Skocz do zawartości

Kompresor do aerografow. Doradzicie?


Stifler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie doradzicie mi ktory kompresor bedzie dobry do aerografu?

 

Bedac w Castoramie osoba z obslugi jak sie okazalo tez modelarz doradzil mi pewien model komproseora stanley a doradzil go dlatego ze kupil jeden z tych typowych kompresorow na allegro w kowocie ok 300zl ze zbiornikiem ktory jestem po prostu za glosny.

 

I jako cos wystarczajacego do modelarstwa zgrabniejszego i co najwazniejsze cichszego zaproponowal wczesniej wspomniany model stanleya:

 

 

WLACZYL GO I PROSZE I MI UWIERZYC NAPRAWDE NIE JEST GLOSNY co mnie przekonuje najbardziej ale nie wiem czy sie dobrze nada do prac

 

Parametry:

 

CHARAKTERYSTYKA:

-Wszechstronny i łatwy w użyciu w użyciu

-Odpowiedni do prac amatorskich i hobbystycznych, wręcz idealny do serwisów komputerowych

-Przełącznik ON/OFF

 

-Dzięki niskiemu poziomowi hałasu może być wykorzystywany również w mieszkaniach

-Przeznaczenie: pompowanie, przedmuchiwanie, Idealny dla modelarzy

-Łatwy dostęp do części zamiennych

 

DANE TECHNICZNE:

Moc znamionowa: 0.5KM / 0.3kW

Obroty 4200 obr/min

Napięcie zasilania: 230V, 50 Hz

Pojemność zbiornika 5L

Ciśnienie max. 8 BAR

Powietrze zasysane 55 L/min

Wymiary: 32cm x 41cm x 28cm

Waga 8kg

Poziom mocy akust. 90dB

Symbol producenta: 8213360STN049

 

 

 

 

3467728056_zpsced72079.jpg

 

 

 

 

 

 

a tutaj podaje drugi ktorego tez ktos mi doradzil mowiac ze ma zasysanie 180 L zamiast 55l jak ten wyzej i bedzie lepszy ALE juz jest wiekszy i jak wynika z opisu na stronie producenta troche glosniejszy.

 

 

3467734784_zps2a768278.jpg

 

 

o parametrach:

 

DANE TECHNICZNE:

Napięcie: 230V

Max ciśnienie: 8 bar

Zbiornik: 6 L

Obroty: 3400 obr/min

Moc silnika: 1100 W / 1.5 KM

Wydajność: 180 l/min

Waga: 9 kg

Symbol producenta: C6BB34STN039

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda w miarę solidnie i jeszcze marka Stanley. Ale dokładniej niech się bardziej obeznani wypowiedzą. Ja posiadam kompresor z butlą TC - 20 T, nie jest głośny i w zupełności mi wystarcza. Jedyna wada jaką zauważyłem to że przy dłuższym malowaniu trochu się grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie używam AS 189 z 3l butlą. Wiadomo, grzeje się przy dłuższej pracy, ale działa i to dość cicho. Obydwa Stanleye w porównaniu do kompresorów modelarskich takich jak AS189 są głośne i po dłuższej pracy będziesz ich miał po prostu dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za odpowiedz gumowy01, toled.

 

Widze cos reszta srednio sie pali do pomocy a szkoda poniewaz zdarzalo mi sie uslyszec podobne pytanie na temat dobrego kompresora a skoro znalazlem taki kompresor i ktos go oceni pozytywnie to moze bedzie i dla innych uzytkownikow alternatywa od tych ktore sa na allegro w dziale modelarskim.

 

150 odwiedzin i 2 odpowiedzi, srednio zadawalajace..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co złościć ani irytować. Wystarczało trochę poszukać na forum. Temat dotyczący kompresorów, aerografów był wałkowany na forum kupę razy.

Odnośnie kompresora masz na znanym portalu aukcyjnym taki jak ja posiadam w dobrej cenie

http://allegro.pl/zestaw-do-malowania-cz-1-kompresor-i3495222550.html

albo wielokrotnie polecany na forum lodówkowiec

http://allegro.pl/profesjonalny-kompresor-modelarski-stan-bdb-i3499582667.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze cos reszta srednio sie pali do pomocy

[...]

150 odwiedzin i 2 odpowiedzi, srednio zadawalajace..

Te stanleye są po prostu rzadko używane w modelarstwie, a pewnie jeszcze mniej jest osób, które miało do czynienia z nimi i jeszcze z innymi kompresorami, więc nic dziwnego. No chyba, że oczekujesz postów, które i tak nic nie wniosą do tematu.

