Teraz jest Cz gru 18 2014, 22:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowe kalkomanie na Mig-21 ,Mig-29 ,Su-22
PostNapisane: Pt mar 01 2013, 17:49 

Kalka do zvezdowego bisa jest słaba, takoż samo do np. Mi-24 czy Su-24.

Dzisiaj dostalem swoj zestaw do F-13 w 48, wyglądają najzupełniek przyzwoicie, dobre wypełnienie (pokrycie) kolorem, aczkolwiek jak na moj gust odcień zbyt bordowy.

Dodam, ze omylkowo mi przyslany zestaw w 32 byl duzo gorszej jakosci (słabe pokrycie kolorem).

PostNapisane: So mar 02 2013, 13:20 

To jescze gwoli uzupełnień o kalkach do dwumiejscowych Su-22, jak chodzi o "czarną" to pierwszy był IPMS Świdnica i mnie to wystarcza. Poza tym PANTERA do swoich przepaków dała 507 i 509.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

PostNapisane: Pn mar 04 2013, 16:12 

Dziś dotarły do mnie kalkomanie.
Zestaw do MiG-21bis i MiG-29 (skala 1:72).
Spróbuję bez kadzenia autorom i jednocześnie bez polskiego, tak lubianego przez wielu, biadolenia na wszystko, pokrótce przedstawić "PLUSY" i "MINUSY" otrzymanych kalkomanii.

MiG-29
PLUSY:
1. Czytelna, bardzo przejrzysta instrukcja malowania i oznakowania
2. Instrukcja i opis po polsku. Wreszcie ktoś pomyślał, by polskie malowania opisać po polsku (choć jest też niezrozumiała niekonsekwencja, bo kalki nazwano MiG-29 in Polish service... :roll: )
3. Kartonik zawiera 5 malowań, w tym jedno specjalne, co przy cenie 20zł jest sporym plusem.
4. Małe godełka, czyli Syrenki są w zasadzie ok, choć brak im nieco subtelności i zdecydowanie niedopracowane są skrzydełka.
5. Malowanie specjalne (godło na górną powierzchnię) wygląda ładnie i czytelnie. Choć kolor tła wydaje się nieco za ciemny.

MINUSY:
1. Brak jest na instrukcji rysunku spodnich powierzchni skrzydeł z umiejscowieniem szachownic
2. Sporym babolem jest błędny opis malowania samolotu n/b 70. Podano, że malowanie okolicznościowe zrobiono w 1990r. z okazji 70-lecia bitwy warszawskiej (dżizas, skąd takie informacje?!?), tymczasem jest to malowanie z 1991r. z okazji 70-lecia istnienia Pułku!!!
3. Kolor czerwony użyty w kalkomaniach jest zdecydowanie za ciemny
4. Godełka Bociany na stateczniku wyszły bardzo słabo. Nie mają wszystkich detali i farby nieco pozalewały rysunek ptaków i trójkolorowych pasków
5. Przesunięcie kolorów na znaczkach ostrzegających o promieniowaniu
6. Na kartoniku umieszczono parę Syrenek bez napisu "plm" które były stosowane do późniejszych malowań. Zdecydowanie powinny być zamienione na Syrenki z napisami.

==============================================================

MiG-21bis
PLUSY:
1. Czytelna, bardzo przejrzysta instrukcja malowania
2. Instrukcja i opis po polsku, choć znów mamy nazwę MiG-21bis in Polish service... :roll:
3. Kartonik zawiera aż 7 malowań, w tym jedno specjalne, co tak jak przy MiG-29 w cenie 20zł jest sporym plusem.
4. Małe godełka w większości są ok (WZL, 3.elt, Łucznik, 9.PLM)
5. Malowanie specjalne - Orzeł - dla bardzo wymagających do dopieszczenia detali, ale ogólnie wygląda dobrze (istotnym brakiem jest nie dołączenie podpisów autora malowania)

MINUSY:
1. Niekonsekwencją jest brak podania konkretnych przeliczników kolorów w instrukcji, tak jak to podano przy MiG-29
2. Fatalne przesunięcie kolorów względem białego, co sprawia, że szachownice i wszystkie elementy z kolorem białym są do wyrzucenia!!!
(ale wiem już, że producent honoruje reklamacje i nie ma problemu z wymianą błędnie wydrukowanych arkuszy)

