Skocz do zawartości

M109A6 Paladyn - Kinetic i Italeri


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Przygotowując się do budowy - w nieokreślonej przyszłości - haubicy M109 A-nic z czasów wojny w Wietnamie zaopatrywałem się w zestawy, po czym stwierdziłem, że mam części na więcej niż dwie haubice samobieżne. Pomyślałem - gdyby zastosować górę kadłuba z Kinetica (do Wietnamu się nie nadaje - za nowa), to ona by pasowała jak raz do wieży od Paladyna. No i postanowiłem pozbyć się niepotrzebnych części metodą wbudowywania . Na zdjęciach poniżej widać efekty - piaskowy plastik i gąsienice to części firmy Kinetic, oliwkowo-zielony plastik to części firmy Italeri. Postanowiłem wykonać trzymaki na narzędzia jako puste (z blachy miedzianej), a powierzchnie przeciwpoślizgowe zrobiłem napylając Surfacera 500. Przed malowaniem wygląda to tak:

 

paladin01.jpg

 

paladin02.jpg

 

paladin03.jpg

 

paladin04.jpg

 

Mam nadzieję, że się wam spodobał, dziękuję za uwagę i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów!

 

Lipstein - tak, skala 1:35

 

Moses - to się cieszę!

 

Krzysiek - trochę się dzieje, to fakt, ale to jest mój model wypoczynkowy

 

Bardzo dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - trochę się dzieje, to fakt, ale to jest mój model wypoczynkowy

 

tiaaa a pamiętasz jeszcze co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo, ledwo - ale z tego tutaj miałem zabawę, więc może nie jest tak źle? Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dzień dobry!

 

Minęło wiele lat i okazało się, że w końcu skończyłem ten model - aż sam jestem zaskoczony!

 

Oto foty gotowej maszyny:

 

paladin05.jpg

 

paladin06.jpg

 

paladin07.jpg

 

paladin08.jpg

 

paladin09.jpg

 

paladin10.jpg

 

paladin11.jpg

 

paladin12.jpg

 

paladin13.jpg

 

paladin14.jpg

 

I to tyle - mam nadzieję, że się podoba - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkin - dzięki!

 

Krzysiek - jak to zwykle - światło! Słońce akurat świeciło, myślałem, że będzie lepiej.

 

Dziękuje za komentarze i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo mi się podoba konstrukcja tej haubicy.

Twój model ciekawie wygląda, lecz jak koledzy wcześniej pisali popraw na przyszłość zdjęcia.

Na fotkach widać jakiś jasny nalot, co to jest, jakiś pigment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzień dobry!

 

Przepraszam za opóżnienie w odpowiedzi i bardzo dziękuję za komentarze!

 

Co do fotek - staram się jak mogę, ale chyba cały czas mam za słabe światło.

 

jawkers - model jest "przykurzony" Humbrolem 94 rozpylanym z większej odległości. Tym samym kolorem były malowane gąsienice, zanim później nie pomalowałem powierzchni, które mają kontakt z innymi częściami - gumy Humbrolem 32, metal Humbrolem 53 (gun metal). Taki wygląd gąsienice czasem mają jak pojazd wyjedzie z piachu na twarda powierzchnię - beton czy asfalt. Przy okazji, w modelu Italeri (i chyba Kinetic też) są stare gąsienice, odpowiednie na maszynę z Wietnamu, ale nie na A6 - Paladina. Jednak zdecydowałem sie je zostawić - za późno sie dowiedziałem, a różnica między rodzajami nie jest oczywista, ale warto się przyjrzeć, jakby ktoś chciał być bardzo dokładny.

 

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.