Skocz do zawartości

[Galeria Humvee] M1025A2 nr rej.UB-00008 6 BDSz. Academy1/35


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako bazę przyjąłem standardowy model Academy M 1025 (1350). Jako elementy dodatkowe wykorzystałem część blaszek Eduarda:

- 35580 M 1025 Exterior

- 35579 M 1025 Interior

- 35581 M 1025 Armoured Door (otwarte drzwi)

Poza tym:

- PKM z zestawu Dragona "Modern Machine Gun Set"

- koła żywiczne (5 sztuk). Nie do końca takie, jakie być powinny, ale innych wtedy nie miałem

- fotele żywiczne nowego typu

- silnik żywiczny

- tylny profil (bez napisu), deska rozdzielcza z Italeri

- przednia osłona z modelu Academy M998 I.E.D. Gun Truck

- kalkomanie Toro

 

Własna produkcja to:

- wyciągarka

- tylny zderzak wraz z uchwytami na koło zapasowe i kanistry

- lusterka

- uszczelki drzwi, okiem, pokrywy bagażnika

- trzypunktowe pasy bezpieczeństwa

- okablowanie silnika

- elementy obrotnicy

- drobne elementy wyposażenia

- obejmy zbiornika paliwa

- wewnętrzna powierzchnia pokrywy silnika

- wewnętrzna strona pokrywy bagażnika

- wewnetrzna strona części dachowej

- podsufitki

Okres budowy - od czerwca 2010 do stycznia 2011 (z kilkumiesięczną przerwą).

 

Model teoretycznie ma przedstawiać ten pojazd:

 

polski58.jpg

 

plhm_ub00008_2.jpg

 

A wyszło tak (przepraszam za niektóre ciemnie zdjęcia, ale pogoda nie sprzyja fotografowaniu, a czas goni...). Fotograf też ze mnie do bani.

 

M1025A2045.jpg

 

M1025A2048.jpg

 

M1025A2030-1.jpg

 

M1025A2029-1.jpg

 

M1025A2023-1.jpg

 

M1025A2022-1.jpg

 

M1025A2021.jpg

 

M1025A2027-1.jpg

 

M1025A2024.jpg

 

M1025A2040.jpg

 

M1025A2016-1.jpg

 

M1025A2015-1.jpg

 

M1025A2014.jpg

 

M1025A2009.jpg

 

M1025A2007.jpg

 

M1025A2003.jpg

 

M1025A2ss002.jpg

 

Podwozie przed kurzeniem:

 

M1025A2ss001.jpg

 

M1025A2ss.jpg

 

Pasy (naprawdę są zamontowane)

 

M1025A2001.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrodziło polskimi Humvee ostatnio

 

Tomek - wyszedł Ci piękny model, Twój najlepszy bez dwóch zdań. Podoba mi się malowanie i kurzenie. Uwaga podobna jak w przypadku Petera 1410 - potrafisz bardzo ładnie i czysto skleić i pomalować model - pora na nowe techniki. Tutaj suchy pędzel mógłby dodać jeszcze więcej życia, choć już teraz Twój Humvee ma go wiele.

 

Jest kilka nieścisłości, o których sam dobrze wiesz (koła, grill w masce, kanistry), ale wsadziłeś tyle pracy własnej i zaangażowania, że można to wybaczyć. Jednak przy kolejnym przypilnuję, żebyś wszystko zrobił jak należy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Kuba...Gdyby ta zabawa tyle nie kosztowała...Poza tym wtedy nie udało mi się kupić wzorcowych kół (kupiłem te wychodząc z założenia, że i tak są dużo lepsze od Academy), grilla nie miałem możliwości zmienić (zarówno Academy jak i Eduard w blaszkach dedykowanych do tego modelu tylko taki dają, a kanistry...Kurcze, myślałem że są w miarę prawidłowe (może poza podstawami), ale wszystkie takie mam!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z takich mniejszych nieścisłości, o których nikt nie wspominał, to możesz pokusić się o przemalowanie tych dwóch "poduszeczek" w obrotnicy. Pod tylną częścią zamkniętego włazu są takie dwie pionowe płaskie elementy. Powinny być czarne, a nie zielone. Reszta błędów była albo wymieniona wyżej, albo nie ma sensu o nich pisać przy tak fajnym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesliczny nic dodac nic ujac tak sobie przegladam wszystkie modele z konkursu i nie wiem na co zaglosowac. po za tym zdradzisz swoja metode malowania drewnianych elementow broni?? Bo wyszlo Ci to krotko mowiac códmiód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.