Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

ten typ zbiornika był używany na Su-7-9-11 .

600 litrów? Na su-20/22 były PTB-800 i 1150, ale Su-7 miał troche mniejsze baniaki chyba 600 litrowe.

 

Na poczatku eksploatacji Su-20 w Polsce uzywano własnie 600 litrowych zbiornikow ,takich samych jak w Su-7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastiko!

To już wszystko wiem, bo zastanawiałem się też czy były dwie wielkości zbiorników.

 

W KP wypukłe linie podziału idealnie imitują linie spawów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w posiadaniu rysunek/schemat/zdjęcie jak były umocowane na belkach UB16 i bomby FAB-250 pod Su-7 ? I czy taka konfiguracja jest dopuszczalna (od zewnątrz bomby i wyrzutnia rakiet od wenątrz) ?

Czy w oznaczonym miejscu tj. okolice dyszy silnika, farba była jakoś szczególnie przypalona czy zniszczona ?

 

45768285.png

By marcinej at 2012-07-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości użytkownika zbychm dostęp do zdjęć mam, pewnie nawet więcej i lepiej niż w tych walkaround'ach egzemplarzy lotnictwa czeskiego i radzieckiego. Dyskusję na lotnictwo.net.pl również przejrzałem. Mimo iż rosyjskie strony to zapewne skarbnica wiedzy, nie odwiedzam ich bo nie miałem przyjemności nauki tego języka. Podsumowując, zadaję tu pytanie w ostateczności i tak jak dotąd zawsze pomoc otrzymywałem, więc bardzo prosiłbym o odpowiedź, nie przekierowanie 'gdzieś tam'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż rosyjskie strony to zapewne skarbnica wiedzy, nie odwiedzam ich bo nie miałem przyjemności nauki tego języka. Podsumowując, zadaję tu pytanie w ostateczności i tak jak dotąd zawsze pomoc otrzymywałem, więc bardzo prosiłbym o odpowiedź, nie przekierowanie 'gdzieś tam'.
Szanowny Kolego

Do tej pory właściwie nigdy nie reagowałem na taki zbyt niegrzeczny ton .

Ale poczułem się zwolniony z obowiązku zachowania pozorów i odpowiem :

-po pierwsze jeśli strony rosyjskojęzyczne są skarbnicą wiedzy -to nalezy je odwiedzać -dla bystrego Modelarza wystarczy że przejrzy materiał zdjęciowy i na pewno zaskoczy o co biega , nie łamiąc głowy nad cyrylicą.

-Po drugie -jesli uważasz że jest tam wartościowy materiał-to linki odnoszace się do tych [ i innych stron ] nie są "przekierowywaniem gdzieś tam "

- I po trzecie najważniejsze -ogólnie przyjęte jest podawanie na Forum linków do ewentualnie przydatnych Modelarzowi materiałów .Bo nie każdy ma czas wklejać zdjęcia , szukac konkretów i palcem wskazywac " o proszę Jaśnie Panie - podano na tacy "

I weż się wczytaj w ton swojego ostatniego zdania , Ty nie jesteś Hrabią , a reszta użytkowników chcąca naprawdę pomóc nie jest Twoimi kamerdynerami.

Może trochę za ostro -Przepraszam -ale chwilami mam dosyć takiej roszczeniowej postawy .

Mimo wszystko Pozdrawiam i życzę Pięknego Modelu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo urazić, a jeśli takie wrażenie sprawiła moja odpowiedź, to niecelowo i szczerze przepraszam. Nie wymagam od nikogo poświęcania wolnego czasu na wyszukiwanie dla mnie informacji, po prostu liczę na to, że ktoś będzie akurat miał potrzebne materiały pod ręką/w pamięci i znacznie ułatwi mi życie, dając jasną odpowiedź. Zdaję się, lenistwo bierze górę...

Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony, dziękuję za podrzucone odnośniki i również życzę wszystkiego najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra -było minęło -może to przez te upały

Też tak myślę, umęczą człowieka

 

Przy okazji, przedstawienie mocowania FAB500 w programie komputerowym, znalezione na lotnictwo.net.pl ,być może przyda się komuś .

 

rys2xs2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

http://www.naszdziennik.pl/polska/7909,wojsko-szuka-nastepcow-su-22.html

 

Jak kupią poddźwiękowe, kompletnie niemanewrowe, z relatywnie małym udźwigiem bezzałogowce dla zastąpienia Su-22 tylko po to, żeby mieć zabawki na kolejną amerykańską wojnę to ja już nie mam pytań...

 

 

Jak bezzałogovce to tylko UCAV, a te będą dostępne nie wczesniej niż za 15-20 lat. Zastępować Su-22 Reaperem czy Predatorem to tak, jakby zamiast Chevroleta Corvette kupić Seicento Sporting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Mi-8/17 się chce zastępować maszynami klasyu niżej (bo taniej), to po co szukać logicznego rozwiązania w tym przypadku? Wojskowych nikt o zdanie nie pyta, biurokratom ma się w obliczeniach zgadzać, co z tego, że merytorycznie uzasadnienia w tym nie ma żadnego.

 

Niech żyje biurwokracja, po co komu logika.

 

A mówiąc na serio, kolejnych 48 F-16 Blk 52+ to chyba jedyne rozsądne wyjście w tym momencie, skoro rękoma i nogami bronią się przed modernizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie ma sensu ciągnąc tego wątku o następcy Su-22, choć jeśli rzecznik MON tak stanowczo dementuje, to coś w tym musi być!

 

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,2158,aktualnosci-z-polski,kolejne-f-16-dla-polski

 

Ale wracając do Su-22 to poszukuję zdjęć "3101" (obecnie "8101") z czasów kiedy nosił godło 8plmb bo chciałbym spróbować odtworzyć kamo tej maszyny... Znalazłem co prawda 3 różne zdjęcia, ale wszystkie z prawej strony!

 

Su22-3101_jpg.jpg

 

Su22-3101-02_jpg.jpg

 

samolot3101.jpg

 

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dobre, bo w modelu Pantery sa kalki do 3101, właśnie z godłem na stateczniku. W sumie w tym modelu jest schemat malowania w instrukcji, jeśli Cię to interesuje mogę go zeskanować i wrzucić na forum.

 

A wracając do poprzedniego tematu, moim zdaniem dość istotnego, bo na bierząco wyjaśnia się kwestia obronności na najbliższych kilka dekad:

 

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,2162,aktualnosci-z-polski,odpowiedz-mon-w-sprawie-tarczy-i-f-16

 

Odpowiedź z samego źródła, czyli MON. Smutna odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.