Skocz do zawartości

SHL M04 1:9 na podst MODELIK 4/13 Przyjacielski projekt


Inskript

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Nie wstawiłem jeszcze zdjęć, bo przeciągnęły się trochę prace nad podziałem technologicznym bloku silnika i pewnymi drobnymi detalami, których brak z pewnością by rozczarował szanownych widzów

 

Ale znowu nurtuje mnie pytanie z serii 'motocyklowy laik'. Czy kiedy prowadzi się motocykl na luzie, to łańcuch obraca się razem z kołem, czy tak jak w rowerze z przerzutką niezależnie od ruchu koła - pozostanie w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wału korbowego moc przekazywana jest na kosz sprzęgłowy zawieszony na jednym z wałków skrzyni biegow, nastepnie ze skrzyni biegów łańcuchem na koło.

Jak rozlaczysz sprzęgło lub wrzucisz luz to krecisie część skrzyni biegow oraz lancuch wraz z kołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Mariuszu, bardzo dziękuję za pomoc. Silnik przygotowałem tak, żebym można się było bawić biegami i "kopakiem". Wykonanie tej części modelu pochłonęło najwięcej czasu. Jestem zadowolony, że pozostało jedynie przygotowanie silikonowej formy i odlanie z żywicy. Ale odleję jedynie sam korpus silnika bez osłony cylindra i głowicy.

 

P1010469.jpg

P1010483.jpg

P1010485.jpg

P1010470.jpg

P1010474.jpg

P1010475.jpg

P1010476.jpg

P1010477.jpg

P1010478.jpg

P1010479.jpg

P1010480.jpg

P1010481.jpg

P1010482.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie zapomnę . Oczyściłem trochę części z nadmiaru kleju (w szczególności wokół loga PZL). Teraz silniczek leży w częściach w silikonie. Mam nadzieję, że dziś jak po pracy wrócę do domu, to silikon będzie już stężały i formy będą gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odlewy bloku silnika, na razie nie oczyszczone z wlewek:

 

P1010488.jpg

P1010487.jpg

P1010491.jpg

P1010492.jpg

P1010493.jpg

P1010494.jpg

 

Po czyszczeniu i wstępnych przymiarkach:

 

P1010495.jpg

P1010496.jpg

P1010497.jpg

P1010499.jpg

 

Są już kalki zaprojektowane przez Inskripta i wydrukowane przez kolegę z forum:

 

P1010500.jpg

 

Mam też grawery napisów na koło i ząbków bieżnika pięknie wycięte przez Drafmodel. Projekty również pochodzą od kolegi Inskripta:

 

P1010501.jpg

P1010502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten warsztat to coś niesamowitego. Planujesz sprzedaż tego modelu z żywicy, czy odlewy części tylko na użytek tego projektu?

 

Inskript, a parasz się też wycinaniem szablonów do malowania? Przepraszam za wcinanie się w temat, ale szukam sposobu na pomalowanie lub oklejenie kalkami Enterprise ze Startrek-a (chodzi o te ciemniejsze pikselki na dysku i reszcie kadłuba), a szablony sprzedawane w Stanach są wybitnie za drogie (36$, bez przesyłki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Ten warsztat miał być relaksacyjnym projektem grupowym. A że mam wybitną zdolność do utrudniania sobie życia, to buduję niemal w pełni sprawną replikę.

 

Planujesz sprzedaż tego modelu z żywicy, czy odlewy części tylko na użytek tego projektu?

 

Co prawda części przygotowywałem raczej z myślą o kolegach z projektu grupowego, ale jeśli ktoś będzie potrzebował up-grade'ów do SHLki z Modelika, to chyba mógłbym pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Ostatnio sporo czasu zajęło mi malowanie (nie myślałem, że czarny połysk to taki koszmar). Poza tym długo bawiłem się z bieżnikiem (najpierw każdy ząbek szlifowałem od spodu, żeby pasował do promienia przekroju opony, potem naklejałem poszczególne ząbki i wreszcie szlifowałem z wierzchu do zewnętrznego profilu. Napisy na bokach opony również "łatwe w montażu" nie były. Ale ostatecznie mam matkę i formę silikonową:

 

P1010534.jpg

 

W międzyczasie przerobiłem bak i w końcu go pomalowałem:

P1010533.jpg

P1010528.jpgP1010527.jpg

 

No i wczoraj Żonka odebrała przesyłkę z łańcuchem Top Studio, z którym czeka mnie sporo świetnej zabawy (pierwszy raz widzę fototrawienia zapakowane w oddzielne woreczki i jeszcze oklejone folią ochronną):

P1010525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co prawda specyfik, którego użyłem nie pachnie całkiem jak guma, ale dokładnie tak wygląda. Ta guma nie ma miękkości silikonu, ale jest na tyle miękka, że można by pokusić się o zrobienie jednoczęściowej obręczy felgi i założenie opony podobnie jak w pojazdach 1:1. Największy problem jaki miałem przy odlewaniu tej opony, to jej rozmiar... Komorę próżniową zrobiłem sobie z mlecznika i opona mieści się w nim tylko w pozycji leżącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.