Skocz do zawartości

S-2 Tracker 1/48 Kinetic


mikemc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

CAM02467_zpsl2gq0vnh.jpg

 

Rozpoczynam kolejny nowy wątek. Z racji tego że mój Freightliner prawie skończony, zacząłem dłubać coś nowego. Tym razem coś co ma skrzydła.

Zakupy:

 

7c08c89d-9dfb-41a5-a5c0-c76014594714_zpszsqf3tsl.jpg

 

Chciałem znaleźć jakieś info na temat tego modelu. Z tego co się dowiedziałem to model ma problem z balastem, szczególnie ze złożonymi skrzydłami. Środek ciężkości przesuwa się do tyłu i model siada na ogonie. Dlatego nauczony błędami innych staram się wykorzystać każdą przestrzeń dy wcisnąć ciężarki.

 

5501150a-5f25-4dbb-9818-dc1e1dfeab37_zpsea6eyg44.jpg

 

CAM02482_zpsbmizhosy.jpg

 

CAM02514_zpsj1yyqdc5.jpg

 

Kokpit skończony.

 

CAM02484_zpsgve7p42a.jpg

 

CAM02486_zpsr0iavjfu.jpg

 

CAM02512_zpsmmns7vit.jpg

 

Dodałem kilka elementów foto trawiennych plus drucików.

 

CAM02513_zps0zcto0ih.jpg

 

Pobawiłem się także komorą bombową.

 

CAM02516_zpsiqmsqxiw.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda naprawdę dobrze! Z przodu zostało chyba jeszcze trochę miejsca na ciężarki? Jakie planujesz malowanie dla tego modelu?

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie standardowe, czyli pudełkowe. Niestety model zakupiłem przed wydaniem tego samego modelu przez Italeri. Z tego co mi się wydaje, to Italeri zrobił przepad modelu Kinetica dodając więcej opcji malowania. Nie ma co narzekać. Malowanie pudełkowe też mi się podoba. Mam nadzieje tylko że kalki będą się zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ważyłem go na kuchennej wadze, wyszło mi około 150g więc powinno być ok. Taką mam nadzieję. Silniki będą żywiczne, więc to też trochę przeważy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć

 

Mała aktualizacja.

 

Zbudowałem silniki. Są to części żywiczne z Quickboost. Dodałem kilka elementóe PE od Eduard. Silniki pomalowane są Alclad gun metal więc wash z farby olejnej nie wchodził w grę. Użyłem Flory wash "dark dirt".

 

CAM02584_zpsmwo90oj5.jpg

 

CAM02583_zpsyzseom0o.jpg

 

Spasowanie modelu nie jest za dobre. Z każdą częścią trzeba walczyć i szpachlować.

 

CAM02585_zps7wb0cgxd.jpg

 

CAM02587_zps9y89bvnn.jpg

 

Trochę więcej zdjęć.

 

CAM02588_zpsqvm1yr9z.jpg

 

CAM02589_zpseykuil0h.jpg

 

CAM02592_zpso8naufrf.jpg

 

CAM02590_zps7ahdqcap.jpg

 

Skrzydła są spasowane na sucho by pokazać rozmiar i kształt modelu. Mimo że model jest problematyczny, samolocik ma fajny kształt który lubię. Po za tym model nie jest zbyt popularny na forach modelarskich. Nie jest to Spitfire lub F-16. To drugi powód dlaczego go buduję.

 

CAM02593_zpsifpwgcvt.jpg

 

Pozdrawiam

Mike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

 

Kilka nowych zdjęć z mojego progresu nad budową modelu. Kadłub przygotowany jest do podkładu. Dodałem kilka elementów foto-trawionych z Eduardowego zestawu. Kilka elementów pomalowanych jest na czarno by zbadać sytuację na łączeniach. Teraz model wystarczy wyczyścić przed malowaniem i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

temporary_zpsfy3v3sxa.jpg

 

temporary_zpso68xwo5g.jpg

 

temporary_zps9awqcqm5.jpg

 

temporary_zpswq543kqf.jpg

 

Plus zdjęcie porównawcze z moim innym projektem.

 

temporary_zpsfpw8jg1e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Kilka nowych fotek z etapu malowania. Dwa główne kolory są już nałożone. Farb jakich użyłem to:

-na spód (brudny biały) H316

- na resztę H51.

Jak wszystko wyschnie na wiór zamaskuję poszczególne elementy i pomaluję brakujące elementy.

 

temporary_zpsccgdq3nu.jpg

 

temporary_zpszxas1s6r.jpg

 

temporary_zpsvrbcj2vk.jpg

 

temporary_zpswngly5xk.jpg

 

temporary_zps5fmlmzub.jpg

 

temporary_zps9z1piin0.jpg

 

Myślę że jak nałożę kalki to samolot zacznie się prezentować.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo - to samo mi napisałeś przy Wielorybku. Warto się nad tym zastanowić. Z jednej strony dobrze by było nie przesadzić, z drugiej strony pod koniec "cruise" samoloty się robiły naprawdę brudne. Warto by było sprawdzić trochę zdjęć historycznych, żeby zobaczyć na ile realistyczne jest takie cieniowanie. No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że ten efekt się robi mniej widoczny po nałożeniu lakierów bezbarwnych i kalkomanii.

 

mikemc - gratuluję postępów i życzę powodzenia w dalszych pracach!

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.