Skocz do zawartości

SHL M04 1:9 na podst MODELIK 4/13 Przyjacielski projekt


Inskript

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ogłaszam, że poddałem się w walce z łańcuchem Top Studio. Pierwszy nieudany pasek zniechęcił mnie do dalszych zmagań. Łańcuch wziąłem z modelu Triumpha. A kiedy przyjdzie jego kolej i starczy czasu i cierpliwości na klepanie łańcucha, to on dostanie ten japoński wynalzek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Minione kilka dni zajęła mi praca nad podstawką. Wymyśliłem sobie, że model postawię na zarośniętych płytach jumbo (droga z epoki ).

 

Ale najpierw przygotowałem matkę i formę:

P1010555.jpg

 

Za następne kilka dni miałem to:

P1010558.jpg

 

Potem musiałem "posadzić" zieleń. Powstała z posypki, kilku pędzli i starego sznurka:

P1010553.jpg

P1010556.jpg

P1010557.jpg

 

Potem ożywiłem ją trochę aerografem i dodałem kilka kwiatków:

P1010560.jpg

P1010562.jpg

 

No i wreszcie model jest gotowy. Poniżej prezentuję przedsmak galerii. Zrobię ją w przyszłym tygodniu.

P1010563.jpg

P1010564.jpg

P1010567.jpg

P1010568.jpg

 

Do zobaczenia w Krakowie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdawałoby się, że to prosta sprawa - z przodu biała, a z tyłu czerwona dioda. Odrobinę spiłowane, żeby nie były za duże. Dodatkowo tylny klosz wytłoczyłem na zimno na otworze w stalowej linijce i wygniotłem imitację wzoru jaki jest na oryginalnym kloszu. Użyłem do tego narzędzia do wygniatania linii podziału. Baterie schowane są w baku.

 

P1010567.jpg

P1010568.jpg

 

Ale najdłużej głowiłem się nad tym jak włączać diody. Kolega automatyk doradził mi użycie kontaktronu, ale ja wolałem prostszy mikro switch. Problem z nim jest taki, że zwiera obwód tylko pod naciskiem. A więc światła paliłyby się tylko podczas przyciskania mikro switch'a. Znalazłem jednak sposób na włączanie i wyłączanie świateł i zastanawiam się, czy jeszcze ktoś wpadnie na to jak zmusić mikro switch do trwałego zwarcia obwodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne gdzies aby był pod wpływem siły nacisku powodowanej siłą ciężkości oddzialującej na/przez sam motor.

Czyli zawieszenie przód lub stopka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że model z odlanymi bakiem, silnikiem i oponami jest ciężki (zapewne cięższy niż oryginał - gdyby wagę przeskalować), ale nie... Mikro switch jest ukryty w samym motorze, a nie pod nim.

 

Jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych moim modelem

 

Może na początek zdradzę jak się włącza światła Otóż w lewej komorze baka ukryte są baterie zegarkowe umieszczone w kasetce, co umożliwi ich wymianę w przyszłości. Natomiast w prawej komorze znajduje się mikro switch. Nad nim wkleiłem nakrętkę M4, a pod korkiem wlewu przymocowałem spiłowaną śrubkę M4. Delikatne dokręcenie korka (wystarczy obrót korka o ćwierć milimetra) powoduje dociśnięcie śrubką mikro switch'a i włączenie świateł. Jestem genialny - no nie?

 

Na forum zamieściłem już galerię mojej SHLki i zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.