Skocz do zawartości

Nowy magazyn modelarski "NIT" już na youtube !


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem

 

Nigdy w życiu ! Jedziemy z koksem - odcinek 8 już jest, również dodałem "przebieżkę" z festiwalu w Bytomiu:

 

 

 

 

 

Wkrótce kolejne odcinki - uwaga w 10 odcinku niespodzianka + konkurs z nagrodami !!

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jestem po kolejnych 2 odcinkach, kolejny raz powiem fajny magazyn, świetny pomysł , dobre wykonanie, na duży moim zdaniem minus zasługuje dźwięk, leci ogłuszająca muzyka, po chwili cichutko mówisz, i po chwili znowu muza na maksa głośna . . . więc program się fajnie ogląda, gdybym nie musiał bawić się suwakiem głośności na yt . . . kolejna sprawa pomyślałbym o głośniku, jak mają ludzie w programach telewizyjnych, (np wpięty w bluzę) czasem coś mówisz i odsuwasz się od głośnika by po coś sięgnąć i wtedy w ogóle ciebie nie słychać . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo,

 

Wrzucaj kolejne odcinki bo lud wyjdzie na ulicę i obali władzę:-)

 

Extra magazyn. Czekam na kolejne odsłony. Making Off - rewelacja.

 

Co do konkursu w 10 odcinku to strzelam: Panzer IV. Wygrałem coś?

 

Pozdr.

Martinez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
jestem po kolejnych 2 odcinkach, kolejny raz powiem fajny magazyn, świetny pomysł , dobre wykonanie, na duży moim zdaniem minus zasługuje dźwięk, leci ogłuszająca muzyka, po chwili cichutko mówisz, i po chwili znowu muza na maksa głośna . . . więc program się fajnie ogląda, gdybym nie musiał bawić się suwakiem głośności na yt . . . kolejna sprawa pomyślałbym o głośniku, jak mają ludzie w programach telewizyjnych, (np wpięty w bluzę) czasem coś mówisz i odsuwasz się od głośnika by po coś sięgnąć i wtedy w ogóle ciebie nie słychać . . .

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia.

Ogólnie program jest super.

Mój 6 letni syn każe sobie puszczać zamiast dobranocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super sprawa czegoś takiego szukałem... Dzięki i czekam na kolejne odcinki. Może w końcu znajdę trochę czasu i zacznę coś sklejać a nie tylko czytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...
Czołem załoga !

 

"nit" wraca do akcji - wraca z kolejną porcją informacji - tym razem przyjrzymy się bliżej aerografom...

zapraszam do oglądania !

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Niestety, tym razem dotrwałem do 9. minuty. Za dużo błędów merytorycznych.

Aerograf HS Ultra jest, z tego co podaje literatura i co widać na przedmiotowym filmie, aerografem dwufunkcyjnym. To czy jest z tyłu śruba ograniczająca skok iglicy nie ma nic wspólnego z tzw. dwufunkcyjnością aerografu.

Demonstrowana około 8 minuty śruba z przodu od spodu jednego z aero ogranicza ilość podawanego powietrza, a nie farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż mogę dodać, są błędy - jak wszędzie na tym świecie...co do ultry - to serio nie zwróciłem uwagi, uproszczona konstrukcja mnie zwiodła.

Idea ta sama, po prostu mi się chce coś ze sobą zrobić, aby przekazać to i owo dla początkujących. Błędy zawsze się znajdą, bezbłędny nie jestem... aha i nie będę

 

Uwielbiam takie teksty pt... dotrwałem do 9 minuty, za dużo błędów... po prostu klasyka jak od typowego modelarza z polski z fb

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Uwielbiam takie teksty pt... dotrwałem do 9 minuty, za dużo błędów... po prostu klasyka jak od typowego modelarza z polski z fb ...

Przepraszam, za to sformułowanie. Chciałem tylko, napisać, że nie wiem co jest dalej, a wyszła niezamierzona złoźliwość, której na forum nie powinno być.

Uważam, że robisz dobrą robotę, więc nie zniechęcaj się moją wypowiedzią.

A jeśli już zabieram głos to dla jednoznaczności podaję. Aerograf jednofunkcyjny to taki, gdzie spust działa tylko góra-dół otwierajac dopływ powietrza. W aerografie dwufunkcyjnym spust działa dwustronnie góra-dół otwiera powietrze, przód-tył reguluje ilość podawanej farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, haha ja się nie zrażam, ani nie obrażam, wiem, że błędy wkurzają. Ja jestem optymistycznie nastawiony do świata, także piszcie co jest źle itp. Jak zawsze w miarę możliwości będę poprawiał. Ja wiem, o co chodzi. Po prostu ten H&S jest uproszczony, że umknęła mi da jego dwu-funkcyjność.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niemniej z filmu wynika, że aerograf dwufunkcujny to taki z regulacją wielkości plamki, co mija się z przyjętą terminologią. Wprawdzie aerograf będzie reagował na przykręcenie zaworka tak samo, niezależnie od tego, czy nazwiemy to regulacją farby, czy powietrza, ale gdy idzie o informację o konstrukcji i zasadzie działania to jest to wprowadzanie w błąd.

