Skocz do zawartości

Opel Blitz i Flakvierling - DAK - CB, Bronco - 1/35


Ł.Sosnowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Następna ciężarówka DAK. Tym razem Opel Blitz z Cyber Hobby holujący Flakvierlinga od Bronco. Konkretnie egzemplarz widoczny od 4:52 na tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=yro9OnRi5c8&feature=related

 

Mam jeszcze fotkę, dość wyraźną, więc będzie się czym podeprzeć. Nie przewiduję większej waloryzacji, resztki blaszek Abera i plandeka we własnym zakresie. Muszę przyznać że oba modele pozytywnie mnie zaskoczyły, chociaż w Oplu jest sporo szwów.

Dotychczasowy stan prac na zdjęciu.

DSC_1583-1.jpg

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć!

Po stanowczo zbyt długiej przerwie wróciłem do Opla. Ciężarówka jest zasadniczo poskładana, brakuje jeszcze detali, które chcę przykleić po zamknięciu kabiny. Laweta gotowa do podkładowania ( kółka przyczepione na patafix, dlatego krzywo stoi). Działko od AFV (ponoć lepsze od wypustu Bronco).

 

DSC_2014.jpg

DSC_2012.jpg

DSC_2016.jpg

DSC_2024.jpg

 

Pozdrawiam, Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ciężarówce szpachla jest tylko wewnątrz kabiny- ślady po wypychaczach. Na lawecie jest odrobina, ale to z mojej winy, bo omsknął mi się skalpel. Oba modele są godne polecenia, dopasowanie części jest wręcz idealne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnie mnie do tej skali.

Ale powiedz mi proszę co takiego jest w tym niemieckim sprzęcie, ze każdy chce go miec w swojej kolekcji.

 

Wlaściwie źle to ująłem, bo sam też mam trochę replik III Rzeszy - z jednej strony co w tym widzimy, ze to kleimy a zdrugiej co złego widzą ci, którzy to piętnują.

 

Od kiedy pewien chłopski filozof polskiego modelarstwa napisal zdanie "a dzieciak bezrefleksyjnie bawi sie sfastyką" źle sie jakos z tym czuję.

To tak jakbyś siedział w latrynie i miał wrażenie, a raczej pewność, że jakiś typ - choć nie powinien - gapi się przez dziurę po sęku na ciebie....

Wprawdzie mozna mu dać w oko odpowiednio zwaloryzowanym papierem toaletowym o oko ale mimo wszystko.

Wiec Opel.... niemiecka ciężarówka, która zwykle na filmach wywozi ludzi do obozu koncentracyjnego.

Musiala kiedys budzić grozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje.

Ja po prostu zastanawiam sie czy uprawnione jest takie podejscie jakie prezentuja niektorzy modelarze w Polsce.

Ze jesli ktos skleja niemiecki sprzet to jest mowiac delikatnie germanofilem.

Moim zdaniem nie jest

Mysle nawet ze jest naduzyciem.

Dziekuje, ze tak napisales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje z tego powodu, ze w pewnym momencie po przeczytaniu postow insynuujacych modelarzom jakies sympatie do faszyzmu i nazizmu zaczelem sie z tym zle czuc. Myslalem - takie traktowanie modelarzy klejacych rozne tygrysy i messerschmitty jest czyms wysoce niestosownym. To tak jakbysmy mowili, ze jesli nie kleimy samolotow z geiazda Dawida jestesmy antysemitami.

Ale z drugiej strony..... jedziesz na taka wystawe modelarską, widzisz dzieci wpatrujacych sie w te modele na stolach a tam niemal kazdy to niemiecki sprzet.

Moze faktycznie takie nietolerancyjne podejscie do modelarzy, ktorym po prostu podoba sie niemiecka, bardzo nowoczesna technika jest uzasadnione?

Jak widzisz czasami ten problem zaprzata moja glowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeszcze raz króciutko, modeli niemieckich,amerykańskich i innych jest bardzo dużo i różne wersje i kamo,natomiast jeśli chodzi o nasze Polskie modele to my nie dysponowaliśmy jakimiś ilościami sprzętu militarnego.Może stąd to się bierze chociaż mamy modele Polskie bardzo ładne i ciekawej konstrukcji,ja tam się nie przejmuje sklejam to co mi się podoba innym nie musi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie też zrobiłem kompresorek z agregatu od lodówy,niedawno nabyłem na targu kompresor sprowadzony z wystawki z Niemiec jedyny problem z nim to złączka która nie trzymała ale już po kłopocie,doradzę Ci jeśli masz możliwość to rozejrzyj się po targowiskach może uda i się coś wyrwać ja za swój dałem 80zeta.Wydaję mi się że i tak się opłacało za te pieniądze działać działa a jak długo nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.