Skocz do zawartości

Su-27 Flanker Trumpeter 1:72


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar wystartować z modelem w malowaniu SF. Konstrukcja z zimnej wojny, kamuflaż też, więc wszystko powinno być OK ;)

 

Su-27SEA.jpg

 

In-box.

 

e9zx8av.jpg

m1htzRV.jpg

 

Model raczej bez dodatków. Oznakowanie to kalkomanie z resztek innych modeli i trochę od masek.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Siadam i oglądam dla mnie to najpiękniejszy samolot bojowy świata wraz z MiG'em-29 w locie wygląda fantastycznie choć pewnie wielu będzie innego zdania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś wymyślił. Te oznaczenia na kadłubie (de facto na grzbiecie wyjdą) mi się nie widzą, ale pomysł ciekawy.

 

@KRL - całkiem sporo osób twierdzi,że to najładniejszy samolot bojowy świata. Dla mnie osobiście na drugim miejscu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miało być bez dodatków. Nałożyłem kalkomanie na kokpit. W sumie jak na 1:72 i kalkomanie, to może i nie jest źle. Ale biorąc pod uwagę, że kokpit ma być otwarty, to jednak trochę słabo.

 

AnEefS3.jpg

 

Zamknięcie kokpitu nie wchodzi w grę, bo Trumpeter ma skaszanioną owiewkę (za wysoką) i jako fana Su-27 bardzo mnie to razi. A przy otwartej nie niszczy to tak bardzo sylwetki modelu.

 

Poszedłem więc do piwnicy po Su-27 Zvezdy, bo do niego miałem skompletowane dodatki. Chciałem wyciągnąć tylko kokpit Airesa...

 

xHSqFkN.jpg

 

Ale się nie udało... Blaszka ma dwie drabinki, więc wystarczy na dwa modele. Dodatkowo pitot Mastera.

 

4xr3tyA.jpg

 

Do Zvezdy miałem jeszce koła Airesa. Jako, że Trumpeter ma bardzo słabe, dostanie koła Zvezdy. Choć powiem szczerze, że Zvezda znacznie lepiej odwzorowała hamulce, niż Aires.

 

Ih75QFd.jpg

kvdIV7R.jpg

 

Tym sposobem pomalowany kokpit poleci do śmieci i w zasadzie jestem prawie w punkcie wyjścia Prawie, bo skleiłem wloty powietrza i poszpachlowałem kadłub.

 

9VfoOAV.jpg

z26HXyx.jpg

 

Poza tym trzeba było trochę podkleić skrzydła polistyrenem, żeby po złączeniu połówek nie było zapadnięcia.

 

wi6JBvb.jpg

 

Na razie to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszedłem więc do piwnicy po Su-27 Zvezdy, bo do niego miałem skompletowane dodatki. Chciałem wyciągnąć tylko kokpit Airesa...

 

BTW - czy Zvezda to to samo co Nakotne? Mam gdzieś jakieś flankery 30 i 35 bodajże z Nakotne i się zastanawiam czy jeśli mnie kiedyś najdzie to coś się da z tego zrobić. Pamiętam, że mają wypukłe linie i są ponoć za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku, że tak jest lepiej. Uznałem, że nie dam rady ukształtować pomalowanych blaszek na fotelu tak, żeby farba nie odprysnęła. Te pasy musiałem miejscami dosyć mocno dociskać do fotela, żeby się ukształtowały. Malowane też źle się klei. CA rozpuszcza farbę i przez to dłużej łapie, wytrzymałość takiej spoiny też jest mniejsza. A tutaj mocne trzymanie jest potrzebne, bo pasy są poprzeplatane jeden przez drugi przez jakieś miniaturowe oczka ;) Jak nie zapomnę, to wrzucę skan instrukcji jak to trzeba było poplątać. Te pasy trochę odstają od żywicy, jak się weźmie wykałaczkę i cienki pędzelek, to farba nie będzie spływała na okoliczne detale i wydaje mi się, że będzie to stosunkowo łatwo pomalować. Na pewno łatwiej, niż pasy odlane z żywicy ;) Tyle teorii i przemyśleń, zobaczymy jak będzie w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.