Skocz do zawartości

Ju 87G T6+BB płk. Rudla, Academy 1:72


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam Wam model Stukasa od Academy, jest to maszyna pułkownika Hansa Ulricha Rudla, dowódcy SG 2. Trochę więcej o samym pilocie można przeczytać TUTAJ.

Warsztat - przerwany co prawda, ale jest - znajdziecie TU.

Stukas jest dopiero moim drugim samolotem wykonanym całkowicie przy pomocy aero nieźle się nakląłem przy zdejmowaniu masek kamuflażu ale jakoś z tego wyszedłem.

A więc, do rzeczy:

 

th_DSC07238.jpg

 

th_DSC07239.jpg

 

th_DSC07240.jpg

 

th_DSC07241.jpg

 

th_DSC07242.jpg

 

th_DSC07243.jpg

 

th_DSC07246.jpg

 

th_DSC07248.jpg

 

th_DSC07253.jpg

 

th_DSC07257.jpg

 

th_DSC07250.jpg

 

th_DSC07251.jpg

 

th_DSC07252.jpg

 

Tutaj niespodzianka Stukas ze swoją potencjalną ofiarą

 

th_DSC07254.jpg

 

th_DSC07255.jpg

 

i mały bonusik dla fanów kręcących się śmigiełek (krótki fillm, kliknijcie na obrazek) ;)

 

th_MOV07268.jpg

 

Chciałbym podziękować wszystkim pomagającym w warsztacie Szczególne podziękowania lecą do Ostacha za wyczesane plany Junkersa, które mi przysłał, oraz do Tukidyndasa za fajne materiały

 

Zapraszam do komentowania!

 

pzdr.

 

P.S.: Na zdjęciach zauważyłem, że podczas sesji ułamałem masz anteny Trzeba poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe hłe mechanizm silnika to nic innego jak... suszarka dmuchająca zza kadru a że robi przy tym taki fajny szum jak silniczek RC to inna sprawa

 

 

A ja również dałem się nabrać, że zastosował mały silniczek elektryczny

 

Chyba wygadałeś kolegę z tą suszarą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym samolocie latał Rudel nie będę już komentował, bo poruszyłem to na innym forum, ale kilka uwag co do walorów technicznych modelu.

 

Model przyjemny, chwali się poprawiona niełatwa do skorygowania częśc silnikowa. Bardzo to poprawia odbiór modelu Academy. Świetnie położone kalki, które są znane ze swej krnąbrności u tego producenta. Np położenie kodu B-2 na obłych kapciach jest sporą sztuką (choć z B chyba sobie nie poradziłeś i jest domalowane?)

 

Malowanie niestety psuje niezbyt udany wash... Linie zapuszczone nierówno, duże zaciemnienia w miejscach gdzie go nie dałeś rady zebrać. Przez to model wygląda bardziej niechlujnie niz realistycznie.

 

Końcówki skrzydeł od dołu powinny być moim zdaniem żółte.

 

Poza tym jak dla mnie OK, ciekawy samolot, ciekawa wersja.

 

Też mam zamiar popełnić kiedyś Ju-87G, tym bardziej że mam w zapasach model Academy jak i Fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, obie literki 'B' są malowane, Academy nie ułatwiło sprawy tymi kalkami...

A "łasz" jak pisałem na PWM, robiony eksperymentalnie z plakatówek... biję się w pierś, eksperyment nie zaliczył próby

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to były plakatówki, to trzeba było go pod kran i po problemie!

 

Ja staram sie unikać washa, bo efekty czasem sa dobre, czasem beznadziejne i to nawet trudno orzec od czego to zależy. Do podkreślenia linii wolę stosować ołówek. Efekt może nie idealny, ale przewidywalny i powtarzalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kwestii merytorycznych maszyn "Hakenkreuz'owych" tradycyjnie nie oceniam. Są od tego inni eksperci

 

Z technicznego punktu widzenia model wygląda nieźle. Kolaga Banny wymienił niedoskonałości. Wash rzeczywiście mógłby wyglądać lepiej. Następnym razem sprawdź dokładnie linie podziału i zakamarki i popraw te pozatykane.

 

Podobnie jak kolega Banny pochwalę Cię za ułożenie kalkomanii, które potrafią mocno podnieść ciśnienie. Tobie udało się wyjść z walki z nimi bez szwanku.

 

Model stanowczo zasługuje na lepsze zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.