Skocz do zawartości

[HUMVEE GALERIA] M1025A2 "Bagram V" Dragon 1:72


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu ucztach modelarskich jakie zafundowali nam nasi experci od Humvee, ja chcę zaprezentować nieco inne ujęcie tematu.

Wymyśliłem sobie, że zrobię polskiego HMMWV na bazie gotowego modelu z serii Dragon CanDo w mojej skali, czyli 1:72.

 

Miał być inny model (co widać w warsztacie) a wyszło co poniżej widać, czyli:

M1025A2 z ćwiczeń "Bagram V", które odbyły się w Wędrzynie w 2009r.

Wszystkie przeróbki do wersji polskiej zostały zrobione od podstaw, czyli:

 

- malowanie

- wyciągarka, wszelakie uchwyty na zderzakach i stelaż z przodu

- lusterka boczne

- antena

- cały tył, czyli... zderzak

- światło przeciwmgielne

- stelaż mocujący wraz z kanistrami

- stelaż mocujący wraz z kołem zapasowym

- znaczki priorytetu drogowego (tył, przód)

- chlapacze

- biało-czerwone paski odblaskowe

 

2-2.jpg

3-2.jpg

4-1.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

1-2.jpg

 

Na koniec jeszcze słówko,

wielkie podziękowania dla chłopaków z projektu HUMVEE za zaproszenie do projektu i konkursu, za wspaniałą atmosferę, rady i wsparcie eksperckim okiem. Tyczy się to zwłaszcza Kubisza i Zderzaka. Dzięki raz jeszcze Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja pierwszy?

 

Model bardzo ładny. Miałem się na początek czepiać że różne elementy trochę nie te, ale z drugiej strony stwierdziłem, że po co. Jak na gotowy model, to bardzo dużo udało Ci się z niego wyciągnąć. Ładnie wyszedł Ci tył, lusterka, malowanie, wash. Ogólnie bardzo ładny model. Ze względu na skalę (fotka na dłoni The Best) i fakt, że jest to przeróbka gotowca, należą Ci się wielkie gratulacje za podjęcie tego tematu.

 

Błędów jak pisałem nie wytykam, chyba, że będziesz sam chciał. Ja uważam, że nie ma sensu BTW, malowałeś H102 Planujesz jeszcze jakiegoś Humvee?

 

Miło, że moja pomoc się przydała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny karaluch Nawet na takich powiększeniach wyszedł imponująco - zwłaszcza, że na bazie gotowca. Wkład własny rewelacyjny. Cieszę się, że dałeś się namówić na oznaczenia z "Bagram" - dodają życia modelowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, te na forum i poza nim.

Błędów jak pisałem nie wytykam, chyba, że będziesz sam chciał. Ja uważam, że nie ma sensu
O błędach i uproszczeniach wiem doskonale. Głównie dzięki robocie uswiadamiającej jaką przeprowadziliście w projekcie grupowym

Niestety, na gotowcu nie wszystko jest do przeskoczenia.

 

BTW, malowałeś H102
Oczywiście

 

Planujesz jeszcze jakiegoś Humvee?
Tak, zdecydowanie tak. Może wreszcie uda mi się skończyc tę wersję z Kobuzem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem! Nie pomalowałeś przedniej tablicy od tyłu. Kartonik kalkomanii został niebieski Podmaluj i będzie superancko
Wiem, ale będę ją jeszcze zdejmował i plątał tam linę z wciągarki (z fotek wiesz jak to tam wyglądało na Bagramie).

 

Pozakonkursowo już stanie na uterenowionej podstawce wraz z chłopakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało kto z głosujących doczytał w regulaminie konkursu, że oceniamy sam model, więc masz jeszcze kilka godzin, żeby tym zdjęciem podbić swój wynik

 

Bardzo ładne zdjęcie Trochę bardziej "wyjeździłbym" koleiny w drodze, ale i tak jest świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mało kto z głosujących doczytał w regulaminie konkursu, że oceniamy sam model
Upewniłem się o tym przed chwilą, stąd wrzucam fotkę z dalszych prac.

Poza tym na tym etapie, myślę wszystko już jasne, zwłaszcza że głosów już praktycznie nie przybywa.

masz jeszcze kilka godzin, żeby tym zdjęciem podbić swój wynik
Kuba, najlepiej wiesz, że nie o to chodzi
Trochę bardziej "wyjeździłbym" koleiny w drodze, ale i tak jest świetnie.
Podstawka "Under construction"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.