Skocz do zawartości

Magia i Miecz - Talisman - Galeria Figurek


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam

Po prawie 4 miesiącach dłubania (prawie 300h pracy) czas na galerię. Muszę przyznać, że bawiłem się świetnie, mimo raczej średnich odlewów, udało mi się kilka miniaturek ulepszyć (tutaj link do warsztatu), malowanie mam nadzieję, że nie wyszło tragicznie. Jestem natomiast bardzo zadowolony z podstawek - te miały duży potencjał, który mam nadzieję nie zmarnowałem. Dużo się nauczyłem - 18 miniatur o wielkościach od 23mm-30mm uczy pokory do pędzla :-) Ok - po tym przydługawym wstępie oto efekt finalny - zapraszam.

 

DSC00936.JPG

DSC08580.JPG

 

 

DSC00945.JPG

DSC08558.JPG

 

 

DSC00947.JPG

DSC08592.JPG

 

 

DSC00942.JPG

DSC08560.JPG

 

 

DSC00939.JPG

DSC08576.JPG

 

 

DSC00933.JPG

DSC08587.JPG

 

 

DSC00938.JPG

DSC08591.JPG

 

 

DSC00940.JPG

DSC08586.JPG

 

 

DSC00934.JPG

DSC08589.JPG

 

 

DSC00944.JPG

DSC08585.JPG

 

DSC08588.JPG

 

 

DSC00941.JPG

DSC08568.JPG

 

 

DSC00935.JPG

DSC08583.JPG

 

 

DSC00943.JPG

DSC08582.JPG

 

DSC00937.JPG

DSC08590.JPG

DSC08593.JPG

DSC08581.JPG

DSC08578.JPG

 

I jeszcze zdjęcie rodzinne :-)

 

DSC08599.JPG

 

Zapraszama jeszcze do zerknięcia do kompletnej Galerii

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Cześć Marcin

Hmmm - zastanawiam się co napisać - jeśli chodzi o czerwień to mam zdaje się tylko dwa odcienie - pewnie w przyszłości się poprawię - zresztą muszę przyznać, że przy takiej ilości to najswobodniej mi się malowało figurki gdzieś z połowy stawki. Początek był łatwy (żaby są duże), później z 2-3 miniatury były trudne, potem kolejnych 3 zrobiłem chyba dosyć dobrze (druid, krasnolud, wojownik). Mimo wszystko jak pisałem wcześniej, traktowałem ten projekt totalnie na luzie - oczywiście chciałem jak najlepiej, a jak wyszło to przecież widać. Kolejna kwestia, że figurki są bardzo, bardzo małe i skala maskuje niedociągnięcia. Może byś się pokusił o przylot do UK na wystawę w Telford? Tam je zapewne pokaże szerszej publice.

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

 

P.S.

Do tego malowania użyłem zestawu prawie 80 kolorów :-) :-) :-) co oczywiście jest połową dostępnej palety.

 

P.S.2

Talisman ma wiele rozszerzeń - dokładnie 10 - w sumie jest jeszcze prawie 50 figurek do wymalowania - więc może się podejmę kiedyś i machnę całość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania czerwieni to wiem ze jest ciężko a zwłaszcza "żywą czerwień", podobnie jest z niebieskim ( cały czas się uczę). Staram się mieszać kolory np. Vallejo z akrylami (najtańszymi) dla artystów ( tubki dostępne w każdym markecie) celem podciągnięcia intensywności kolorów. Bo kupowanie całej palety raczej drogo wychodzi a jeszcze okazuje się ze za mało kolorów ... Najmniejsze co malowałem to amerykańskie kamo na figurkach 1:87 ( jeszcze na innym forum pokazywałem je , zdjęcia zaginęły) wiem ze ciężko pokazać detal ale na tak malej skali - trzeba dać bardziej intensywne kolory. Przy figurkach Fantazy jest troszkę łatwiej,bo dobór kolorystyki ogranicza fantazja.

Kurcze alem się rozpisał

Niestety moje wycieczki gdziekolwiek na razie odpadają, wiec pomimo moich chęci jest to nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • Super Moderator

Udało mi się uzyskać wyróżnienie na tegorocznej wystawie w Bytomiu. Cieszę się bardzo bo to moja pierwsza Polska wystawa :-)

 

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Tremac

Tak sie składa, że mam właśnie na warsztacie mały dodatek do Talisman - "Wilkołak", którego w wolnej chwili maluję (pokaże galerię jak skończę). Więc kto wie... Kto wie :-)

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

O kurde, nie widziałem tego wcześniej. Niesamowita robota - podziwiam. WOW.

 

A inna sprawa, że kiedy wróciłem do Talismana po 20 latach (żeby zagrać z dzieciakiem), to było to chyba rozczarowanie życia... Mimo, że zagrywałem się pierwszą polską edycją (tą czarno-białą, IMHO cudowną), to na starość nie daje się w to grać, bo w planszówkach to minęło chyba 100 lat. Szkoda. Kurzy się u mnie na półce. Zostały za to wspomnienia życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.