Skocz do zawartości

J-35J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad trzech miesiącach pracy przedstawiam Wam mój najnowszy model: J-35J Draken Hasegawy.

Tutaj znajdziecie prowadzony przeze mnie warsztat tego modelu.

 

Model jest powszechnie znany i bardzo ceniony, więc nie ma sensu dużo o nim pisać.

To znakomity produkt Hasegawy, charakteryzujący się świetnym detalem i spasowaniem. Model praktycznie sam się składa - niemalże same plusy.

Z minusów należy podkreślić brak ruchomych powierzchni sterowych oraz hamulców, jak również całkowity brak uzbrojenia, co u Hasegawy niestety jest normą.

 

Do budowy modelu użyłem sporo dodatków waloryzujących: fotel, wnęki podwozia, dyszę silnika i koła Airesa, blaszki, maski i Sidewindery Eduarda, wloty powietrza QuickBoosta, Falocny z zestawu uzbrojenia Hasegawy oraz pitoty i czujniki Mastera.

Model malowany farbami Gunze, Tamiya i Alclada.

Samodzielnie wykonałem wiele drobnych elementów podwozia, wnękę turbiny RAT, jakieś drobiazgi w kabinie i kilka innych.

 

Zapraszam do galerii.

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie oglądało się Twój warsztat, który prowadziłeś. Sam model rewelacyjnie CI wyszedł.

A ja chciałbym Ci podziękować za cierpliwość w odpowiadaniu mi na miliony pytań związanych z Twoim warsztatem, zwłaszcza serię "jak co jest zrobione". Dużo wiedzy z tego wyniosłem. Dzięki i czekam na kolejne warsztaty, zwłaszcza ten z F9F.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za miłe słowa, mam nadzieję że nie zanudziłem długim warsztatem.

 

Na zdjęciach od frontu widać, że trochę z geometrią jest kulawo, ale nie rzuca się to mocno w oczy. Udany model

 

Możesz nieco rozwinąć?

Wydaje mi się, że bryła maszyny ma geometrię w porządku, zresztą tam się nie da tego zepsuć, chyba że to producent coś nakopsał, ale jak tak się przyglądam modelowi, to nie widzę żadnych problemów z geometrią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię "serialu", który prezentujesz w warsztatach, ale Twoje modele mi się podobają. Draken wygląda świetnie, choć ciemniejszy kolor kamuflażu ciągle mnie nie przekonuje.

 

Jednak ostatecznie model bardzo przyjemny dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się granat jest nie ok, czy ogólnie kamo jest za ciemne?

 

Teraz na fotach znów wygląda inaczej, niż na zdjęciach w warsztacie. Rozrzut poprzez całą historię modelu był spory, od ciemnych szarości, poprzez wariacje na temat czarno-zielonych poprzez granat do niebieskiego Ten jaśniejszy kolor wydaje się być na większości zdjęć podobny cały czas, ale z ciemniejszym kolorem to interpretacja dowolna ;)

 

Ciągle przerabiasz zdjęcia w programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajowy. Bardzo ładny detal. Fakt, że z są delikatne niedopatrzenia geometryczne o których wspomniał karambolis(przednie koło, wiatrochron , i lekko chyba sidewindery, ale tego nie jestem pewien.Ale kto nie popełnia takich błędów niech pierwszy rzuci kamień. A solo odważnie wrzucił fote w ujęciu z przodu, które zawsze wychwyci jakąś drobną asymetrie. Niemniej model urzeka precyzją i czystością wykonania i detalem. Solo znakomicie opanowałeś malowanie aerografem. Wiesz, ze dla mnie jest za czysty ,-)), ale ludziom podobają sie często jeszcze czystsze samoloty. Mnie zresztą również ,-))

Gratuluje ukończenie kolejnego znakomitego modelu !!!

 

No i znakomite FOTY !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Spiton, jeszcze chwila i uwierzę że robię dobre modele.

 

Ciągle przerabiasz zdjęcia w programach?

 

Owszem.

Tu masz przykład:

 

- zdjęcie bez żadnej obróbki:

 

32.jpg

 

- zdjęcie po obróbce jakiej poddawałem wszystkie zdjęcia w galerii:

 

33.jpg

 

swoja droga to jestem ciekaw jak on tak naprawde na żywo wygląda...Na zdjęciach to dużo można pokazać i schować

 

No i rozgryzłeś mnie.

Na żywo to jest tak naprawdę MiG-15, do tego kartonowy, a żeby było lepiej to malowany pędzelkiem i Humbrolami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie to oba kolory są mocno przekłamane, ale prawdziwe kolory w Drakenach są takie ponure...

Od samego początku nie ukrywałem, że u mnie będzie to trochę... podkoloryzowane.

 

A co do zdjęć: tak jest jak napisałeś: obróbka u mnie polega głównie na kadrowaniu, wyostrzaniu i regulacji kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak Draken. Błędy wytknięto, więc czarnej roboty nie muszę odwalać. Gratulacje z końcowy efekt!

 

Produkujesz coraz lepsze modele. I to jest niepodważalny fakt. Strach się bać, jeśli utrzymasz takie postęp przez następnych kilkanaście modeli:)

 

 

Solo, serio - walnij jakiś ponury model w różowo-seledynowym kamuflażu

 

Jestem za.

Jest sporo takich wesołych malowań, które występowały w rzeczywistości. BAC Lightning choćby, albo treningowe maszyny RAF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.