Skocz do zawartości

Wellington GR Mk. XIV 304 sqn.


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

A więc skończyłem. Ponad rok budowy i finisz - od drugiego koloru kamuflażu do matt'u na koniec - w niecałe 9 godzin. Niestety nie wyszło tak jak miało wyjść... jak zawsze zresztą. Lekcją płynącą z tego modelu będzie absolutny zakaz używania Maskolu przy maskowaniu owiewek

Warsztat - TUTAJ.

 

Sama maszyna - QDoV - należała do 304go dywizjonu bombowego "Ziemi Śląskiej", mój model przedstawia samolot z okresu końca 1944 roku podczas stacjonowania w bazie Benbecula na Hebrydach Zewnętrznych.

Fotka oryginału:

th_wellington304.jpg

 

No i sam bohater tej galerii:

 

th_DSC05019.jpg

 

th_DSC05026.jpg

 

th_DSC05032.jpg

 

th_DSC07022.jpg

 

th_DSC07025.jpg

 

th_DSC07026.jpg

 

th_DSC07033.jpg

 

th_DSC07034.jpg

 

th_DSC07035.jpg

 

th_DSC07037.jpg

 

th_DSC07040.jpg

 

th_DSC07043.jpg

 

th_DSC07046.jpg

 

th_DSC07047.jpg

 

th_DSC07048.jpg

 

th_DSC07049.jpg

 

th_DSC07051.jpg

 

th_DSC07052.jpg

 

th_DSC07054.jpg

 

th_DSC07064.jpg

 

th_DSC07063.jpg

 

Z własnych błędów to na pewno: ramy oszklenia , krzywa i ciut przerwana literka "V" z jednej strony.

Z niezawinionych warsztatowo przyczyn: podczas transportu na ursynowski konkurs całe podwozie mi się połamało, dlatego z jednej strony opona mi trochę ucieka Poza tym jakaś miła dusza tam na miejscu urwała mi antenę, musiałem dorobić z polistyrenu.

Welliego zanadto nie brudziłem, brytole raczej dbali o czystość Jednocześnie muszę pochwalić płyny do kalek Gunze oraz "kamuflażowe" maski Montexu, fajnie się z nimi pracuje.

 

A teraz można opluwać do woli

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dużo wycisnąłeś z tego modelu. Niestety faktura części (chodzi mi o skrzydła) trochę zasłania wkład twojej pracy. Na zdjęciach rzucają się w oczy kratownice, możliwe, że to efekt lampy błyskowej i lakieru i w rzeczywistości wygląda lepiej. Wg mnie na zdjęciach kamuflaż wygląda trochę pędzelkowo. I trochę spaprałeś malowanie w miejscach gdzie skrzydła i stateczniki (z kamo) stykają się z białym kadłubem.

 

Trochę bym go wycieniował jeszcze

 

No i napraw to kółko jak trzeba i nie bój się używać taśmy do maskowania owiewek

 

A w innych kwestiach nie mam zastrzeżeń, czekam na Lanca w Twoim wykonaniu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i pomyśleć, że chciałeś skończyć z modelarstwem przez maturę i academowską B-17. Byłoby to stanowczo niewskazane!

 

Koledzy przede mną, a także Ty sam wspomnieliście już o widocznych niedoskonałościach efektu końcowego. Ja do tego wszystkiego dodałbym jednak brak przynajmniej delikatnych śladów eksploatacji:

 

Welliego zanadto nie brudziłem, brytole raczej dbali o czystość

 

Nie chodzi tutaj o "brudzenie", a jedynie delikatne podkreślenie wyglądu śladami takimi jak okopcenia. Co do stwierdzenia, że w lotnictwie Wielkiej Brytanii dbano o czystość, to niestety nie do końca się zgodzę gdyż różnie to bywało.Okopceń i zabrudzeń okolic silników raczej nie zmywano, wystarczy spojrzeć na zaprezentowane przez Ciebie w poście zdjęcie Wimpy'ego. Należy również zwrócić uwagę na to, że na powłokę lakierniczą działała sól morska.

 

Poza tymi kilkoma uwagami stwierdzam, że dobrze poradziłeś sobie z tematem polskiego, białego Wellingtona. Bardzo cieszy mnie to, że ktoś w końcu pokazał taką właśnie maszynę. Nie widuje się ich często i widok każdej z nich sprawia sporo radochy (przynajmniej mnie )

 

Gratuluję i z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe projekty.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas dwóch

 

Zabawne, ale mnie też zwracano uwagę że mój Mk.X jest zbyt czysty (aczkolwiek dość mocniej upaprany niż Twój) - cóż, widać tak musi być

 

Gratuluję kolejnego ukończonego polonika na forum - pomimo paru niedociągnięć naprawdę fajny model.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Wiem, że temat mocno historyczny, ale może auto Will'ka jeszcze tu zagląda. Gdyby tak się stało jakimś zrządzeniem losu to miałbym pytanie o kolory kamuflażu. Zamierzam zabrać się za Bryzę w okolicznościowym malowaniu stylizowanym właśnie na Wellingtona 304 Dywizjonu, ale w instrukcji schemat malowania jest dość skąpy. Chodzi mi o info o kolorach. Jest wprawdzie wykaz potrzebnych kolorów, ale z barwnej tablicy wynika, że najpewniej konieczna będzie jakaś mieszanka barw. Byłbym wdzięczny za ewentualną podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.