Skocz do zawartości

Motoscafo Armato Silurante M.A.S. 558 ITALERI 1:35


kalaruch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bez światełek, ale za to napędzik. Starczy. Niech Barlog w tej dziedzinie bryluje. Ja będę pływać tylko w dzień. Ale za to mam noktowizor !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pokombinowałem, zagiąłem fałd na dupsku i pokleiłem wszystko na pokładzie. Parę myków trzeba zrobić do RC, ale to na dniach. Czyli kombinacja żeby się ruszało co w modelu się nie rusza

Póki co z rana czeka mnie szukanie bomby głębinowej, bo gdzieś mi się sama skatapultowała.

 

Plecy bolą, Najman dostał w ciry - chociaż to dziś dobre. A dla Was kochani taki filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fotki są, jeszcze drobne poprawki, doklejenie drobiazgów oraz dodatkowy maszt robiony ze zdjęcia na czuja

 

Macie fotki.

 

W pon. idzie podkład!

 

DSC_0103.JPG

 

DSC_0105.JPG

 

DSC_0106.JPG

 

Ok, w niedzielę robię maszt. Trzymajcie kciuki! Nie ma planów, więc będzie trochę SF...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też dywersja była. Teraz muszę nieco zmian poczynić w modelu. Maszt trzeba zrobić w/g zdjęć, ale raptem mam tylko 2 fotki... Będzie co będzie. Póki co - czas na pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie z sufitu z wrażenia nie pospadałyśmy, ale motorówka urocza. Szkoda tylko, ze torpedy na na zrzutniach, a nie klasycznie "w rurach"

No i jedno tylko działko, w dodatku "dwudziestka"... Kicha, panie kolego...

 

wielkiemuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Żeby Pawlik miał co gadać i się naśmiewać - lecimy z tematem !

 

Mając 2 dni w pracy, i w miarę luźne popołudnie zabrałem Atomosem mój warsztacik do warsztatu.

 

Wcześniejsza nocka zeszła na malowaniu podkładu (fotki z telefonu):

Zdj%25C4%2599cie0047.jpg

Zdj%25C4%2599cie0048.jpg

Zdj%25C4%2599cie0049.jpg

 

Po zrobieniu w domu wieczorem researchu na temat MASa 558, znalazłem 2 fotki i jeden schemat... Tak więc kolejny dzień spędziłem na malowaniu kadłuba oraz pokładu:

Zdj%25C4%2599cie0050.jpg

Zdj%25C4%2599cie0051.jpg

 

Jak widać obiboki już tam stoją sobie zamaskowani

Wróciwszy dziś do domu miałem zrobione już maskowanie kadłuba, czyli nieregularne wielokąty. Zostało pomalowanie części podwodnej, inaczej zwanej DNEM. I było dno, bo 3h kombinowania z taśmą zrobienia w miarę prostej linii...I NIC!

Krótka rozmowa z Balrogiem, aż po głowie mi zaczęła skakać piłeczka... Wyruszyłem do przedpokoju do kosza zabawek siostrzeńca, gdzie odkryłem LEGO - nie ruszane przeze mnie od 16 lat.

DSC_0609.JPG

 

Wybebeszyłem co się dało i skonstruowałem boską maszynę

DSC_0611.JPG

 

Jako że w kuchni stół jest najpłastrzy, zacząłem dosłownie "jechać" z tematem

DSC_0612.JPG

 

Linia dość prosta, trochę korekty gumką, nowa wysokość (czyli zdjęcie paru kloców) i uśmiech na mej twarzy zagościł. Teraz jadę z czarną farbą, po wcześniejszym zamaskowaniu góry.

DSC_0615.JPG

 

Jutro kolejny odcinek telenoweli włoskiej!

 

CIAO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...żeby miał co gadać i sie naśmiewać..." .... .Nie naśmiewam się i nie gadam tylko obserwuję to co waść czynisz. Wszak czyniąc widocznym swa pracę zgode na obserwację i ewentualną krytykę dajesz,zatem nie narzekaj i do roboty ,a potem świętowanie Mamy już jutro i dalszy odcinek pewnie w środku nocy po północy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echhh pawlik, plan poszedł wpizdu, dziś nic nie zrobiłem. Po konkursie porobię aktualne fotki. Znów mam zastój, ale co zrobiłem to moje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesteś usprawiedliwiony, coś mi tam chudziutki powiedział, trzymam kciuki za poprawę zdrowia nie twojego boś jak byczek ,ale za tego któremu to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś tam ciągle grzebię, póki co weekend w robocie...ndz, pn, wt - same nocki, a w dzień odsypianie. Czwartek i piątek dniówki. Masakra !

 

DSC_0062.JPG

 

DSC_0064.JPG

 

DSC_0065.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, lekko jakby skrzywione, ale ja bym też położył to na karb zakrzywienia pokładu. Generalnie cała motorówka wygląda bardzo fajnie, a te makaroniarskie pasy dodają jej uroku, Signore scarafaggio. Tylko czy kotwica też była malowana w te kolorki?

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotwa nie, będzie malowana potem, z pędzla. Póki co model stoi bo wzięło mnie na robienie Kurska ;) Jeden GRANIT w wyrzutni, a drugi w fazie marszowej. Wyglądają niesamowicie! Teraz pokrywy wyrzutni dosztukować i do malowania!

 

PS. I tak na okrętach nie malowali tego tak od linijki więc nawet w 1:1 są pewne babole !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem trochę czasu na zamontowanie maszynki sterowej. Empirycznie obadałem przesunięcie linki cięgnowej przy max. wychyleniu steru - otrzymałem 12,5mm. Kąt obrotu serwo to 38,4 stopnia. Ze wzoru na odcinek łuku otrzymam r=l*(360)/(2pi*a) gdzie a=38,4. No i po obliczeniu muszę mieć 18,65mm. To do dzieła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.