Skocz do zawartości

[HUMVEE] HUMMER TUMAK-4 z Bielska Białej (Dragon CanDo 1/72)


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy można to nazwac modelarstwem, czy może jest to jakas profanacja tego hobby - ocenicie sami.

Za podstawe posłużył mi model Dragon CanDo 1/72 (to o tyle istotny dopisek, bo jest to seria modeli gotowych) został tylko przeze mnie spolonizowany.

 

Sam proces wcale do prostych nie należał i zajął mi prawie 2 miesiące. w sumie wprowadziłem około 20-stu poprawek i przeróbek.

 

 

Z góry przepraszam za jakość zdjęć, robione były przy sztucznym swietle z którym mój aparat nie radził sobie najlepiej. Jak zrobie lepsze to sie poprawię

 

Zapraszam:

b81033191cf518cd.jpg

c6b2374e9a231cab.jpg

3d613e2b1369cf1c.jpg

fa7fc58e32155a2a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zawsze podziwiałem ludzi sklejających pojazdy w 1\72. Fajne małe autko. Mi się podoba no i w słusznym malowaniu. Ładny jest. No ale oczywiscie musze się przyczepić moim skromnym zdaniem za bardzo się błyszczy. Malowanie jest ciekawe. Polskie tablice, duży wkład własnej pracy. Ale powinien być bardziej matowy.

Ale poza tym jest git !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh właśnie dziasiaj miałem okazję dokładnie przyjrzeć się kilku humvee z naszej "osiemnastki" jednak nie było UB00327 Opierałeś się może na jakiś fotkach konkretnego egzemplarza ? Jeśli tak można prosić o źródło ?

Im częściej widuję te maszyny na drogach (nie wspominając o zlotach i konkursach modelarskich) tym bardziej mi się podobają. Ten samochód ma w sobie pewną nieśmiertelną dusze ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UB 00327 to autko na którym testowali karabin dachowy kierowany zdalnie z wnętrza samochodu przez operatora. Zdaje sie jako pierwszy otrzymał kamo wielobarwne. Poza tym kamuflażem wszystkie oznaczenia sa identyczne jak dla reszty naszych HUMVEE. Fotki gdzieś mam, ale nie od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zawsze podziwiałem ludzi sklejających pojazdy w 1\72. Fajne małe autko. Mi się podoba no i w słusznym malowaniu. Ładny jest. No ale oczywiscie musze się przyczepić moim skromnym zdaniem za bardzo się błyszczy. Malowanie jest ciekawe. Polskie tablice, duży wkład własnej pracy. Ale powinien być bardziej matowy.

Ale poza tym jest git !!

 

Hej, przeczytaj uwaznie wstep to zobaczysz, ze to jest gotowy model z drobnymi przerobkami. Nie mozesz winic autora za blyszczace (fabryczne) malowanie. Mozna by tylko zapytac czemu nie prysnal bezbarwnym matem?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, przeczytaj uwaznie wstep to zobaczysz, ze to jest gotowy model z drobnymi przerobkami. Nie mozesz winic autora za blyszczace (fabryczne) malowanie. Mozna by tylko zapytac czemu nie prysnal bezbarwnym matem?

 

Pozdro,

Marudek

 

Ależ ja absolutnie nie krytykuję Grześka. Model jest ładny i bardzo mi się podoba. Faktycznie mogłem sprecyzować pytanie, więc pytam teraz : Grzesiu czemu nie psiknąłeś Humerka półmatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model

 

Ale faktycznie coś numer na drzwiach nie bardzo wyszedł - robiłeś z "naszych" kalek?? Bo mi "UB 00016" ułożyło się całkiem dobrze:

 

5.JPG

 

Pozdrawiam

sokol

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

kalki trzeba byłoo na sidoluxie ułozyć i jeszcze ponich sidoluxem przejechać. Ja tak zrobiłem w tygrysie 1:144, więc skala mniejsza i układają się dsuper na nierównosciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Bo mi "UB 00016" ułożyło się całkiem dobrze:

To fakt, ładnie, sam Hummer też ładny. Różnica polega na tym, że u Ciebie napis jest na płaskim, a u Grześka na wypukłym "X-ie". W tym wypadku, bez płynów zmiękczających nie da rady. Ewentualnie próbować robić napis ręcznie lub od szablonu.

 

Natomiast Grześka witam w projekcie. Bardzo ładnie wyszedł Ci ten karaluch. Jedziesz dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki! Na pewno bedą pomocne.

Po tym jak podjąłem decyzję o dozbrojeniu mego Humcia dojdzie mu jeszcze kilka zmian (z przodu wciągarka, z tyłu kanister, no i sprawiające dotychczas drzwi "krzyżykowe" będą gładkie).

Fotki dosłownie z wczoraj:

Humvee_1.jpg

Humvee_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

No i porobiło się...

Tumak-4 z zamontowanym Kobuzem oczywiście będzie ukończony, ale... z innego modelu

Ten powyższy został przeznaczony na jednolite malowanie zielone. Głównie przez drzwi z "X", bo egzemplarz z Kobuzem ma gładkie, a ponieważ miałem taki w parku samochodowym, zapadła szybka decyzja - zmieniamy barwy.

Jak pomyślałem, tak uczyniłem...

Wersja zielona robi się (właściwie to już jest zrobiona, tylko kwestia poskładania wszystkiego w całość).

Humvee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.