 

Po parametrach widać, że ten pierwszy spokojnie wystarczy. 8bar i 55l/min przepływu, to i tak za dużo. Standardowe kompresory modelarskie mają w granicach 4bar i 25-30l/min, a maluje się zazwyczaj ciśnieniem 1-2bary. No chyba, że chcesz wykorzystywać go jeszcze do innych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie pierwszego kompresora Stanley jest informacja o poziomie hałasu: "Poziom mocy akust. 90dB"

Tak na szybko znaleziony opis AS-189 na stronie http://www.aerograf-fengda.pl/pl/p/Hobby-kompresor-z-zbiornikem-cisnieniowym-Fengda-AS-189/410 podaje jego hałas jako: 53 dB

Gdyby wierzyć tym danym to AS-189 jest o wiele cichszy a jak jest w rzeczywistości to trudno powiedzieć.

Aby można było się wypowiedzieć rzetelnie to należało by dokonać porównania obu kompresorów w takich samych warunkach przez tę samą osobę.

Ja niestety nie miałem do czynienia z kompresorami Stanleya.

AS-189 wydaje dźwięki akceptowalne dla mnie a nawet dla mojej żony, jednak nie jest tak cichy jak sprężarki lodówkowe i komfortowe spanie w tym samym pomieszczeniu dla osób bardziej wrażliwych może być problematyczne.

 

Jeszcze jedna uwaga odnośnie głośności - w sklepach zwykle nie ma idealnej ciszy, zawsze jest jakiś poziom hałasu. Ucho zwykle przyzwyczaja się i nie zwracamy na to uwagi dopóki hałas nie staje się uciążliwy. Odsłuchanie pracy kompresora i ocena jego głośności w takich warunkach może być zawodna w porównaniu do jego pracy w domowym zaciszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mi sie podoba! Ciesze sie ze i ja i inni zainteresowani beda mieli juz jakies porownanie chociaz na chwile obecna dotyczaca tylko tego popularnego kompresora ale jak sie zdecyduje na stanleya to wroce do tematu,aby sie podzielic uwagami.

 

Dobra wiadomosc jest taka ze po waszych postach widac zadowolenie z AS-189 czyli jest to juz jakas "bezpieczna opcja" podparta wiedza uzytkownikow a nie tylko teoria Pana z allegro.

 

Sławko - moze i masz racje bylo to w sklepie tak wiec jakby go ustawic w domu moze bym mial inne wrazenie.

 

gumowy01 - a swoja droga dlaczego sprzedajesz swoj kompresor ? ten lodowkowiec ciekawa sprawa zaskoczyla mnie ta aukcja ciekawe czy jest to faktycznie tak dobra i bezpieczna sprawa jak w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie pierwszego kompresora Stanley jest informacja o poziomie hałasu: "Poziom mocy akust. 90dB"

Tak na szybko znaleziony opis AS-189 na stronie http://www.aerograf-fengda.pl/pl/p/Hobby-kompresor-z-zbiornikem-cisnieniowym-Fengda-AS-189/410 podaje jego hałas jako: 53 dB

Dla porównania dopuszalny poziom hałasu dla aut osobowych wynosi 74 dB, a dla ciężarowych 81 dB.

Udało mi się naprawić mój MAR-3000 (to samo co AS-189 tylko bez butli), jeśli go przetestuję dłużej i będzie dobrze chodził, to będzie na sprzedaż za jakieś 130-150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowy01 - a swoja droga dlaczego sprzedajesz swoj kompresor ? ten lodowkowiec ciekawa sprawa zaskoczyla mnie ta aukcja ciekawe czy jest to faktycznie tak dobra i bezpieczna sprawa jak w opisie

 

A kto Ci powiedział że cokolwiek sprzedaję znalazłem Ci dwa zestawy, to że jeden jest z Krakowa to w/g Ciebie że wszystkim psom burek na imię. Tak swoją drogą to gdybym nie miał to faktycznie brałbym lodówkowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie pierwszego kompresora Stanley jest informacja o poziomie hałasu: "Poziom mocy akust. 90dB"

Tak na szybko znaleziony opis AS-189 na stronie http://www.aerograf-fengda.pl/pl/p/Hobby-kompresor-z-zbiornikem-cisnieniowym-Fengda-AS-189/410 podaje jego hałas jako: 53 dB

Dla porównania dopuszalny poziom hałasu dla aut osobowych wynosi 74 dB, a dla ciężarowych 81 dB.

Udało mi się naprawić mój MAR-3000 (to samo co AS-189 tylko bez butli), jeśli go przetestuję dłużej i będzie dobrze chodził, to będzie na sprzedaż za jakieś 130-150 zł.

