Skocz do zawartości

Pierwszy kontakt - 1/35 Afganistan


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam wszystkich!

Poniższy wpis będzie relacją z finalnej części projektu w skład którego wchodzą dwa modele - BTR-70 oraz Mercedes Benz W123. Zachęcam do zaznajomienia się z nimi - wprowadzą w temat o którym będę pisał poniżej.

 

Scenariusz:

Afgańska droga, rok 1979... Rosyjski BTR-70 załadowany Rosyjskimi spadochroniarzami podczas patrolu. W pewnym momencie kierowca postanawia zatrzymać pojazd - na skraju drogi stoi zepsuty Mercedes. Nagle na przeciw patrolowi wychodzi wysoki mężczyzna i staje na środku drogi. Wygląda przeciętnie jak na Afgańskiego rebelianta - broda, zakurzony strój, na ramieniu kałach a w ręce mina przeciw czołgowa. Dowódca patrolu zaniepokojony wysyła snajpera, który zręcznym susem instaluje się na froncie BTR-a i celuje w źródło zagrożenia.

Afgańczyk krzyczy do Rosjan - "Jeszcze krok a zdetonuje bombę - nie ruszać się!"

 

No więc - taka oto historia - w rolach głównych Rosyjscy żołdacy oraz nie kto inny jak młody Osama Bin Laden - który w 1979 roku uposażony przez tatusia w skrzynie ze złotem oraz prowiant i inne drobiazgi (miny przeciw czołgowe, pociski artyleryjskie i inne duperele - zobaczycie później) wyruszył z rodzinnej Arabi Saudyjskiej by wstąpić w szeregi Mudżahedinów i tak rozpocząć swoją niechlubną karierę największego terrorysty Świata.

 

Dla chcących troszkę poczytać o Osamie - link do Wikipedii

 

Muszę przyznać, że temat jest dosyć spory i mam nadzieję na wsparcie specjalistów od piachu i kurzu ;-) No i jeszcze symulacja tego co będę się starał zbudować oraz zestaw elementów. Dla wszystkich chętnych kompletnego foto-story zapraszam do mojej sygnatury i kliknięcie w link.

 

Mockup_001.jpg

 

Mockup_002.jpg

 

Mockup_004.jpg

 

Mockup_005.jpg

 

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grubo się zaczyna, symulacja do tego przy Mercedesie wymieniłeś nazwiska Mig-a Jimenez oraz Satoshi Araki. Z chęcią popatrzę. Mercedes bardzo ciekawy zwłaszcza, że też mnie interesuje ten konflikt i zrobienie czegoś ruskiego z tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Będę starał się na bieżąco aktualizować progres prac - nie ukrywam, że zaczynam od BTR-a i równocześnie Mercedesa - w międzyczasie mam nadzieję powoli rozkręcać budowę podstawki. Nie zakładam jednak jakiegoś ekspresowego tempa - dwójka małych dzieci oraz codzienna praca i inne zainteresowania nie pozwalają na więcej niż godzinę zabawy dziennie + weekendy, które czasem owocują przyspieszeniem prac.

 

Liczę na waszą pomoc i fachowe rady.

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Marek - dziekuję za komentarz... Bin Laden w 1979 roku nie był totalnie znany a z kolei Rosjanie na początku konfliktu nie byli jakoś specjalnie agresywni... no takie moje wytłumaczenie :-) Oczywiście można by spekulować, że było inaczej. Sytuacja, którą będę się starał wam przedstawić to jak też mój tytuł sugeruje - "Pierwszy kontakt". Jak się później wydarzenia toczyły tego pewnie nikt nie wie - może dla Osamy to był właśnie pierwszy akt terroru... :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć Pomidor!

Symulacja, którą załączyłem była zaprojektowana pod wymiar 80cm x 30cm. Nie będzie to mała winietka, ale wydaje mi się że sytuacja, którą postaram się przedstawić powinna mieć odpowiedni dystans między "obiektami" - stąd taka wielkość.

 

pozdrawiam

Christian

 

P.S.

Na półce to może tego nie postawię, ale komoda - idealnie się nada... żona mnie zabije :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardzo ciekawi składalność tego mercedesa bardzo fajny projekt ogólnie, choć tez bym nieco ujednolicił działania ruskich - albo wszyscy celują/są skupieni na kierowcy merca, albo wszyscy są wyluzowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • Super Moderator

Witam!

Co prawda temat założony już jakiś czas temu to wreszcie nadszedł ten moment aby przedstawić stan rzeczy i odświeżyć projekt. Ponieważ diorama składa się z kilku komponentów - proszę zerknijcie na poprzednie etapy: BTR-70 galeria oraz Mercedes Benz W123 warsztat. Budowa BTR-a została ukończona, mercedes jest ukończony w około 70%. W między czasie starałem się zapoznać z technikami produkcji terenu i pozwoliłem sobie spędzić kilka tygodni na produkcji małej winietki o wymiarach 30x20cm . Docelowa Diorama będzie miała znacznie większe wymiary. Jak na razie będzie oscylować w wymiarze około 60x30 cm możliwe, że więcej. Do tej pory nie zdradzałem, ale "First Contact" będzie pierwszą częścią trylogii, którą zamierzam wyprodukować na przestrzeni 2014 i 2015. Zakładam także wspólne wymiarowanie dla trzech części, zatem wymiary docelowe są nadal w opracowaniu.

