Skocz do zawartości

Podstawowe narzędzia


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,ostatnio przejżałem trochę starszych postów na temat narzędzi i chciałbym się odnieść do tematu wiertarki. Widzę że koledzy chcą kupować tani sprzęt.Nikt nie zwrócił uwagi na jakość.A jedną z ważniejszych rzeczy jest dobre łożyskowanie. dlatego uważam że warto kupić proxona i mieć coś dobrego na długi czas. Ponadto 12V proxon ma regulację obrotów i jego zasilacz też ma regulację obrotów. Odnośnie płytek ściernch,to jeśli kolega ma je nadal tobyłbm zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że do takiej wiertareczki warto sobie dokupić stojak (lub kupić wiertarkę gdzie takowy jest w zestawie)- w podstawie montujemy element i można z niesamowitą precyzją wywiercić otworki. Potwierdzę też to co koledzy napisali o łożyskowaniu i regulacji obrotów - te parametry to podstawa.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po powrocie do klejenia i po przeczytaniu kilka tematów reggiego, zacząłem namiętnie składować opakowania od tabletek do mieszania farb etc.

 

I wpadłem na to na mojehobby.pl -- > http://www.mojehobby.pl/gunze-sangyo-d-174-mr-paint-tray-10szt--p-9-1490171.html

 

Może być całkiem niezła rzecz, DPD już jedzie do mnie także jak ktoś chcę mogę napisać recenzję małą i porobić trochę zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zakup. Oj, wystarczy na długo:)

A u żony w jej "bajzlowniku" znalezione

http://torebka.kafeteria.pl/index.php?mode=view&id=3654

i jest to naprawdę świetne:) Zapewne już co poniektórzy z Was wykryli to bardzo dobre "urządzenie":)

Polecam!

ps. jak już było, to przepraszam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Fujimi, Tamiya, Aoshima jeżeli chodzi o samochody osobowe, a jeżeli chodzi o ciężarówki to italeri (Revell to dokładnie to samo, różni się tylko kalkomaniami oraz ceną ) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Podczas prac kupujemy wiele narzędzi, jednak niektóre możemy zrobić sami. Ja niechcąc wydawać niepotrzebnie pięniędzy postanowiłem wykonać samodzielnie trzy przydatne przedmioty, którymi się pochwalę. Jeżeli ktoś będzie potrzebował coś podobnego może skorzystać, lub ulepszyć, a najważniejsze zaoszczędzić trochę grosza.

 

1. Potrzebowałem uchwyt/stojak na aerograf. Niestety w sklepach wyglądało to nieciekawie. Nie dość, że w wiekszości były przykręcane to do tego cholernie drogie (ok 50zł w górę). No jeszcze nie oszalałem, żeby wydawać tyle kasy za coś podobnego, więc zrobiłem tak: wziąłem kawałek deski o wym. +/- 10-11 na 7-8cm i grubej na 1cm, a nastepnie wywierciłem w niej 2 otwory. Z jednej strony między otworami zrobiłem coś na kształt kanału łączącego obydwa otwory, aby wcisnąć tam drut i uzyskać gładką powierzchnię. Przez otwory przeciągnąłem kawałek sztywnego drutu, który na końcach wygiąłem na kształt uchwytów. Jeden niżej, drugi trochę wyżej dzięki czemu aerograf jest lekko pochylony ku dołowi. Gdybym robił to drugi raz, wziąłbym sztywniejszy drut, bo użyłem za mało sztywnego i konstrukcja lekko się chwiała. Jednak zaradziłem temu robiąc i przyklejając poprzeczne belki i jest teraz okey. Na końcu okleiłem drut taśmą izolacyjną, aby aerograf sie nie obijał o metal, no i dla walorów estetycznych, na końcu deskę machnąłem czarnym lakierem i skończone.

