Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak zajawki były na tego C2P że się miał ukazać już gdzieś koło marca kwietnia z Model Transa, teraz to się nawet cieszę że się nie ukazał bo wypłynęło by mi z portfela około 80 zeta, za jakieś dwa tygodnie stanę się szczęśliwym posiadaczem tego modelu za niecałe 20 zł czyli bardzo dobrze. Widziałem C2P w Katowicach zlepionego ponoć z serii Wrześień 39. Powiem że jako bryła jest spoko, natomiast jeżeli chodzi o jego wnętrze to inna sprawa. Żeby zrobić fajny model redukcyjny trza się będzie napracować, rzekłbym że robić od podstaw. Ale za to baza wyjściowa jest spoko. No chyba że ktoś będzie chciał zlepić prosto z pudła to powiem że i tak się nie źle prezentuje.

Mial byc, tyle ze sprawy zawodowe sie troche zakrecily.

Skleje sobie dla siebie, a przy tempie produkcji plastiku, raczej chwilowo nie ma sensu robic cokolwiek w zywicy.

Co mialbym do dodania w temacie C2P - jesli nie w tym to moze w przyszlych modelach tworca 3D pomyslalby o wcieciu na szybe ?

Bylbym wdzieczny

Jakoscia nitow i zawiasow jestem pod wrazeniem

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis pakowacz sie nie zna - juz go mam, TK-3 tez

A ja dzisiaj dowiedziałem się od klienta, że kupił nr. 1... bez modelu, gazetka + pudełko

Mam nadzieję, że skontaktuje się z FTF.

 

PS. Peter, nie porównuj swojego modelu C2P do modelu bardzo uproszczonego dla graczy, to dwie rożne bajki. To, że któraś firma wydała np. Pz.IV z plastiku, nie oznacza, że inne już nie wydadzą. Ja osobiście chcę mieć model, a nie zabaweczkę dla dzieci.

 

Tak naprawdę, to można podniecać się tylko tym, że znalazła się firma która pokazała masom (laikom), że polska miała pojazdy pancerne w 1939 roku, ale traktowanie tych modeli poważnie, że są dla modelarzy, kolekcjonerów jest przerostem formy nad treścią i do tego się nie nadają, nie przesadzajmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,tak wygląda C2P który ukarze się w,, Wrzesień 1939'' do wymiany jest siatka na chłodnicy,siatki na wylotach chłodzenia silnika, ja dorobiłem stelaż na karabiny oraz tablice rozdzielczą ,jeszcze można dorobić uchwyty do stelaża plandeki ,wykonać otwartą szybę kierowcy tak jak to miały GMC.MOC wyjściowa jest tego modelu wielka co już pokazał Ścibor przerabiając TKS . Zdjęcie wykonał na wystawie w Katowicach KOBZA i chyba nie będzie miał za złe że się nim podparłem .

 

http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/2013/11/x-konkurs-plastikowych-modeli.html

link do tego zdjęcia ,bo coś mi fotka sama nie wchodzi ale tego pojazdu nie można przeoczyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się dobrze, tylko ta rama okienna jest cholernie gruba, też do wymiany. Jak pisałeś, dobra baza dla modelarzy i Rewelacyjny model dla graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 85% ?? Co do ESO, to niech ... trafi te gąski, ale .... jako cały układ jest OK. Trzymam kciuki.

 

Zapowiedź i pudełko nr. 4: Sd.Kfz. 265 Panzerbefehlswagen

 

10254417.jpg

 

PS. Do czego to doszło, aby ściągać pudełko polskiego produktu z japońskiej strony :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, na stronie wstecz pisał o tym Marek.

 

Witam ,tak wygląda C2P który ukarze się w,, Wrzesień 1939'' do wymiany jest siatka na chłodnicy,siatki na wylotach chłodzenia silnika, ja dorobiłem stelaż na karabiny oraz tablice rozdzielczą ,jeszcze można dorobić uchwyty do stelaża plandeki ,wykonać otwartą szybę kierowcy tak jak to miały GMC.MOC wyjściowa jest tego modelu wielka co już pokazał Ścibor przerabiając TKS . Zdjęcie wykonał na wystawie w Katowicach KOBZA i chyba nie będzie miał za złe że się nim podparłem .

 

http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/2013/11/x-konkurs-plastikowych-modeli.html

link do tego zdjęcia ,bo coś mi fotka sama nie wchodzi ale tego pojazdu nie można przeoczyć .

No i samą ramę przedniej szyby (jak by miała więcej )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak wstawię zdjęcie Markowego C2P nie pogniewa się na mnie Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, za co przepraszam

MHAplSV.jpg?1

W sumie powiem że Marek dokonał nie wielkich waloryzacji wnętrza, a model wyglądał naprawdę zacnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, na stronie wstecz pisał o tym Marek.

Dzięki, nie zauważyłem...

Błysnąłem formą, doczytałem do końca i dlatego wiedziałem

 

Edit:

Wkrótce na FB wrzucę własny inbox i moim skromnym zdaniem, nie jest potrzebne aż takie przerabianie, no chyba, że ktoś się uprze i już. Rama okienna nie jest aż tak gruba (na fotkach każdy wygląda o 5kg więcej )

Zaprezentujcie zdjęcia traktorka z 1m, a nie 10 cm. Człowiek aż tak dobrze nie widzi, nie jest aż takim orłem/sokołem ;)

 

Edit 2: Zapowiedziany Inbox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też juz kupiłem w empiku w Auchan Piaseczno .Oczywiscie skamuflowany pod półkami niczym swierszczyki dla dorosłych...znowu....ale teraz od razu szukałem na samym dole półek i trafilem w sedno :-)

 

Niby pancerki nie robię z jedynym wyjatkiem tj 2S1 to uznaję za obowiązek posiadania tych modeli. Moze dalem się zwieźć marketingowi i sile nacisku jaka panowala od pierwszych numerów,ale modele naprawdę są świetne.Może tylko plastik wydaje mi się za miękki...

 

ciekawe czy pojawi się kiedyś 7TP ?.......albo jakieś motory z przyczepkami bocznymi...to bylby rarytas.

Wie ktoś kto robi te modele? to krajowe modele czy z np z Raichu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.