 

Przejdźmy zatem do meritum czyli mojej testowej winietki. Tym razem nie będzie to relacja typu step-by-step (nie martwcie się, gdy wreszcie ustalę wymiary i rozpocznę budowę docelowej dioramy, będę zdawał relację z wszystkich kroków, od modelowania terenu, poprzez nadawanie tekstur, malowanie i weathering). Zatem - zerknijcie na poniższe foty - zapraszam.

 

Fotka poglądowa na całość (charakterystyczne wgłębienia są przygotowane na koła pojazdu - ułatwi to powtarzalność ekspozycji i odpowiednie zagłębienie w terenie)

DSC08339.JPG

 

DSC08340.JPG

 

DSC08341.JPG

 

DSC08342.JPG

 

DSC08343.JPG

 

Podstawka jest nadal na warsztacie, kilka miejsc wymaga poprawki lakierem matowym, dojdą też efekty stojącej wody gdzieniegdzie. Jak już pisałem wcześniej, mój Afganistan nie jest "suchy jak pieprz". Mam nadzieję, że mogę tak interpretować i nie będziecie mi mieli za złe brak wszechogarniającego kurzu.

 

A teraz kilka fotek z tzw. poziomu oczu...

DSC08344.JPG

 

DSC08345.JPG

 

DSC08346.JPG

 

DSC08347.JPG

 

A tutaj foty z BTR-em w tle. Mam nadzieję, że widać proporcje między fakturą terenu, roślinnością a samą amfibią...

DSC08353.JPG

 

DSC08354.JPG

 

DSC08355.JPG

 

DSC08356.JPG

 

 

DSC08358.JPG

 

DSC08360.JPG

 

DSC08367.JPG

 

I na koniec jeszcze fotki nocne (dla osób, które pisały do mnie, że ich nie pokazałem w finałowej galerii BTR-a ;-)

 

DSC08373.JPG

 

DSC08375.JPG

 

DSC08376.JPG

 

DSC08377.JPG

 

DSC08380.JPG

 

DSC08384.JPG

 

DSC08392.JPG

 

I to by było na razie na tyle, następna aktualizacja dopiero po zakończeniu prac nad mercedesem. Wtedy rozpocznę zabawę z figurkami oraz terenem. Celuje w koniec prac na zakończenie tego roku. Myślę, że powinienem się zmieścić. No a potem rozpoczynam część drugą trylogii

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych zdjęciach kolorystyka tego BTR wyszła bardziej naturalnie i jakoś tak żywiej, przynajmniej w moim odczuciu. Te 'galeryjne' trochę prześwietlone i wpadające w zieleń mi się wydawały.

 

Fajna scenka. Działaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć!

Jak będę już znał wymiary podstawki i będę ją budował umieszczę szczegółowy opis. Na razie jak napisałem, jest kilka elementów, które muszę dokończyć i temat na nowo odżyje za jakiś czas ;-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Miło mi, że Wam się podoba, właśnie dotarła do mnie przesyłka z Still Water i zaczynam eksperyment z tworzeniem kałuż. Jutro po przeschnięciu wstawię fotki. Generalnie to jest już prawie ostatni element, który chciałem wykonać przed Niedzielną wystawą.

 

@cortez 77

Lampy w mercu malowałem farbami transparentnymi Tamiya. Kupiłem sobie komplecik czyli: X-23 Niebieska, X-25 Zielona, X-27 Czerwona, X-24 Żólta, X-26 Pomarańczowa oraz dokupiłem rozcieńczalnik X-20A. Malowałem wewnątrz lampy mixem 50/50 kładąc około 3x 3 cienkie warstwy w odstępach około 15 minut każda seria. Jestem z farby bardzo zadowolony. Dodatkowo nadmienię, że zrobiłem kuchę - otóz klosze lamp głównych malowałem na niebiesko (takie miałem zdjęcia referencyjne) i po 2 dniach kolega z forum napisał, że to błąd bo na fotce są przekłamania (faktycznie były). Trzeba było to jakoś uratować. IPA 99% dało radę i po kilku przetarciach po farbie nie było śladu a klosz jak nówka. Generalnie - polecam!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko super ale jest jeden problem - BTRek się tam teleportował czy stał od miesiąca i czekał aż wiatr usunie ślady którędy jechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Hehe - No masz trochę racji... ale ja ten efekt namaluję lakierem błyszczącym i troszkę ciemniejszym kolorem. Muszę przyznać, że tworzywo które używałem do robienia powierzchni nie było zbyt przychylne a moja wiedza nadal zbyt mała... Ale się nie poddaje - nadal będę testował, więc trzymaj kciuki a możliwe, że ślady po kołach powstaną :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.