym coś dziwnego jest z układem napędowym-nie wiem co dokładnie. Chyba jest ogólnie za krótki Jak się dowiem-dam znać Z zębami jeszcze powalczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiary koła napędowego, to pasowały by jakieś plany oryginału (możesz zapytać na pw Bigmodela, bo on ma sporo takich rzeczy). Wtedy przez przeliczenie skali by Ci wyszło czy koła są ok, czy trzeba piłować. Co do samego układu jezdnego, to tez myślę plany pomogą. A malowanie z poprzedniego postu jest poprawne.

 

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymiary koła napędowego, to pasowały by jakieś plany oryginału (możesz zapytać na pw Bigmodela, bo on ma sporo takich rzeczy). Wtedy przez przeliczenie skali by Ci wyszło czy koła są ok, czy trzeba piłować. Co do samego układu jezdnego, to tez myślę plany pomogą. A malowanie z poprzedniego postu jest poprawne.

 

Powodzenia!!

 

Mam plany więc już po sprawdzeniu śpieszę donieść że rozmiar koła jest właściwy. Co do układu jezdnego to gdzieś czytałem że King Tiger miał 105 ogniw na gąsienicę i to mi nie pasi bo obecnie mają chyba koło 90 Ale cóż ,to dla mnie lepiej bo zostało akurat tyle by zrobić dodatkowe ogniwa na wieży i na prosty szablon do zębów na kołach napędowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.