Skocz do zawartości

Klocus wielgus


modelist constructor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witajcie!!

 

Mam prośbę o pomoc w doborze serwa do tak dużego modelu. Serwo ma obracać dyszę Korta o średnicy 160mm.

Jak mocne sewo dobrać bo jestem w tym temacie lajkonikiem

 

Dzięki

Pozdr

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Niewielki postęp ale zawsze. Dorobiłem dolną część komina z kołnierzem. Oszlifowałem do końca. Oszlifowawałem łuki itp. Wydrukowałem wręgi, pokład i wzdłużnice główną. Wyciąłem wzdłużnice. Teraz będę wycinał wręgi i odrysowywał wszystko na pcv 6mm. Na arkuszach 1mx1m z castoramy.

Kilka fotek.

IMG_0190.jpg

IMG_0192.jpg

IMG_0191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem mam nadzieję dobry napęd do modelu:

Silnik 6V z przekałdnią 6:1, obroty przy 6v 1366

silnik-z-przekladnia-mfa-6-1-4-5-15v-540er-tylko-dzis-15-rabatu-na-caly-asortyment.jpg

Wał M5 L=360mm

c6d626df001ff24f5033b722.jpg

i pompa do armatki wodnej 6v

73db9ead002a69f750424fcc.jpg

śruba do dyszy Korta fi 130mm, skok 130

image008.jpg

 

Poza tym odrysowane już wszystkie wręgi na spienionym PCV 6mm. Teraz czeka mnie wycinanie. Sztuk 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Żeby nie być gołosłownym co robię.

Wycięta wzdłużnica główna i odrysowane wręgi.

IMG_0199.jpg

IMG_0202.jpg

IMG_0201.jpg

 

Jutro dalsze wycinanie i wstępne dopasowywanie wręg. Zatem holownik nabierze wstępnych kształtów 3D.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Tak jak pisałem wręgi już wycięte i szablon pokładu też. Tera trzeba odrysować pokład na PCV 3mm i wyciąć środek wręg. Ale ręka musi odpocząć

 

Pozdr

 

Kupka wręg

IMG_0203.jpg

i druga

IMG_0204.jpg

i szablon pokładu

IMG_0205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

No i stało się. Z czeluści wymiaru 2D wyłoniło się coś na kształt 3D.

Wstępnie szczepione CA. W sobotę będzie pokład na całej długości i zapewne zacznę oklejanie poszyciem ale jeszcze nie wiem jakim.Kilka fotek dwóch części szkieletu.

IMG_0215.jpg

IMG_0214.jpg

IMG_0213.jpg

IMG_0212.jpg

No i przyszło wczoraj jeszcze cosik takiego

serwo.jpg

cosmofen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Sprawdzałem przed chwilą i H-7 nadal stoi:

 

h-7-01.jpg

 

h-7-02.jpg

 

I warsztat również niestety nadal stoi, a szkoda, bo po cichu kibicowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie

 

W związku z powrotem do budowy holownika zwracam sie z zapytaniem o mozliowsc wykonania z tworzywa sztucznego dyszy Korta o wymiarach jak na rysunku w relacji na drugiej stronie. Nowe fotki wkrotce.

 

Pozdr

dziekuje za ewentualna pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!

Nie wiem, czy chodzi ci o podanie metody czy pytasz o to czy ktos by to zrobil ?

No ale metoda jest jedna - trzeba frezowac - jak masz maszyne, to maszyna, jak nie to trzeba ryc recznie ( duzo dlubania i szlifowania ).

Kadlub juz gotowy ? Model jak go zrobisz, bedzie imponujacy. Milej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik musze sie z dawania rad wycofac, w tym rozmiarze pret to drobiazg, a i tokarka z takimi szczekami to chleb powszedni w kazdej modelarni.

Po przeanalizowaniu uwazam, ze mozesz wyciac z tworzywa pierscienie i je skleic i oszlifowac - szybko i skutecznie domowa metoda. Na ta dasze nie dzialaja tak wielkie sily, zeby ta konstrukcja miala z tym jaki kolwiek problem. No i pozniejsza obrobka i laczenie z napedem tez o wiele latwiejsze.

Milej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnetrzne pierscienie zrob z pelnych okregow polystyrenu - bedziesz mogl je ladnie oszlifowac - tak zeby profil sie zgadzal.

 

Milej pracy - jak sie przylozysz to bedzie to lekkie, fukcjonalne i bedzie SUPER WYGLADALO.

No i jeszcze jedno uzywaj do tego kleju dwuskladnikowego - ja przy tak duzych czesciach nie ufam kropelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.