Skocz do zawartości

M4A1 Sherman TOBRUK 1:35 Eduard


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Rozpoczynam kolejny projekt w skali 1:35 Będzie to Sherman M4A1 w barwach Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie a konkretnie wóz o nazwie własnej TOBRUK.

Zestaw który wydaje mi się najlepszy do wykonania tego pojazdu to produkt Tasca zapakowany w ładne pudełko Euarda wyposażony w dedykowaną blaszkę fototrawioną.

2015-05-22%25252019.19.50.jpg

Dokupiłem kalkomanie od ARMO.

20150713_201754.jpg

 

Po około 1 h składania model wygląda tak. Wszystko pasuje do siebie jak klocki lego. Można powiedzieć, że jest to model samoskładalny.

DSC_0006.JPG

 

Obecnie jestem na etapie poszukiwania żywicznego zasobnika wieżowego. Jeśli ktoś wie gdzie można takowy nabyć to proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model się zapowiada. Mieli taki zasobnik w Sahara hobby, ale chwilowo sklep jest nieczynny. Znalazłem na stronie BNA model, ale to w Australii. Może jeszcze na eBay by się coś znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudacznie polski M4A1 super. Trzymam kciuki i podglądam, choć to nie moja skala. Zasobnik nie wiem czy nie lepiej będzie dorobić samemu, albo popytać ludków którzy robili M4A2 z Dragona, a nie wykonywali wersji angielskiej, może im został. Z dodatków chyba dostaniesz ten zasobnik z Crusardera zaokrąglony. Jeśli mogę wtrącić to "Tobruk" miał kadłub "cast in applique" tak że trzeba by mu dorobić opancerzenie w tym wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odzew.

Tego zasobnika jeszcze poszukam. A jak się nie uda to wystrugam sam.

 

Jeśli mogę wtrącić to "Tobruk" miał kadłub "cast in applique" tak że trzeba by mu dorobić opancerzenie w tym wieży.
Tak wiem, TOBRUK miał kadłub późnego typu z odlewanym wzmocnieniem pancerza. Trochę szpachli, płytka polistyrenu i będzie jak oryginał. Ale dzięki za czujność.

Natomiast co do wieży, to nie wiem czy posiadała dodatkowe opancerzenie. Ciężko jest to stwierdzić na dwóch zdjęciach które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie osłona transmisji?

Osłona odlewana, widać doskonale na tym zdjęciu.

0_x132.jpg

 

Tutaj widać zasobnik wieżowy ale nie mogę dojść która to wersja. Czy zwykła kanciasta czy zaokrąglona.

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=94527

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiałem się nad tym tematem.

Zdjęcie jest na tyle słabej jakości, że nawet nie zwróciłem uwagi na ten element.

Jednak jak się przyjrzeć to możliwe, że osłona jest jak by dłuższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona dokładnie taka jaką podałeś w linku. Skrzynka raczej kanciasta, poniżej fotka zaokrąglonej . Gąski , wózki , koła w zestawie są ok. Nie jestem znawcą tematu , ale kilka zestawów pod polskie shermany zebrałem i prawie zawsze coś jest do wymiany , dorobienia itp.

krechowiak2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona transmisji moim zdaniem z ostatnich wersji ostronosa, skrzynka też nie jest zaokrąglona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem osłonę transmisji i lufę aluminiową.

 

Dzięki za rysunki, przydadzą się.

Wychodzi, że na TOBRUKU jest zamontowana skrzynka kanciasta (ta środkowa z zawiasami na dole).

 

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem gąsek ogniwkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Markuz - nie chcę Cię martwić, ale na "Tobruku" można zauważyć późny kadłub do M4A1 z odlewanymi integralnie wzmocnieniami pancerza. Na zdjęciach słabo widać ewidetne załamania światła na wzmocnieniach. Problem ten omawiany był tu:

http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=9001&highlight=acroma

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa Aber, osłona transmisji PanzerArt.

Przeróbkach kadłuba wiem czytałem ten wątek, niewiem tylko czy wieża też miała dodatkowe opancerzenie.

Warsztat tymczasowo zawieszony, aktualnie przebywam na długim urlopie na drugim końcu świata. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.