Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mam pytanie. Pewnie odpowiedź jest gdzieś na forum, ale dotąd nie znalazłem:

Jak zmyć z modelu kilka warstw nałożonych już i zaschniętych akryli? Po kilkunastu latach przerwy wziąłem się "treningowo" za Fokkera Dr.1. 1/48 revella. Pomalowałem wnętrze, lecz się pospieszyłem - wykonany "risercz" ujawnił, ze położyłem zły kolor. W dodatku nie wyszła mi imitacja drewna (jest tam taki trójkątny fragment) - za późno zobaczyłem tutorial na forum

Da się to jakoś zrobić, nie uszkadzając modelu? Kadłub to dość zasadnicza część...

Acha, maluję akrylami revella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam pytanko jakiego podkładu używa się pod spraye tamiya ? bo nigdzie nie widzę podkładu tamiya ? Chyba ,że nie dokładnie szukam.

Punio, proponuję oryginalne podkłady Tamiy'i albo Mr.Surfacera. Jedno i drugie w sprayu.

 

Tamiya i GSI Creos robią różne podkłady; jakie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym można rozcieńczyć klej Distal tak by był bardziej lejący - rzadki ?

Ciepłem.

A dokładnie - wstaw wymieszaną masę pod żarówkę halogenową.

Wody nie dostaniesz, ale różnica gęstości jest zauważalna.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matowe polecam Model Master 2015 i Pactra A48. MM rozcieńczam acetonem, a Pactrę Leveling Thinnerem i nie ma problemu z zaciekami. Lakieru kładziesz bardzo cienką warstwę, nie mają prawa robić się zacieki. Z błyszczącymi nie mam styczności, zajrzyj do działu cywilnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy drodzy mam pytanie dotyczące wklejania oszklenia kabiny w modelu. Można to zrobic wikolem? Mam przykre doświadczenia z robieniem tego zwykłymi klejami i CA, a do clearfix'u nie mam dostępu (brak sklepów modelarskich w pobliżu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kilka pytań do was.

Miałem zamiar wyposażyć się w parę rzeczy z MiGa, 2-3 pigmenty, pigment fixer i acrylic resin. Takim o to sposobem pozbyłbym się 100zł. Dla mnie to trochę za dużo za tak mało rzeczy. Wydaje mi się, że na początku tej mojej drogi z modelarstwem wystarczą suche pastele lub jakieś inne pigmenty jeśli znajdę w sklepie dla plastyków.

Wykonując brudzenie różnymi technikami utrwale te suche pastele White Spiritem(http://www.hobby.szeroka5.pl/product_info.php/info/p9353_-Hobby-White-Spirit---150-ml.html)? Czy nie zastąpi pigmentu fixer? Wtedy znów bym zaoszczędził na tej chemi

Kolejna rzecz to acrylic resin MIG. Jest on konieczny do robienia błota itp? Czy wystarczy gips i pigmenty(w moim przypadku pastele)?

Gdyby na wszystkie te pytania były odpowiedzi pozytywne, zaoszczędziłbym dużo kasy, jeśli się nie da kupić "zamienników" to trudno.

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jaki jest najlepszy podkład pod Vallejo Air? Na razie użyłem szarej emalii MM ale mam też Surfacera 1200 ale nim nie potrafie sie obslugiwac... Robią się skorupki i się marszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacer 1200 jako podkład musi być dobrze rozcieńczony , ja się trzymam proporcji 1:5 oryginalnego rozcieńczalnika , nakładam aerkiem jedną czasem dwie warstwy. Ale może to być każda inna emalia np.Humbrol ale też pamiętaj o dobrym rozcieńczeniu farby , nawet do konsystencji brudnego rozpuszczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najlepszy podkład pod Vallejo Air? Na razie użyłem szarej emalii MM ale mam też Surfacera 1200 ale nim nie potrafie sie obslugiwac... Robią się skorupki i się marszczy

Tego Surfacera rozcieńcz Mr. Color Leveling Thinner'em i będzie się kładł jak marzenie. Możesz dodatkowo dać kropelkę wamodowskiego zmywacza, uzyskasz bardziej satynową powierzchnie.

 

kolega wyżej mnie ubiegł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten surfacer jest w sprayu to jak to zrobić żeby malować nim w aerku? Wypryskać do jakiegoś naczyńka, rozcieńczyć i do aero czy jak ?

 

A po co ?masz gotowca i nie musisz się babrac z aerkiem ,dobrze wymieszaj i leć z puchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj , że dobre wymieszanie to nie parę machnięć - jak zaboli nadgarstek to będzie Ok. I maluj krótkimi pryśnięciami nie zatrzymując się w jednym miejscu , bo znów nałożysz za dużo i będą zmarszczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest cienko nałożyć bo skubany ma duże ciśnienie. Potrenuje trochę i myślę że dojdę do wprawy.

 

 

Acha

Wystarczy jedna warstwa tego czy więcej żeby się dobrze malowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.