 

 

Wracajac na chwile do poziomu halasu ciezarowki to jezeli jest to 81dB to biorac pod uwage stanleya ktorego mi odpalono na miejscu to albo faktycznie mialem za plecami tlum nastolatek ogladajacych bibera na youtubie w telefonie i krzyczacych albo jakies inne stowrzyszenie rozdartych ludzi bo naprawde dla mnie byly pocieszne te cale 90dB stanleyowskich, wiec albo kupujac go dopero w domu uslysze jego pelen wydzwiek albo faktycznie bylo to znosne.

 

I w sumie teraz juz nie mam pojecia czy wierzyc w opis czy to co zapamietalem.

 

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że cokolwiek sprzedaję znalazłem Ci dwa zestawy, to że jeden jest z Krakowa to w/g Ciebie że wszystkim psom burek na imię. Tak swoją drogą to gdybym nie miał to faktycznie brałbym lodówkowca

 

Hehe dobre

 

Pomylka myslem ze to Ty sprzedajesz

 

Poprostu pytam bo jest to samorobka a urzadzenie chce zeby bylo w 200% bezpieczne i sprawne stad moje pytanie. "Do Krakowa i burka nic nie mam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Sławko - moze i masz racje bylo to w sklepie tak wiec jakby go ustawic w domu moze bym mial inne wrazenie.[...]

Miałem niedawno doświadczenie w tym temacie.

Na początku sezonu letniego będąc w OBI wpadł mi w oko mały biurkowy wentylatorek - w sam raz na upalne dni.

Poprosiłem sprzedawcę, czy można by na chwilę taki włączyć i poczuć jak dmucha i chałasuje.

Człowiek był uczynny i włączył, wentylatorek wydał mi się bardzo cichy więc go kupiłem.

W zaciszu domowym okazało się, że jednak nie jest tak pięknie jak w sklepie.

Dzwięki są bardziej dokuczliwe niż wydawało mi się wcześniej.

Tragedii nie ma bo nie naśladuje startującego jubmojeta ale różnica jest dość wyraźna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Nie chciałem zakładać nowego wątku a mam pytanie dot, kompresora, może nie do końca takiego normalnego, ale mam darmowy dostęp do dużych butli tlenowych. I właśnie sprawa w tym czy ktoś już używał takich butli? Czy czysty tlen spawalniczy może mieć wpływ na jakość nakładanej farby? Może to "lamerskie" pytanie, ale lepiej się upewnić

Pozdrawiam

Jóżek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Ja mam Stanleya i powiem tak - u nas w pracy mówimy - Stanley - marka po uju.

Jest gówniany, głośny, a do tego po niewiele ponad roku sie spalił.

Teraz muszę kolejna kase wywalić na kompresor. Wybiorę chyba teraz AS189 o ile jego jakośc jakoś się diametralnie nie obniżyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS-186 albo AS-189.

Chyba najpopularniejsze tanie kompresory wśród modelarzy na tym forum.

Za cenę ok. 300 zł nie kupi się lepszego kompresora w Polsce.

A przynajmniej nigdy o takim nie słyszałem.

Ale ja nie mieszkam w PL. Może tutaj w UK jest coś ciekawszego, ja znalazłem Stanley, który okazał się klapa.

Miałem w Polsce lodowkowca i był naprawdę świetny.

Tutaj trudno mi znaleźć agregat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak nie jest. Są też na eBay.

Ja mam na myśli, że nie wiem co można kupić do 300zl. w Polsce, bo ten rynek nie jest mi znany.

Za to znalazłem As 196, dwucylindrowy. Jakie to ma znaczenie dla kompresora? Trwalszy, bardziej cichy, szybciej napełnić się może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moja inwestcja w kompresor z lodówki, plus 6L gasnica, koszt jakkis 120pln, najdrozszy element to włącznik cisnieniowy, odwadniacz i zawór zwrotny, plus pierdółecki, od 0 do 8 nabija jakies 4min, jak przjdzie aero to wprubuje, fajnie bo chodzi cichutenko jak lodóweczka

 

oto

47956fe48ad31f63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie pytanie mam co do kompresora z butlą, jak każdy kto używał wie że się grzeje już po kilku napełnieniach butli , założyłem wentylator na radiator u góry czy wystarczy jak radiator będzie chłodny ? bo o ile jest w stanie zniwelować na nim ciepło to korpus metalowy pod nim nagrzewa się dość mocno, czy można dalej na nim pracować jeśli radiator jest chłodny a reszta mocno rozgrzana ?

26f47c01a829dd49med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.