Skocz do zawartości

UH-1D Huey 1:35 Dragon Wietnam


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym z wami podzielić się swoją relacją .

O samym modeliku - świetny model, choć wymaga pracy, kilogramów szpachli, metrów kwadratowych papieru ściernego i wiader cierpliwości. Teoretycznie ma pełne wnętrze, Dragon dostarczył kolorowe blachy. Szczególne wrażenie robi 14 par pasów i zegary, pstryczki i konsolety. Jednak wewnętrzne powierzchnie kadłuba wymagają właśnie kupy pracy. Tu mnie Dragon zawiódł, bo nigdy nie widziałem u niego tak potężnych śladów po wypychaczach ( po jednej stronie wgłębienie na 3 mm, a po drugiej 10 mm wypustka do ścięcia). Również sama faktura plastiku w przedniej wewnętrznej części połówek kadłuba nie zadowala, a że jest trochę widoczna przez przeszklony dziób, trzeba poświęcić na nią parę kwadransów. Ogrom pracy o ile nie ma się jakichś mechanicznych szlifiereczek pochłania też proces usuwania plastikowych pasów z foteli i pogłębianie tychże foteli tak, żeby jakoś firmowe figurki mogły usiedzieć. Ogólnie model ze względu na swoje rozmiary robi na mnie epickie wrażenie i w mojej głowie rodzi się (poroniony i tak ) pomysł na epicką dioramkę. Oczywiście nic jeszcze nie było malowane, dzięki fotkom wiem gdzie muszę jeszcze podziałać papierkami ściernymi. Koniec nudzenia, fotki:

P8110018.JPG

P8110019.JPG

P8110020.JPG

P8110021.JPG

P8110022.JPG

P8110023.JPG

P8110024.JPG

P8110026.JPG

P8110027.JPG

Pasy pasażerów:

P8110030.JPG

P8110032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Good Morning Vietnam!

 

Dlaczego jeden pilot smyra drugiego po ręce ?

 

A tak na poważnie, to modelik ciekawie się zapowiada. Mam na ten zestaw chrapkę od kiedy się ukazał. Będę obserwował jak Ci to vietnamskie fruwadło wychodzi.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile to centymetrów to maleństwo będzie mieć po złożeniu w całość ?

Nie uwzględniając wirnika 37 cm od dziobu do końcówki ogona. Maluszek:P

 

A może byś wykonał od nowa parciane siedziska.

Kurczaki, ciekawy pomysł... Rozejrzę się za materiałami... Może chusteczka namaczana w sidoluxie albo wikolu... Ogólnie chciałem od podstaw wykonać z materiałów wygłuszenie, ale nie zwątpiłem, czy gra jest warta świeczki... Dobra! Spróbuje z tymi siedziskami! Jak już kraść to miliony:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej. Widze że sklejasz mój przyszły modelik, dokładnie chce go kupić jak przyjadę z wakacji

To co mi sie rzuciło w oczy to na wielki plus dorobione z drutu pedały oraz drążek, tylko czy mi sie wydaje czy nie są proste (chodzi o ot że są takie... "falujące" )

A drugie to myślę ze jak diorama to będzie git z figurkami w środku, tyko musisz je jeszcze oskrobać

Czekam na postępy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy mi sie wydaje czy nie są proste

 

No właśnie taki jakiś dziki metal mi się trafił, że nie chce się wyklepać:D A podobnej średnicy w miedzi nie miałem :(

tyko musisz je jeszcze oskrobać

Chłopaki są jeszcze przed ostateczną "skrobanką" . Poza tym poluje na inne zestawy figurek z Wietnamu. Znacie coś godnego polecenia?

Nad ławeczkami już pracuję... Mam przynajmniej 4 monografie UH-1, a w żadnej nie ma porządnie pokazanego wnętrza z ławeczkami. Kagero Topshots pokazuje współczesny śmigłowiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh patent na prostowanie druta jest mega prosty tylko wymaga przećwiczenia, nie wiem czy uda mi sie Ci to wytłumaczyć

Po kolei, najpierw bierzesz kawałek drutu. powiedzmy długości 5 cm, najlepiej żeby nie był za twardy bo wtedy d.. zbita. prostujesz go jako tako w paluchach żeby był prosty, ale trochę taki pofalowany może być. Potem bierzesz na jakimś twardym równym podłożu " wałkujesz" ten drut jakimś płaskim przyrządem, ja używam płaskiego skalpela, myślę że jak masz prosta pesetę to też dasz rade , albo jakiś płaskownik niewielki.

