Skocz do zawartości

Zapowiedzi/Nowości - First To Fight (kolekcja Wrzesień 1939)


Botan

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś może wiedzę jaki będzie następny polski model z kolekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, na stronie wstecz pisał o tym Marek.

 

Witam ,tak wygląda C2P który ukarze się w,, Wrzesień 1939'' do wymiany jest siatka na chłodnicy,siatki na wylotach chłodzenia silnika, ja dorobiłem stelaż na karabiny oraz tablice rozdzielczą ,jeszcze można dorobić uchwyty do stelaża plandeki ,wykonać otwartą szybę kierowcy tak jak to miały GMC.MOC wyjściowa jest tego modelu wielka co już pokazał Ścibor przerabiając TKS . Zdjęcie wykonał na wystawie w Katowicach KOBZA i chyba nie będzie miał za złe że się nim podparłem .

 

http://kobzamodellfabrik.blogspot.com/2013/11/x-konkurs-plastikowych-modeli.html

link do tego zdjęcia ,bo coś mi fotka sama nie wchodzi ale tego pojazdu nie można przeoczyć .

No i samą ramę przedniej szyby (jak by miała więcej )

 

To ja jeszcze dołożę siedzenia. Wszystkie do poprawy. Żadne siedzenie nie miało pełnego oparcie tylko wąskie poduszki pod plecy.

Dla wytrwałych – siedzenie miały po 4 nogi z kątowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze do przerobienia nie będzie takie trudne. Osłonę silnika trzeba pocienić albo wykonać od podstaw pod nią wsadzę silnik z TKS RPM-u. Trzeba będzie zrobić stojak na karabiny i butle. Prawdę powiedziawszy nie wiem z czym z gazem czy ze sprężonym powietrzem i z tyłu pojazdu wymienić imitacje siatek na ta siatki fototrawione. Liczę tu na pomoc kolegi Jarekk-a chodzi o jakieś fajne zdjęcia wnętrza, mnie by interesowały zdjęcia tego stojaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą chętni do gruntowego remontu modelu, służę pomocą.

Te butle, jedna (!) - to gaśnica.

A co z podłogą? Nie powinna być ryflowana.

Mozę ktoś zmierzyć długość osłony chłodnicy w modelu? Wygląda na za krótką.

Ładna siatka osłony chłodnicy z przodu to spore wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde aż mnie korci żeby go zacząć tylko tak. Po pierwsze już jestem zaangażowany w trzy projekty, w tym dwa prawie na ukończeniu . Po drugie chorobliwie brak zdjęć wnętrza ciągnika, osobiście znalazłem na forum Odkrywcy aż trzy zdjęcia pięknie odrestaurowanego C2P, tyle że te zdjęcia traktują pojazd w oględny sposób. Może ktoś posiada takowe traktujące w lepszy sposób wnętrze. Po trzecie jakoś zaczynać ten projekt trza by coś do ciągniczka podpiąć to coś to rzecz jasna w moim przeświadczeniu Bofors 40 mm, dlatego w którymś z postów wyżej pytałem co następnego polskiego ma wyjść z kolekcji aby mieć choćby nadzieję że takowa armatka wyjdzie. Bo z przerobieniem tego co jest na rynku czyli Airfix lub Zvezda szkoda sobie głowę zaprzątać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, tu nie ma co kombinować, sklejaj, składaj. Prawidłowy i na dodatek model pojawi się z MT. Jeszcze raz muszę napisać, że jest to seria dla graczy i przestańcie pisać magisterki lub doktoraty. Jeżeli chodzi o przeróbki i poprawki, to powinien powstać porządny warsztat pokazujący co należy poprawi wsparty o zdjęcia i rysunki modelu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to napisałem bez porządnego materiału fotograficznego nie ruszę tego malucha, a tych nie ma. Jeśli masz to wstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak te z odbudowy niby pomocne. Dokładniej mi chodziło o dokładniejsze zdjęcia tego już po remoncie (ten z drugiego linku), zresztą o tym pisałem Jedyna nadzieja w koledze Jarekk. On to chyba jak mnie pamięć nie myli robił ten pojazd wraz z przyczepą amunicyjno - sprzętową w 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego malucha z ciekawości. Nie wiem czy ktoś zdecyduje się poprawić dwa grube błędy:

- osłona chłodnicy za krótka o 1 mm,

- osłona silnika za krótka o 1 mm,

czyli razem silnik zaczyna się 2 mm za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk z tego co piszesz i z relacji innych kolegów którzy robili C2P w 1/35 wychodzi że trzeba by było robić wnętrze od nowa. Nie mniej po obejrzeniu ramki uważam, że model jest rewelacyjny i ma w sobie MOC.

 

Jedno co mnie zasmuciło to, że z 10 zakupionych jeden mi się trafił uszkodzony :(

 

e86fc6f2d54b1d9cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem model FtF i w sumie jestem pod wrażeniem, jak na tak niską cenę to jest b.zgrabny. Po odpowiednim odchudzeniu siedzeń i poprawce przy osłonie silnika wyjdzie ładny modelik. Nadkład pracy w sumie niewielki, a można zrobić coś, czego nie trzeba będzie zakrywać "brezentowym" dachem.

 

Jedyna nadzieja w koledze Jarekk. On to chyba jak mnie pamięć nie myli robił ten pojazd wraz z przyczepą amunicyjno - sprzętową w 1/35.

IMG_2834_zps3c850023.jpg

OK-5_zps75ea8cae.jpg

Jeśli o tym mowa, to akurat moja robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się w pierś i przepraszam za pomyłkę

Modele piękne skończyłeś te tematy można trochę więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Ciekawe ile kolekcja nas uraczy pojazdami na bazie TK, mile widzianym byłby TKS-D zanim przejdzie do innych tematów oczywiście polskich, bo obok niemieckich, no cóż przechodzę obojętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, gdyby pojawił się TK-W oraz 10TP, ale to marzenie ściętej głowy, bo były to prototypy :(

Co do niemieckich, to mam nadzieję, że pojawi się wczesny Pz.II oraz wczesny Pz.III i Pz.IV, no i może Skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na blaszki i żywice do ciągnika C2P i pozastałej reszty modeli polskich pojazdów z 1939

Masz jakąś wiedzę że ktoś chce wydać waloryzację, czy tak sobie czekasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nabyłem dziś Sd.kfz265 i muszę przyznać, że trochę lepszy od Pz I, ma wszystkie narzędzia na błotnikach, ale gonsiennice nadal do poprawki. Po otwarciu myślałem że jest to ramka z pzI i dodana mała rameczka z nadbudówką ale po obejrzeniu dokładniej okazało się że jest zbudowany na wrsji B tak więc jest dłuższy, ma inny układ jezdny oraz płytę nad silnikiem. Ma przygotowany otwór na wieżę obrotową tak więc możemy spodziewać się niedługo Pz.Kpfw I aufs B Zdjęcie ramek mogę wstawić dopiero jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.