Skocz do zawartości

Umieszczanie zdjęć na forum - poradnik


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

A Ja używam www.pxd.pl serwer w obsłudze prosty jak konstrukcja cepa, rejestrujesz się, zakładasz galerie (a nawet kilka), w każdej galerii robisz sobie odrębne albumy.

v2010120123294883512398.jpg

Wszystko jest bardzo proste i "na skróty" bez żadnych zbędnych opcji. Z pozycji Admina pod każdym zdjęciem są gotowe linki do skopiowania i wklejania na forum (również w aukcjach allegro)

v2010120123295012384160.jpg

Jedyna wada to przy moim łączu (wysył 256kb\s) jest troszkę za wolne ale serwer jest naprawdę "łopatologiczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

To także dorzuce swój sposób. Łatwy, szybki i przyjemny dla odbiorców.

 

Najlepiej wybrać Imageshack. Moim zdaniem to najlepsza strona do darmowego hostingu, o ile dobrze się jej używa. Na początek pamiętaj, aby sie na niej zarejestrować i być zalogowanym podczas wrzucania zdjęć. Wówczas masz pewność, że Twoje zdjęcia nie zostana po pewnym czasie skasowane. Niestety bolączką wielu archiwalnych galerii, czy warsztatów które przeglądam są właśnie niedostępne zdjęcia. Szczególnie jesli ktoś hostowal je na fotosiku, phoobucket, czy innych serwisach. Aby tego uniknąć trzeba się zalogować.

 

Po rejestracji i zalogowaniu się, aby umieścić zdjęcie w poście na forum najlepsza jest taka metoda:

 

Używamy znaczników , a między nie wklejamy bezpośredni link do naszego zdjęcia. W takim wypadku nasze zdjęcie będzie wyświetlone bezpośrednio w poście bez żadnych odnośników. Bezpośredni link do zdjęcia pobierzemy kopiując ścieżkę nr. 2 - "direct link". Wówczas, aby pokazać zdjęcie wpisujemy znacznik nazwa_zdjęcia.jpg <- takim znacznikiem zamykamy formułę. No i mamy prawidłowe zdjęcie.

 

Natomiast:

 

Kiedy użyjemy ścieżki nr.3 - "forum link" uzyskamy tak jak to jest u Ciebie powyżej odniśnik do zdjęcia, który po kliknięciu z nie odsyła nas do strony Imageshack z tym zdjęciem. Jest to po prostu taka większa miniatura i nie warto tego stoswać, jeśli nasze zdjęcie nei jest naprawdę duże. Bo nie ma nic gorszego niż kliknąć w zdjęcie sądząc, że otworzy nam sie jego powiększenie,a po załadowaniu strny okazuje się, że to ten sam obrazek.

 

Ściezka nr. 4 - "forum thumbnail" - to po prostu miniaturka, czyli to samo co powyżej tyle, że mamy mniejszy obrazek na forum. Po kliknięciu w niego zostajemy dopiro przekierowani do właściwego zdjęcia. Polecane, kiedy chcemy wkleić duży obrazek, którego nie możemy zmniejszyć. Ale przy galeriach samolotów nie jest to najlepsze.

 

Poza tm polecam program IrfanView. Jest on szybki, prosty w obsłudze, po polsku. Można za jego pomocą szybko zmniejszyć rozmiar zdjęcia, a także jego kompresję. Zmniejszenie kompresji do 80-90% przy szerokości zdjęcia 900-1000px nie pogarsza widocznie jego jakości, za to mocno wpływa na jego rozmiar. Dzieki mniejszej wadze fotki się szybciej ładują i dzięki temu lepiej się je przegląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Mam prośbę, czy ktoś mógłby napisać, jak wstawiać miniaturkę z photobucket.com? Jest co prawda opisane to na początku tematu, ale tamten post jest z przed paru lat i już nie działa jak powinno, albo ja robię coś nie tak :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś mógłby napisać, jak wstawiać miniaturkę z photobucket.com? Jest co prawda opisane to na początku tematu, ale tamten post jest z przed paru lat i już nie działa jak powinno, albo ja robię coś nie tak :/

Heh, już nie trzeba, skorzystałem z rozwiązania podsuniętego przez jjkiller'a, faktycznie cep jest bardziej skomplikowany niż ten serwer

I znalazłem te miniaturki na photobuckecie, musiałem po prostu włączyć tą opcję

 

Proszę o usunięcie mojego poprzedniego postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Panowie POMOCY

 

doszedłem do tąd (przy czym mam picassa 3) co robić dalej

przy zakładaniu konta dla 'web album' nie użyłem meila z gmail.com, czy to może w czymś przeszkadzać?

 

skąd pobrać w końcu ten link do zamieszczenia pojedyńczego zdjęcia bądz całego albumu

 

Moje próbu również w poście Picassa Test autorstwa kiwaczek

e6538adfcc68397dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zdjęcia masz załadowane na swoim koncie Picassa w necie

 

 

ok z twojego linku mi się udało i przyjął mój login ale w oknie wyświetla komunikat 'No photos to display. Select album first' a ja załadowałem serie zdjęć do ' web album ' w picassa, i lipa

 

zdjęcia udostepniłem publicznie i nic to nie daje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2 okienku masz wybór albumu po kliknięciu na któryś w 3 okienku pojawiają się zdjęcia do wyboru.

Obraz%252520026.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

U mnie działa wszystko elegancko. Proponowałbym jeszcze raz od początku krok po kroku według poradnika przeprowadzić wrzucenie jakiegoś zdjęcia. Może po prostu coś pominąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem; ale czy normalne że przesyłanie tych zdjęć trwa np już pół godziny (każda fota ma 1,1 MB jest ich 13)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazłem; ale czy normalne że przesyłanie tych zdjęć trwa np już pół godziny (każda fota ma 1,1 MB jest ich 13)??

Prędkość zależy od twojego netu chociaż ja mam teraz lipne wifi i jest o wiele szybciej.Przeważnie upload jest wolniejszy od downloadu wiec może tak być. Moje zdjęcia mają lekko ponad 100 kb czyli 10 razy mniej niż twoje. Myślę że dlatego iż moje są w formacie jpg. Wybierałem ten format przy zapisie zdjęć z aparatu na komputer, ale możesz zmienić nawet w starym dobrym paincie. Otwierasz zdjęcie w paincie następnie Plik---> Zapisz jako----> pod miejscem podania nazwy masz drugie okienko z wyborem formatu--> wybierasz JPEG (kilka jpg formatów podanych w nawiasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 months later...

witam.panowie mam problem z tym picasa..mam zainstalowanego picasa3 i po wejsciu w picasa web album mam moj album ale po wejsci do picasa2html.com i wpisaniu emaila mam zalozonego na googlemail.com wpisuje to i jest info ze nie mam zdjec co jest??i jak to zrobic aby pokazal sie moj album ktory chcialbym wyslac do galeri tego fotum...dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.