Skocz do zawartości

M4 Sherman Early - Tamiya - 1:48 + RB


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

a tak zakładam warsztat.

 

Sherman Tamki 1:48.

TA32505.jpg

 

Dochodzą lufy RB, 75 mm i Browning na przedzie.

 

Da się jakimś zestawem ulepszyć ten na wierzy?

 

Fakturę na osłonie przekładni i na wierzy tradycyjnie. Czy może gdzieś jeszcze?

 

Malowanie, mam dylemat, jednobarwne na OD, czy dwubarwne - OD i piaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na standardowe jednobarwne. Jestem świadomy, że dwubarwne jest rzadsze i bardziej efektowne, jednak chciałbym poćwiczyć cieniowanie, a ten model świetnie się do tego nada.

 

Na pocieszenie - przypadkiem na stronie Jadara natrafiłem na blaszki Voyagera do tego modelu za niecałe 19 zł, więc zamówiłem je dziś, teraz czekam i robię coś dalej.

 

Obecnie model wygląda tak:

Sherman009.jpg

Sherman010.jpg

Sherman011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakturę robiłeś na nitro Question

 

Tak, tradycyjnie nitro.

 

A i rozumiem że zestaw jak wszystkie Tamki samo-składalny Exclamation

 

Samoskładalny jednak powiem szczerze, widać że to wczesne lata produkcji 48-mek, (2004) w późniejszych modelach faktura jest w standardzie np.

Spawy są, jednak pewnie po już samy Surface'rze znikną - bardzo delikatne.

 

Model jest dobry, jednak myślę że HB daje większą szczegółowość kosztem większej ilości szpachli - tak jak w przypadku KW.

 

Z drugiej strony, coś mi się w pamięci obija że Shermany HB mają źle nachyloną płytę przednią - pewności nie mam.

 

Dodatkowe boczne płyty w Tamiyi są lekko skopane - tak mi się wydaje, że są za duże.

Co więcej jedną przykleiłem krzywo, co dostrzegłem dopiero gdy już klei zasechł na amen. Niech już tak zostanie - niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadamy już na stanie zamówionych przez Pana elementów fototrawionych i w najbliższym czasie ich nie będzie. Dlatego zmuszeni jesteśmy anulować złożone zamówienie.

Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

 

Taki przyszedł mi mail od Jadara.

Czy jakiś sklep modelarski jeszcze dysponuje Voyagerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza nałożona, blaszek brak. Karabin wymieniony.

 

Sherman014.jpg

Sherman012.jpg

 

Teraz cieniowanie, ale zanim je nałożę to trochę czasu minie.

Właściwie to jak zrobić to cieniowanie? Wiadomo, płaskie powierzchnie wypełnić rozjaśnioną bazą, ale co z wieżą która taka płaska już nie jest

 

P.S.

Jeśli są widoczne niedomalowania to spokojnie, muszę w kilku miejscach i tak przejechać papierem ściernym i poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zajrzałem bo zaraz chwalił bym w galerii .

Blaszki zobacz w Achtungpanzer nie wiem czy dobrze napisałem maja dużo blach w przyzwoitej cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze zajrzałem bo zaraz chwalił bym w galerii Very Happy .

 

Do galerii to mi daleko, jestem powolnym sklejaczem.

 

 

Blaszki zobacz w Achtungpanzer nie wiem czy dobrze napisałem Confused maja dużo blach w przyzwoitej cenie .

 

Nawet nie mogę znaleźć.

http://www.achtungpanzer.com/

chyba nie oto chodzi.

Z resztą i tak za późno na blachy. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Z tego co widze to za duzo sklejania to chyba nie ma przy tym modelu Very Happy

 

A no nie ma, ale polecam, jeśli znajdziecie taniego (HB niby dobry, ale przednia płyta jest pod zbyt ostrym kątem).

 

Wracam.

Model pocieniowany, zrobiłem to pierwszy raz (nie licząc nieudanej próby na amunicyjnej IV-ce w 72).

Kalki (brakuje jednej jeszcze), błyszczący lakier, białe smugi, trzeba dokończyć wydech, a także pomalować "na drewniano" narzędzia, przykleić kilka rzeczy, no i zabrać się za zawieszenie, gąski i resztę zabiegów.

Sherman016.jpg

Sherman017.jpg

Sherman019.jpg

 

Jeszcze trochę roboty (czasowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie Ci idzie. Tez ostatnio nabylem taka skorupe ino z wspomnianego Hobby B

 

Twój też M4 z 75mm? Czy może inna wersja? No i gdzie warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wilczkiem mówisz?

Sherman018.jpg

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=20976

 

M4A3 zakupiłeś, malowanie z walk o Filipiny, a na pudełku HB zabudowania w tle są mało "filipińskie" z tego co pamiętam

Ale akurat ten wypust HB ma dość poprawny kąt.

Gorzej, a właściwie fatalnie ma się sprawa z M4

http://www.mojehobby.pl/hobby-boss-84802-u-s-m4-tank-mid-model--p-1-993049.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam i podziwiam ja swojego spartaczyłem. Na pewno przez to że kleiłem go ponad rok. Czy nie brakuje Ci przypadkiem dwóch ogniwek od gąsienic, w moim zabrakło dwóch i nie mogłem połączyć gąsek. Jeszcze kiedyś skleję go po raz kolejny naprawdę przyjemny model i fajny czołg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro2s1 nastraszyłeś mnie tymi gąskami, jeszcze nie wiem jak jest, dopiero tydzień temu skleiłem zawieszenie i wkrótce je pomaluje, a dopiero na to gąski.

Wypada wreszcie wrócić do tych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Pytasz o warsztat troche juz zapozno bo juz od miesaca na polce lezy musze tylko domalowac jakies okopcenia na wydechy. Warsztatu nie prowadzilem bo 3/4 modelu w pracy meczylem

Postaram sie w wolnej chwili jakies fotki dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.