 

Jest jeszcze jeden rodzaj jednofunkcyjnych aerografów z klasyczną, odciąganą spustem iglicą i co za tym idzie z możliwością instalacji regulatora wielkości plamki. W tych konstrukcjach nie ma regulacji wydatku powietrza i jest ono podawane cały czas. Taki był np. słynny 'rusek'.

 

Moim zdaniem przesłanie, że da się dobrze pomalować model tanim aerografem jest jak najbardziej na miejscu, ale brakuje informacji, że odcinek dotyczy tylko budżetowych konstrukcji i przede wszystkim wyjaśnienia dlaczego powszechnie ceniony przez modelarzy aerograf uznanego producenta jest 'słaby jak barszcz, nie ujmując barszczowi'. Każdy oczywiście ma prawo do swoich opinii, ale rzeczowe, merytoryczne uzasadnienie krytyki to jedna z podstaw ogólnie dostępnej publicystyki i wg mnie producent drogiego, czy taniego sprzętu zwyczajnie, po ludzku na to zasługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale narzekacie... jak to zresztą w tym obłudnym kraju wszędzie bywa... słuchaj, jeżeli coś cię drażni itp. to po prostu nie oglądaj, twój wybór. Ja wiem, że boli, jak się komuś chce, widzisz błędy - zrób lepiej i tyle, na dobre wyjdzie i mnie i tobie - a zwłaszcza widzom.

Nie wiem co wy myślicie, że ja z tego jakieś miliony mam, czy kurde coś i żal wielki, to samo było po ostatnim festiwalu w Bytomiu - zrobiłem z kumplem pokaz AK-Interactive, 2 dni po festiwalu AK podziękowało, gdyż jak się dowiedziałem, życzliwi koledzy z polski (a jakże), opowiedzieli niestworzone historie i koniec pokazów.

I cooo z tego miałem... tylko 14 kg chemii od AK za free - dzięki panowie A już niebawem kolejny pokaz w Bytomiu

 

UWAGA - FILMY WYKONUJĘ ZGODNIE ZE SWOIMI ZASADAMI - DLATEGO BĘDĄ BŁĘDY, BIEGANIE DO SKYPE'A I INNE CUDA !! W KAŻDYM KOLEJNYM ODCINKU TEŻ - dlatego ci, którzy to czytają - proszę nie oglądać i tyle.

 

Aha co do aerografów - nie mam kolekcji nowych, wziąłem to co miałem pod ręką - żeby zrobić filmik i pokazać młodym chłopakom...

 

Pozdrawiam bardzo ciepło

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porady dostałem od użytkownika greatgonzo powyżej, rozróżniam porady od złośliwości. I ludzi inteligentnych od prostaków, a jak dalej coś cię boli to napisz na pw jak człowiek, a nie zaśmiecaj wątków zbędnymi tekstami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemo nie przejmuj się bardzo lubię twoje filmy i zawsze ciesze się z następnego niestety nawet w naszym gronie modelarzy są hejterzy łatwo jest krytykować gorzej zrobić coś bezinteresownie dla innych jeśli nie podoba sie to nie oglondac albo zróbcie lepszy i pokażcie nieudacznikom jak to się robi przy okazji zobaczycie ile czasu i energii yo kosztuie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za zaangażowanie i chęci pokazania młodym modelarzom i nie tylko, że modelarstwo jest fajne i sprawia wielką frajde.Fajnie że wstawiasz te filmiki, bo niewielu sie chce. Mamy bardzo dobrych modelarzy w kraju, ale szkoda że w taki właśnie sposób nie dzielą sie swoją wiedzą i umiejętnościami. Dzięki takim pasjonatom jak Ty, można zachęcić wiele osób do spróbowania sił w tym pięknym hobby.

Czekam na następne odcinki (ja i mój 8-letni synek)

 

Pozdrawiam

leon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"przemo" noł sztres tylko coco jumbo i do przodu. Żyjemy w kraju wiecznych malkontentów, więc nigdy nie dogodzisz wszystkim, ale tym się nie przejmuj, tylko rób swoje.

 

Wszyscy zawsze mądrzy, ale jak by coś dać/pokazać od siebie to nikogo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.