 

2. Do malowania przydaje się jakieś osłonięte miejsce, dzięki czemu nie zabrudzimy okolic prac malarskich. Można kupić róznę osłonki, ale one zwykle także sa bardzo dorgie, więc wymyśliłem coś prostego. Nie chciało mi się bawić w żadne listewki, konstrukcje z dyklty, ani nic podobnego, wziąłem więc na warsztat zwykły karton. Wyciąłem go odpowiednio, lekko usztywniłem, aby się nie rozleciał i okleiłem grubym czarnym workiem na śmieci. Na dolnej powierzchni przykleiłem tackę śniadaniową, aby łatwo czyścić ten jakby blat. Worek, aby się mimo wszystko nie podarł okleiłem trochę czarną taśmą izolacyjną, a żeby wszystko się ostatecznie lepiej trzymało na kantach i brzegach okleiłem niebieską tasmą. W ten sposób otrzymałem dobra lekką, osłonkę, którą łatwo schować, czy wynieść do piwnicy, kiedy nie jets potrzebna. Można zrobić rózne rozmiary, w zależności od kartonu, a jakby ktoś się uparł to można nawet wyciąć w górnej części otwór i wstawić mały wentylator.

 

3. Po malowaniu zwykle zostaje nam w aerografie trochę farby, którą chcemy gdzieś wypsikać, lub go przeczyścic rozpuszczalnikiem. Są do kupienia specjalne pojemniki, ale także strasznie drogie, w okolicach dobrych 50zł. Więc, aby zaoszczędzić wziąłem mały słoik po sosie, po wizycie z prośbą u sąsiedniego szklarza miałem po chwili wywiercony mały otwór w który wcisnąłem uciętą strzykawkę. W nakrętce zrobiłem dziurę, w którą wcisnąłem do góry dnem (które wyciąłem) małe opakowanie po jakichś tabletkach. Potem to skleiłem, do opakowania wsadziłem filtr zrobiony z gęstej gąbki i gazy i gotowe.

 

Wszystko to wygląda tak jak na obrazkach ponizej:

 

uchwyt1.jpg

uchwyt2.jpg

 

malow1.jpg

malow2.jpg

 

pot1i.jpg

 

Tym sposobem mamy prawie za darmo trzy przydatne rzeczy, które się dobrze sprawdzają co mogę poświadczyć z doświadczenia. Może komuś się przyda, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
gdzie można kupić taki szablon techniczny jaki jest przedstawiony na pierwszej stronie tego tematu.

 

W sklepie dla plastyków najszybciej. Ja na studiach zaopatrywałem się właśnie w takim sklepie artystyczno-technicznym. Ah te wspomnienia z rysunku inżynierskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Przekopałem się przez dział i widzę, że instyktownie przed przeczytaniem już byłem na dobrej drodze do wyposażenia warsztatu. Jednakże jeszcze troche wydatków przede mną a żona zaczyna krzywo patrzeć na wydatki. Po skompletowaniu narzędzi na warsztat stanie Tiger I 1:35 AFV Club (już sie z nim zapoznałem i jestem przerażony skalą pracy mnie czekającą).

 

 

PS. Jakie macie zdanie dotyczące użytkowania rapitografów do uzyskania drobnych efektów wizualnych oraz korekcji krawędzi modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam poszukuje uchwytu wiertarskiego jakie polecicie chodzi mi tu o komfort pracy i gdzie go zakupie?

Bo ostatnio rozgladałem sie za furkadełkiem z Antilope ale jest wszedzie nie dostepny.

A i jeszcze czy te ze sprezyna jest lepsze?

z góry dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Miał ktoś do czynienia z tą miniszlifierkahttp://allegro.pl/miniszlifierka-multiszlifierka-dremell-270w-300-el-i2560609658.html

 

Bo jak na 110 zł to trochę dużo tych dodatków i czy to nie jest przypadkiem szajs.

 

Co prawda produkt Niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apache, zainwestuj w Proxxona albo Dremela. Nie daj się skusić tymi badziewnymi dodatkami. Potrzeby użycia wałka sobie nie wyobrażam w przypadku naszego modelarstwa. Nie mówię, że ktoś jej nie ma, ale korzystam z Proxxona, który jest lekki i poręczny i jakoś nigdy mi do głowy wałek nie przyszedł. Jak będziesz koniecznie potrzebował, to takie badziewne dodatki będziesz mógł kupić przy okazji w Biedronce czy innym Lidlu za 30zł. Co jakiś czas się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jakie macie zdanie dotyczące użytkowania rapitografów do uzyskania drobnych efektów wizualnych oraz korekcji krawędzi modelu?

Pierwszy raz słyszę, bądź prekursorem i zademonstruj.

 

Co do Tygrysa, pomogę.

Seb już pomogłeś ale w dalszym terminie, ten tygrys to z kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.