3. Znów kolor czerwony jest zdecydowanie za ciemny
4. Oznakowanie do samolotu n/b 9483 jest w kolorze czarnym, zamiast odcieni szarych, co sprawia, że jest do wywalenia (dodatkowo godło - kaczka jest nieco porozlewane i zmazane, no i na wszystkich detalach są przesunięte kolory...)
5. Ze względu na przesunięcie kolorów nie można też wykonać samolotu n/b 9507 Więc z siedmiu malowań, zostało nam już tylko 5...

Podsumowując całość...
Zamysł i idea słuszne, ale wykonanie zdecydowanie wymagające dopracowania, zarówno w kwestii merytorycznej, jak i technicznej.
Pozostaje jeszcze przetestować kalkomanie na działanie płynów zmiękczających i jak wyglądają jeśli chodzi o ich grubość po położeniu na model.
Mam nadzieję, ktoś to przetestuje i się pochwali swoimi doświadczeniami...

GanGREEN napisał(a):
Postanowiłem zrobić małe porównanie kalek omawianej firmy z tym co oferują nam nasi producenci (obcy również).
Zastanawiam się co miało na celu to "coś" nazwane porównaniem? Chyba że porównywałeś ilość elementów na kartoniku...

a za Grzesiem CBŚ, ABW i CBA

PostNapisane: Cz mar 07 2013, 11:25 
11.11 Champ

Sprawnie dotarły do mnie kalki Mig-21F-13 (skala 1:72).

Szybka, w stylu Grzesia ocena:

PLUSY:
1. Ciekawa z podaniem kolorów instrukcja malowania i oznakowania
2. Kartonik zawiera 4 malowania (803, 809, 1217, 2015),
3. Cenie 17 zł z przesyłką, bardzo dobra.

MINUSY:
1. Brak jest na instrukcji rysunku spodnich powierzchni skrzydeł z umiejscowieniem szachownic.
2. Kolor czerwony użyty w kalkomaniach jest zdecydowanie za ciemny.
3. Jednej cyfrze 9 z numery 809 zabrakło trochę czerwonego koloru.

PostNapisane: Wt mar 12 2013, 21:59 

Moje kalki (MiG-21F-13 i MiG-29) przyszły dzisiaj, po 12 dniach od wpłaty. Potwierdzam zarzuty postawione wyżej. Kolory są za ciemne, rysunek nieostry, a kształt wielu elementów niezgodny z rzeczywistością. Zdecydowanie odradzam zakup kalkomanii z tej firmy.

Niestety sprzedający figuruje na Allegro jako osoba prywatna, więc nie mogę skorzystać z prawa do zwrotu bez podania przyczyn. Mimo to napisałem do niego z narzekaniami na jakość produktu i zapytałem, czy przyjmie zwrot. Zobaczymy, co odpisze.

PostNapisane: N mar 24 2013, 11:29 

W ramach Post Scriptum...
Na reklamację sprzedający zareagował bardzo życzliwie.
Bezproblemowo dostałem propozycję wymiany wadliwych kalkomanii.

Kalki z wadami zostały wymienione na koszt sprzedającego i dodatkowo dostałem kilka elementów gratis.

PostNapisane: Pn kwi 08 2013, 14:02 

12 marca RAV napisał(a):
Niestety sprzedający figuruje na Allegro jako osoba prywatna, więc nie mogę skorzystać z prawa do zwrotu bez podania przyczyn. Mimo to napisałem do niego z narzekaniami na jakość produktu i zapytałem, czy przyjmie zwrot. Zobaczymy, co odpisze.

Nadeszła pora, żeby dopisać ciąg dalszy.

13 marca sprzedający napisał mi, że mogę skorzystać z prawa zwrotu w ciągu 10 dni. Ucieszyłem się. Jednocześnie jednak zgłosił zastrzeżenia do mojego posta na forum, prosząc o sprostowanie. Dodał również, że "Co do zarzutów merytoryczno-jakościowych to każdy ma prawo do swojej obiektywnej opini w tej kwestji" (pisownia oryginalna).

