Skocz do zawartości

Umieszczanie zdjęć na forum - poradnik


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Reggy

 

Chciałem wstawić galeryjkę z picassowego albumu na forum. Wygenerowałem kody jak uczyłeś, wkleiłem jak miałem wkleić, wziąłem podgląd i co widzę? Ogromne zdjęcia a nie miniaturki....Nie wysyłałem postu bo się bałem, że forum się rozjedzie. Co robić, żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 800, zakładając, że większość ludzi już na pewno używa większych rozdzieloczści niż 1024 px szerokości, na pewno nic się nie rozjedzie. A dla picassy (bez specjalnej ingerencji max to właśnie 800. Jeżeli to dla Ciebie za dużo i potrzebujesz naprawdę miniaturek, to ustaw 288 px szerokości czy coś koło tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dla mnie, gdy przeglądam forum na laptopie z rozdzielczością 1024x768 (i tutaj nie było żadnych żaluzji do reggiego).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w picasie 3 nie ma możliwości generowania kodów na forum i trzeba to dalej robić przez stronę podaną na początku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się w tej materii nie zmieniło. Dalej picasa2html. Chyba, że ktoś ma lepszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż mała to cena za opanowanie picasy:D dziś się przesiadłem z fotosika:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Wlasnie przekroczylem limit na fotosiku i szukam czegos nowego niestety bez znajomosci angielskiego mam obawy ze namieszam w tych programach i dalej z fotekbedzie lipa.I teram mam problem co wybrac Picassa czy photobucket. Ilu uzytkownikow tyle zdan ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez znajomosci angielskiego mam obawy ze namieszam w tych programach i dalej z fotekbedzie lipa

właściwie wystarczy dobrze poczytać ten temat by dać sobie radę

 

aby trochę pomóc w opcjach photobucket poniżej cytat z innego tematu nt. jak wstawić miniaturki oraz dwie inne przydatne opcje:

- zaznaczasz zdjęcia, które Cię interesują, kilkasz na samym dole "generate HTML and IMG code", linki do miniaturek masz w okienku "IMG clickable thumbnails for message boards - recommended"

 

lub

-klikasz "Link options" przy pierwszej miniaturce, w nowym wyświetlonym okienku w pozycji "IMG for bulletin boards & forums" zaznaczasz kwadracik przy opcji "Clickable thumbnail" i zapisujesz zmiany, po tej operacji pod każdą miniaturką masz także link z kodem miniaturki do skopiowania

 

by linki wyświetlały się ciągle (nie tylko po najechaniu myszką na obrazek) wystarczy w "Link options" zaznaczyć "Show links in my albums: always"

 

warto jeszcze odznaczyć w "account options" pozycję "Images Link Back To Album" tak by kwadracik był pusty - wtedy miniaturka będzie prowadzić do samego zdjęcia bez wyświetlania zbędnych rzeczy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Jak masz to już wrzucone na Picasse w necie, to przeczytaj pierwszego posta w tym temacie od miejsca gdzie pojawia się adres: www.picasa2html.com

Przy pisaniu posta sprawdź, czy na pewno masz ODZNACZONE "Wyłącz BBCode w tym poście" (w rozbudowanym widoku pisania odpowiedzi na forum, nie szybkiej pod tematem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Photobucket po kilku godzinach z waszym opisem i bez znajomości anglika jakoś udało mi się opanować. Wielkie dzięki.

W formie testu też udało mi się wkleić kilka fotek na forum - porady rzecz niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...

A ja mam taki problem jestem na etapie gdy przesyłasz pliki i mi pisze coś takiego ( Error: filed to connect to serwer) o co może chodzić zrobiłem wszystko po kolei :( Prosze o jak najszybszą odpowiedź( chce zrobić 1 warsztat i nie mogę zacząć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jest tam tak tyle, że (server sory za literówkę ) lecz to problem nie aktualny zrobiłem wszystko od początku i jestem na etapie kopiowania:D tyle że tu też nie jest najlepiej :( kopiuje i wklejam ale jak próbuje to wyświetlić to pisze że strona ta nie istnieje...to tak ma być jak wstawie na forum to będzie działac?? help:D (sory ale z komputerami nie idzie mi najlepiej)...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.