Wiem że opis taki trochę ciężki do zrozumienia, ale spróbuj,a jak wykumasz czcze to zobaczysz jakie to proste.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, kumam:) Tak samo się prostuje igłę z pseudoiwatki, tyle że na szybie:) Tylko może gołym okiem nie widziałem tego śmiesznego pogięcia materiału. Ławeczkę robie z drutu stalowego, więc raczej ciężko mi się go formuje, na bezrybiu i rak ryba, więc obędę się bez miedzi, chyba, że do jutra coś upoluję.

 

EDIT:

Postanowiłem jako materiał na siedziska użyć blaszki aluminiowe ze świeczek tzw tealight'ów. Ciężko wyciąć taki skomplikowany kształt w chusteczce. Na dniach pochwale się efektami/porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziska mozesz zrobic z folii aluminiowej, takiej z paczki papierosow. Jest podklejona cienkim papierem, wiec nie bedzie sie rwala przy wycinaniu. Poza tym, ta folia taka ma fajna fakturke, ktora po odpowiednim pomalowaniu i zwashowaniu da efekt parcianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzienia własnoręcznie robił Piotrek Kmiecik na FMR. Jeżeli chcesz robić je na bazie tych plastikowych to radzę zrobić sobie żywiczne kopie, jakby Ci odeszła chęć na dalszą budowę lub coś nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziska już są w stanie finalnym budowy, może nie są równe jak od linijki, ale moim zdaniem wygladają ciut lepiej. Jeszcze trochę podłubie i zarzucę fotki. Stalowy drut jest ciężki do wyprostowania, ale nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obiecane fotki. To moje pierwsze przeróbki na taką skalę, dlatego jakość taka sobie, choć wygląda lepiej niż oryginał.

Pierwsze robiłem te siedziska:

P8120025.JPG

Dlatego wyglądają beznadziejnie, ale kolejne już wyszły ciut lepiej:

P8120026.JPG

EDIT

No i trochę pomalowałem tak żeby zobaczyć jak wygląda:

P8130026.JPG

P8130027.JPG

P8130025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda. Przydało by się jeszcze obicia scian zrobić od nowa. Widziałem kiedys w jakiejs gazecie jak gościu robił obicia w modelu MI-14 w 72 chyba z chusteczki chigienicznej nasączonej jakims klejem. Po malowaniu wyglądało bardzo realistycznie.

 

Pooglądaj sobie tą relację. Może coś sobie podpatrzysz. Super Frelon 1/35 z Hellera.

 

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=81323&hl=Super+Frelon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam dysfunkcję modelarską, inaczej to sobie widziałem Ale mam nadzieję, że wash, suchy pędzelek, i różne akcesoria rodzaju apteczki, plecaki, coca-cola, klamoty pozakrywają miejsca gdzie "prawie wyszło". Prawie robi wielką różnicę. Vallejo + sido już na modelu.

P8140013.JPG

P8140016.JPG

P8140017.JPG

P8140018.JPG

P8140019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewela...tablica przyrządów wygląda zajefajnie podobaja mi sie zegary...

 

Podzielam zdanie. Kolorowe blaszki to super pomysł. Raz, dwa i mamy super tablice. Choć obawiam się, że mogą się znaleźć tacy którzy Cię skrytykują, że nie zrobiłeś tablicy sam. Sa nawet tacy którzy próbują robic kolorowe blaszki samemu nie trawiąc ich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu nie ma nawet zwykłej głównej tablicy, więc tak czy siak byłem skazany na blaszki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój Bell wygląda coraz ciekawiej, ale mógłbyś popracować jeszcze trochę nad podłogą. Miejsca lączenia foteli z jej powierzchnią i samo jej malowanie trochę psują efekt. Klamoty i wash zakryją część niedoskonałości, ale może podszlifowałbyś nieco i przemalował podłogę jeszcze raz ?

 

Fotele i tablica prezentują się bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, będę się na przyszłość zaopatrzyć w debonder... Póki co zwashowałem wnętrze, wygląda to dość intensywnie ale jak zwykle mat wszystko stłumi. Przepraszam za zbyt jasne fotki ale aparat miałem źle ustawiony a na poprawę nie starczyło już baterii

P8160001.JPG

P8160003.JPG

P8160004.JPG

P8160008.JPG

P8160009.JPG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy nogi obu pilotów dyndają w powietrzu?? Będziesz coś z tym robił bo to tak troche dziwnie wygląda

 

Modelik bardzo fajny, pięknie wykonane wnętrze. Oczywiście czekam na dalsze postępy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.