Skocz do zawartości

M4A2 76mm (W) Sherman 1:35 Italeri


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnimi czasy strasznie mnie naszło na Shermany. Polskiego TOBRUKa już rozpocząłem, prace trwają. A w tzw. między czasie rozpocząłem dłubanie przy kolejnym modelu.

Tym razem padło na M4A2 z działem 76 mm i mokrymi magazynami amunicji. Można powiedzieć, że był to "model eksportowy" którego większość produkcji przeznaczono na realizację Lend Lease Act. Znaczna ilość tych wozów trafiła do ZSRR.

Jako baza posłuży mi model Italeri.

20150709_175102.jpg

 

Długo zastanawiałem się nad malowaniem i ostatecznie wybrałem malowanie RKKA. Bezpośrednim impulsem do takiej decyzji było poniższe zdjęcie. Co prawda przedstawia ono inną trochę wersję ale podoba mi się sama scena.

SH38.jpg

 

Model w założeniu miał być zbudowany prosto z pudła, ale jak to u mnie bywa nie obeszło się bez dodatków. Lufa RB Models już zamontowana, czekam na przesyłkę z lufami do karabinów Browning M1919 Master-model i blaszki Eduarda.

Zastanawiam się jeszcze nad zakupem gąsienic ogniwkowych.

 

Stan na dzień dzisiejszy wygląda tak: obrobione i polepione koła oraz wózki jezdne, kadłub sklejony, na wieży nałożona imitacja faktury odlewu.

 

DSC_0742.JPG

 

DSC_0743.JPG

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na ulicach Wiednia, tez oczywiscie sowieckie.

 

X7DV_TBQlX0kJcI--VX2DwQNAjSlT6MuX-iJw5W0ZlVuCn6pmX12hc6q3vlg1Ez87bO2Zy4hEhpBtcyuRCEBOsmNuA7AC5Pv7cBd4To_9Xevjei4ITI0R-NKRm4CJvqh0_kxg9Yixte0LMC00XPvdHnTSP-2Q1-utnXU1RM9o5totEcOWzDXNGzq1dZTseVctLQ7PSvnz1DC0yhq9XfFvCnHViYP5tcvDIiTGAIj2i2-ZoAsSOHyQoRhtkNTj11Xggm3wsukclD8MAMPUIKDv21Qxzx5clegDJnefWAFw1KEb6zPLcwqlE7xZjRdpQcmt1PS_yAamRBkVifGF31h28AXwApv01GUKnX7DTlbrTibHh5JBy5wj3vqvPAr5MYCYgLdkvo-oiZgxF3IKrlQ31J5coGsoWOyIU8v9v5iMbu6bxkQgewtmgglBBgAaS1W1ewW7fgAa59HlMZy-p6c7hVAZnG-nqlxVS8RrcEY7xwJRraPUDPXmpDUJBqn2V9j3dIblLY8DF9zKPc6y4O2O1EXepZKR-Pp8iN5Q7aVEK4=w800-h535-no

 

K8ExhtUWqZBJqOcah3ilnHiA0XPa5mZLbNdOOm6ui6rFMgVcwuo01ABzXYENceacuIni-q91gFVN5-rHh8oQ6MFjHa1SNsjQu7ah2Ai7zeRVSE30e0Z18dW71CTqGD2Zky0yCfG0nIjf08y03UiItpbDzBAVPd2EuSbXlia6HcawNaL-evVjMD108oBNWZAG5zTlBOsdeomVpf3YhA8NWK0SxsaxqxJ35U7IEoZnT0hPstNlbOd6GLwe_yngK4JTpFRNqhU11NE7VuhV84MqT5nyxvxhm5Mylpjf7UcO--fngFZI5KegmcfWdEoPwmRvWVUz_m19NKmM1AMc6COhC8Hl5rftlY47I4Go7xe3t4-Cx1tTB-ZXk__Pq50YFS3hK8_11TMrAOkxWtkp0ZGTGOI3hoTGS1XVjHZ772ilDONrqOGDgzPCWgXIf6hq_jebeAYA4PUhi2f17GNWC096MCBHA9FHRRme_qDW4lnpGKT0AiwhXaX44WQ3UihP4zNJlEYaGlWiC6zHvncHdBwx5vdy17P0pkF3xzIsECQURKY=w800-h532-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest kupa roboty, bo każde ogniwo składa się z pięciu elementów. Przy około 200 ogniwami daje to 1000 części do wycięcia z ramek. Ja robiłem inaczej niż instrukcja pokazuje. Najpierw kleiłem zęby do łącznika a potem dopiero sklejałem obie części nakładki. Zachowałem w ten sposób ruchomość gąsienicy. Postępując zgodnie z instrukcją czasami mi się ogniwo na amen skleiło.

Same gąsienice możesz zobaczyć w warsztacie z M3 Grant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Krocionorzec które kanty masz na myśli??

Bo ja w temacie shermanów to lajkonik jestem i takich szczegółów nie wyłapuję.

Co do bocznych ścian kadłuba to nie rzuciło mi się to w oczy. Szczerze to nawet nie pomyślałem że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wczesna wersja wieży 76W z 2 dużymi włazami, a nie małym owalnym ładowniczego jak na zdjęciach. Bardziej pasuje do wczesnego m4a3 us army ta wieża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocionorzec które kanty masz na myśli??

Bo ja w temacie shermanów to lajkonik jestem i takich szczegółów nie wyłapuję.

Co do bocznych ścian kadłuba to nie rzuciło mi się to w oczy. Szczerze to nawet nie pomyślałem że coś jest nie tak.

 

Niezbyt precyzyjnie napisałem. Chodzi o krawędzie styku ścian kadłuba - powinny być ostre. Boczne ściany sprawdź dokładnie, mam Shermana A3 z Italeri i tam są pochylone o jakieś 2-3 stopnie. Pewnie twórca formy chciał żeby ramka łatwiej z niej wyłaziła po tłoczeniu. Efekt jest niezbyt fajny, bo przednia płyta pancerza robi się wyraźnie trapezowata a kadłub zwęża się ku górze o jakieś 1,5 milimetra...

 

Z tego co wiem to wszystkie Shermany od Italeri(Italeri 0225 ,Italeri 0288) tak mają.Nie wiem jak Academy i Tamiya.Sam napaliłem się na Pacyficznego ale jak są takie jaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krocionorzec masz rację różnica jest spora.

Kad%2525C5%252582ub%252520skosy.jpg

Zostaje tylko żmudne szlifowanie dolnej części kadłuba.

 

A tu to co dzieje się u mojego syna na warsztacie.

Otworzył pudło z pierwszym modelem w skali 1:35 i będzie jak to określił "Fińczyk".

20160112_201049.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.