14 marca odesłałem kalki i poinformowałem o tym sprzedającego. Prośbę o sprostowanie odrzuciłem, ponieważ nigdzie nie napisałem nieprawdy. Jednocześnie zachęciłem sprzedającego do zabrania głosu w wątku we własnym imieniu. Otrzymałem odpowiedź, że mój "problem z rzetelna oceną rzeczywistości pozostawia wiele do rzyczenia" (pisownia oryginalna).

Wobec braku zwrotu wpłaconej kwoty, 2 i 4 kwietnia (19 i 21 dni po odesłaniu towaru) wysłałem maile z przypomnieniami o sprawie i prośbą o wyjaśnienie tak długiego milczenia. Brak reakcji ze strony sprzedającego.

Myślę, że komentarz jest zbędny.

PostNapisane: Wt paź 01 2013, 23:44 

Ucieszyłem się, że wypuszczają kaleczki w naszych barwach, do Miga-23MF w 1/48. I co, tu teraz zrobić ? Czytając Wasze spostrzeżenia, włos się jeży, że mam wydać 45 zeta....
Chyba jednak sobie odpuszczę, ten zakup. Za wiele problemów idzie w parze za tym. To ma nas cieszyć a nie dołować.

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 10:05 

Claudiuss napisał(a):
Ucieszyłem się, że wypuszczają kaleczki w naszych barwach, do Miga-23MF w 1/48
Słusznie
Claudiuss napisał(a):
Chyba jednak sobie odpuszczę, ten zakup
Moim zdaniem - nie słusznie

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 11:15 

Kalki możesz też kupić np. w Martoli. Mają w ofercie/zapowiedziach.

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 11:58 

Grzes, wymieniłeś wadliwe kalki na poprawione. Miałeś je w rękach, oglądałeś. Są warte zakupu ? Bo mnie ciągnie, aby je kupić a powstały tutaj, różne zdania osób które mają doświadczenie. Montex na razie, długo nie wydrukuje kalek do Miga-23 w 1/48.

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 12:51 

Claudiuss powiem Ci tak, pierwsze wypusty faktycznie pozostawiały wiele do życzenia, ale nie da się ukryć, że producent nie spoczął na laurach i cały czas widać pracę nad jakością wydawanych kalkomanii.
Ostatnio kupiłem (1:72) C-130, kolejne części MiG-21 i -29. Kilku osobom podesłałem fotki małych godeł i przekonały się, że producent wart jest uwagi.
Możesz się wstrzymać z zakupem kalkomanii do MiG-23 1:48, ja na pewno nabędę je w 1:72, będę mógł podesłać fotki i sam ocenisz... :)

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 13:13 

Ze swej strony napiszę o klakach do "Jastrzębi" 1:48 - układały się bardzo dobrze i dopasowanie do elementów modelu było bezproblemowe. Szczególnie dotyczy to zbiorników CFT.

Obrazek

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 13:59 

Sokol, oglądałem je w zapowiedziach w Martoli, dla tego, się ucieszyłem. Miło również usłyszeć od Ciebie dobre zdanie. Jednak w praktyce najlepiej można doświadczyć...

Grzes, będzie mi bardzo miło i będę bardzo zobowiązany, gdy byś mógł podesłać fotki na e-maila.. Jestem po rozmowie telefonicznej z jednym z Panów, który pracuje nad tym. Przyznał iż bardzo dużo zmienili już, biorąc pod uwagę sugestie wysunięte, m.in. zmienili biały papier na niebieski i odcień koloru cyfr. Myślę że jednak idzie wszystko w dobrym kierunku.
Dla zainteresowanych, otrzymałem informację że będą także kalki do większych skal ,
do C-130 będą kalki w 1/48 i zaawansowane prace trwają, nad Polskimi napisami eksploatacyjnymi, ale to w późniejszym czasie.

PostNapisane: Śr paź 02 2013, 14:28 

Nie ma sprawy, załatwimy to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

REGULAMIN FORUM