Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 251 C/D Holzgas - 1:72 scratch


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam kolejny moim zdaniem ciekawy pojazd jakim był niewątpliwie Sd.Kfz. 251 c/D Holzgas. Scenka to przejazd pojazdu w 1944 r przez bliżej nieokreślone duńskie miasteczko Żmudny warsztat możecie oglądnąc sobie TUTAJ.

Podstawka, rower jak i wiele elementów samego pojazdu zostały zrobione od podstaw. Malowanie Vallejo i Humbrol. Filtry i washe produkty Miga. Brudzenie oleje jakie były pod ręką

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

g1.jpg

 

g2.jpg

 

g3.jpg

 

g4.jpg

 

g5.jpg

 

g6.jpg

 

g7.jpg

 

g8.jpg

 

g9.jpg

 

g10.jpg

 

g11.jpg

 

g12.jpg

 

g13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka mi się bardzo podoba, ale ze zdjęciami to pojechałeś na wyższy poziom. Są kapitalne i pomysł bardzo mi się podoba. Aha i byłbym zapomniał - brawo za skalę i wkład własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak rower się załapał...kapitalna scenka z życia wzięta.

Szacun pełen.

Znaczy się ''Matka - wungiel przywiezli...Wungiel? - to wojna będzie...''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej pochwał niż w warsztacie chyba się napisać nie da. Szacunek za odwzorowanie (jak z przytaczanego zdjęcia oryginału),produkty od podstaw (między innymi rower, który ma w kołach szprychy ), dom (z umeblowaniem) figurki i skalę.Bardzo mi się podoba i życzę kolejnych udanych na tym poziomie projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się teraz zamykam w sobie i przestaje udzielać!

 

Efekt końcowy powalający szczerze przeszedłeś wszelkie me oczekiwania, wielkie gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna praca, a sam pojazd mega ciekawy.

Mógłbyś opisać jak to działało? Domyślam się, że chodzi o gaz z drzewa.

Figurki Preisera jednak the best.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za przychylne opinie. Niewątpliwie to mobilizuje do dalszej pracy.

 

Scenka mi się bardzo podoba, ale ze zdjęciami to pojechałeś na wyższy poziom. Są kapitalne i pomysł bardzo mi się podoba.

Prosiłeś o inne tło no to trzeba było coś z tym zrobić. Tego typu formę pewnie już gdzieś widziałeś. Ja ją tylko powieliłem i przyznam szczerze mnie też się podoba.

Jednak rower się załapał...''

Ten od początku był w planach. Drugi niestety nie doczekał się prezentacji w tej scence z powodu braku miejsca :(

Bardzo ładna praca, a sam pojazd mega ciekawy.

Mógłbyś opisać jak to działało? Domyślam się, że chodzi o gaz z drzewa.

Figurki Preisera jednak the best.

Pozdrawiam.

Żeby nie być posądzonym o plagiat ( Autor zastrzegł sobie pwawa własności) podaję Ci jedną ze stron gdzie dokładnie masz opisane jak to działało i.... działa do dzisiaj (ciągniki na gaz drzewny wykorzystywane są np. na Syberii - w końcu drzewa mają tam pod dostatkiem, a z benzyną krucho). Kliknij >>> TUTAJ <<<

Fakt Preiser oddaje nieocenione usługi i można praktycznie zrobić dowolną konfigurację utawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim koszmarne zdjęcia! Fajnie, że pokusiłeś się o obróbkę cyfrową, ale materiał, który obrabiałeś jest strasznie kiepski. Wszystkie zdjęcia na większości swojej powierzchni nie są ostre i mocno męczą widza. Zrobiłeś kółka mające pokazać detale, które zawierają strasznie nieostrą treść. Jak dla mnie foty absolutnie do poprawy, bo zabijają ten model.

 

Natomiast cała dioramka bardzo mi się podoba i szczerze gratuluję. Temat nietuzinkowy i cała sceneria świetnie wykonana i dobrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mogę doradzić apropo zdjęć to to, że po ich zmniejszeniu trzeba je koniecznie wyostrzać.

Sprawdzałem sobie w PS i jest trochę lepiej.

Poza tym warto stosować jak najniższe ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model rewelacyjny, medal gwarantowany, pomysł i wykonanie na Światowym poziomie.

 

Jedno co mogę doradzić apropo zdjęć to to, że po ich zmniejszeniu trzeba je koniecznie wyostrzać. Sprawdzałem sobie w PS i jest trochę lepiej.

Poza tym warto stosować jak najniższe ISO.

Święta racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mae, czak45,skala72

Dzięki za cenne uwagi. Postaram się wykonać nowe zdjęcia w najbliższym czasie. Co prawda nie jestem mistrzem w tej branży, ale będę próbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie przeszkodziło załapać się na fotę admirał. Gratki.

Przyznam szczerze, że nawet nie wiedziałem Nigdy nie przypuszczałem, że takie wyróżnienie mnie spotka, przecież tyle ciekawszych i dużo lepiej wykonanych modeli tutaj się widzi. No cóż jedyne co mogę powiedzieć Adminowi to - Dziękuję i postawić

Nie rozumiem tylko szyldu na chałupie ... Głosi wymiana a chałupa to dom mieszkalny. Wiec pytanie - co wymieniali i gdzie ?

Nie mam zielonego pojęcia. Napis skopiowałem z oryginalnego zdjęcia ( stąd można się domyślić, że akcja rozgrywa się w Danii). Zdjęcie możesz zobaczyć w m.in. w warsztacie, a było ono wzorcem do tej scenki.

 

Zrobiłem parę nowych fotek. Może choć trochę będą lepsze

g15.jpg

 

g17.jpg

 

g18.jpg

 

g19.jpg

 

g21.jpg

 

g23.jpg

A tu mała mistyfikacja

g24.jpg

 

g26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super scenka Bardzo realistycznie ci wyszła. Wielkie brawa za ogrom pracy jaki włożyłeś w ten projekt i efekt końcowy. Warsztat obserwowałem praktycznie od początku.

Bardzo fajnie wyszły ci fotomontaże szczególnie ostatnie zdjęcie

Gratuluję fotki admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.