Skocz do zawartości

[HUMVEE] M 1097 A2 Cargo Carrier - Italeri; 1:35


kamil83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przechodząc wczoraj koło sklepu modelarskiego, musiałem wejść do środka. I według mojej opinii należało coś zakupić. Chciałem model relaksacyjny, a że myślałem nad polskim Humvee, no to kupiłem model podany w temacie. Ktoś z kolegów pisze, w jednym z tematów, że z tego modelu nie da się zrobić polskiej wersji. O co chodzi? Nie jestem w ogóle przygotowany merytorycznie do tego temu, od chciałem model relaksacyjny. Co jest nie tak z tym modelem? Poproszę o pomoc, zdjęcia, rysunki, jakieś artykuły. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, pewnie czytałeś opinię kubisza. Jest ona jak najbardziej poprawna. Ten model tak naprawdę jest do niczego. Już sama nazwa oszukuje, gdyż produkt Italeri nie ma nic wspólnego z wersją M1097A2.

 

Na początek zaproszę Cię TUTAJ. Po zalogowaniu masz dostęp do wielkiej dokumentacji o Humvee, oczywiście także o polskich HMMWVs. Możesz także założyć warsztat na dwóch forach

 

Wracając do tematu, to zależy jak wierny oryginałowi chcesz zrobić model. Jeśli miałby być bardzo odwzorowany, to niestety trzeba sporo dorobić. Przede wszystkim istotnymi rzeczami są:

 

-inny typ przedniej osłony i wyciągarki,

-brak nowego typu lusterek w pudełku,

-fotele w wersji polskiej są nowego typu, te Italeri teoretycznie starego, ale i tak nie przypominają niczego,

-brakuje całego tylnego zderzaka wraz z jego zabudową, a więc stelażami na kanistry i koło zapasowe,

-wielu innych drobnych elementów,

-koła także wołają o pomstę do nieba, trzeba by wymienić na koła nowego typu i tutaj mogę polecić zakup kół ARMO w Jadarze,

-wiele, wiele innych...

 

Jak pewnie już zauważyłeś, jest to bardzo trudna praca, przerobić nie tylko ten, ale jakikolwiek inny model na Humvee używane przez WP. Od siebie poradzę Ci zarejestrować się pod podanym linkiem. Tam znajdziesz dokumentację, która pozwoli Ci na wykonanie poprawnego modelu. Ponadto polecam przejrzeć kilka warsztatów z polskimi Humvee

 

Pozdrawiam Konrad

 

P.S. W pełni poprawna replika nie ma szansy być modelem relaksacyjnym. Oczywiście jeśli to Twój pierwszy Humvee, możesz skleić go prosto z pudła, a w przyszłości pokusić się o kolejne, bardziej waloryzowane HMMWVs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagoszczę na dłużej na tym projekcie grupowym, bo widzę, że czeka mnie kupa roboty. Mam nadzieję, że ten projekt nie zostanie zamknięty zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zagoszczę na dłużej na tym projekcie grupowym, bo widzę, że czeka mnie kupa roboty. Mam nadzieję, że ten projekt nie zostanie zamknięty zbyt szybko.

I tu pojawia się problem Po 31 lipca niby miały nie być zakładane nowe tematy, a projekt się kończy bodajże pod koniec grudnia. Pomoc pewnie znajdziesz i tak jak nie w projekcie grupowym, to w normalnym warsztacie lub na forum HMMWV.

 

Pytanie tylko, czy chcesz robić super odwzorowaną wersję polskiego Humvee, czy po prostu zwykłą wersję amerykańską lub odrealnioną wersją Wolska Polskiego. Wtedy będzie łatwiej Ci cokolwiek poradzić w sprawie zakupu jakiś waloryzacji, przeróbek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kolega kamil83 nie doczytał dwóch pierwszych punktów regulaminu, zamieszczonego na początku tematu głównego projektu grupowego:

Regulamin projektu:

1) Projekt trwać będzie od 01.08.09 do 31.12.10.

2) Po terminie 31.07.2010 Koledzy modelarze proszeni są o niezakładanie nowych tematów warsztatowych.

Ale kiedy decydowaliśmy o tych granicznych datach, napisałem, że jak ktoś się rozpędzi i założy warsztat po 31.07.2010, to przecież tego kogoś stąd nie wyrzucę. Tak więc kamilu83 - witaj w projekcie Zderzak napisał Ci wyżej dwie najważniejsze rzeczy:

- załóż też ten warsztat na nowym forum HUMVEE, do którego dostałeś link,

- określ, jaki model chcesz zbudować - będzie nam łatwiej coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam do zestawu Italeri dokupiłem zestaw Academy M998 I.E.D. Gun Truck , blaszki Edka 35629, koła Armo 35556 i fotele nowego typu.

 

Zdjęcia złożonej ramy:

dsc04476a.th.jpg dsc04477u.th.jpg dsc04478r.th.jpg

 

dsc04484r.th.jpg dsc04486n.th.jpg

 

Przerobiona osłona i przedni zderzak:

 

dsc04483dy.th.jpg dsc04483c.th.jpg

 

Nadwozie:

 

dsc04550z.th.jpg dsc04551ew.th.jpg dsc04552t.th.jpg

 

dsc04553b.th.jpg

 

Narzędzia na ramie:

 

dsc04557tv.th.jpg

 

Początki dłubania tynego zderzaka:

 

dsc04560i.th.jpg

 

Małe przeróbki z klockiem:

 

dsc05059z.th.jpg

 

Pomalowana rama:

 

dsc05062bq.th.jpg dsc05064c.th.jpg dsc05065m.th.jpg

 

Póki co tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej to wyglądało tak:

 

dsc05188m.th.jpg dsc051890.th.jpg dsc05190l.th.jpg

 

dsc05191u.th.jpg dsc05192u.th.jpg dsc05193y.th.jpg

 

dsc05195z.th.jpg

 

I tu dalsze postępy prac:

 

dsc05196s.th.jpg dsc05197f.th.jpg

 

W tej chwili modelik wygląda tak:

 

dsc05229k.th.jpg dsc05230d.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.