Skocz do zawartości

Scania edycja zmilitaryzowana.


Lipcuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Chciałbym zmierzyć się w przyszłości z projektem jakim jest Scania G440 jeśli się mylę w oznaczeniu. Przejdę może do rzeczy poszukuję zestawu, któremu jest najbliżej do tej wersji ciężarówki na załączonym obrazku. Spodziewam się, że nie jest to łatwe zadanie, ale powoli będę zbierał do niej materiały, dokumentację i doświadczenie. Czy ktoś może mi pomóc?

SCANIA_WSP_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z tego co wiem to nie ma tego typu Scanii. Są kity aby przerobić ją na płaski dach, ale czy na coś takiego nie jestem pewny. Co do tylnej części to myślę, że wóz strażacki mógłby się nadać. Mówię tutaj o skali 1/24 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ma idealnie tego... Dlatego pytam się bardziej doświadczonych modelarzy w temacie ciężarówek. Chodzi mi głównie o kabinę aby było najmniej robienia, dach spodziewałem się, że trzeba będzie przerabiać. Pakę da się wykonać poliestylenu, przynajmniej tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybrałeś bardzo ambitny projekt z kilku względów, o których będziesz musiał pomyśleć.

 

Wydaje się na pierwszy rzut oka, że niby nie taka trudna ta scania do zbudowania, a właśnie jest odwrotnie.

 

Kupując zestaw nie wiem czy w ogóle dostaniesz coś podobnego do tej wersji militarnej na rynku.

Dajmy że kupujesz zwykły ciągnik.

 

Po pierwsze kabina do skrócenia na bank z góry do wersji z płaskim dachem, zmniejszenie jej na długość do kabiny dziennej bez kanapy, a czy na szerokość tego nie wiem ( nie znam scanii).

Po drugie paka nie wiem czy znajdziesz tyle zdjęć by wykonać dokładną kopię wiec przyjmijmy, że zrobisz typowe SF na podstawie zdjęcia powyżej.

Po trzecie rama, musisz ją wydłużyć i zrobić na 3 osie ( pomocne będą elementy z KFSu) ale cena zaporowa.

Po czwarte, nie wiem czy w ogóle zdajesz sobie sprawę, że całe zawieszenie jest do roboty bo jest na resorach, o ile się nie mylę a na pewno masz tu napęd na 3 osie więc i skrzynia rozdzielcza i 3 osie napędzane do zrobienia w tym przednia skrętna oraz dodatkowo 4 wały napędowe.

Po piąte kupno opon terenowych, bo ta wersja na szosowych nie przejdzie ani w realu ani na forum.

Po szóste cały osprzęt jaki widać na zderzaku ( chyba działko wodne + wyciągarka).

 

Tak więc roboty a roboty przed Tobą i w większości od podstaw bo kupno albo nie opłacalne albo brak takich elementów.

 

Pozdrawiam Przemek i wytrwałości przy projekcie bo z innej paki niż większość tutaj budowanych .

 

A zapomniałbym dodatkowo masz jeszcze systemy pompowania opon no i pewno jakieś blach od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić odnoście zestawów chodzi o jak najlepsze odwzorowanie przetłoczeń na kabinie. Spodziewałem się, że nie jest to łatwy temat, ale bardzo spodobała mi się ta Scania a skoro mi się spodobała to, czemu mam nie spróbować? Do odważnych świat należy. Dokumentacja nie będzie SF, będzie dokładnym odwzorowaniem wraz z poparciem, czyli wydrukowaną książką z dołączonymi zdjęciami oraz zdjęciami z przebiegu budowy. Co rozumiem pod pojęciem dokładnym? Zrobić to, na co najmniej 110% moich możliwości! Wiem, że wiele z tych rzeczy, jak nie około 90% modelu jest do zrobienia od podstaw, ale nie mam zamiaru się zniechęcać. Miło poznawać ekspertyzy osób zaznajomionych w takich tematach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, traktuje kupienie elementów dodatkowych jako ostateczność. Starać się będę wykonywać wszystko sam własnymi materiałami choć wiem, że to nie jest łatwe. Pytanie do znawców tematu czy ta Scania nada się jako baza? http://allegro.pl/scania-r730-black-amber-3897-italeri-1-24-wroclaw-i4387811342.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie wiem czy jest sens kupowania tak zbajerowanej wersji Scanii wystarczyłaby podstawowa wersja ze zwykłym silnikiem, a tak na serio to nawet coś w odsprzedaży albo używanego i nie złożonego bo i tak 90% potniesz.

 

tu masz w miarę tanią nową z pudła http://www.mojehobby.pl/products/SCANIA-R620-V8-New-R-Series.html

 

 

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szerokie wsparcie informacyjne! Wychodzi na to, że niezależnie, jaką Scanie R wybiorę to będzie dobra. Postanowione trzeba kupić taką i zbierać dokumentacje, jednocześnie kończąc obecne projekty! Jeszcze raz dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.