Skocz do zawartości

Porsche 356 Fujimi 1:24


Coppercat

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem Ford'a, więc pora przymierzyć się do następnego projektu.

Poprzeczka jest ustawiona wysoko. Nie jestem pewien, czy doskoczę....

Ale trzeba się rozwijać .... podobno.

 

Plan jest taki:

1. Model, a raczej modele to:

 

004.jpg

 

Na chwilę obecną dysponuję pięcioma zestawami Fujimi z serii Enthusiast. Czaję się na jeszcze jeden egzemplarz na ebay'u.

Mają z tego być cztery wersje tej pięknej Porszawki plus dwa silniki do ekspozycji.

 

 

Widzę to tak:

 

005.jpg

 

Od lewej: wersja C Coupe, wersja B Cabrio, wersja A Coupe i wersja A Cabrio.

 

007.jpg

 

006.jpg

 

Bardzo trudno jest zdobyć dodatki do tych modeli. Poniżej pokażę co do tej pory udało mi się zdobyć. Próbuję się skontaktować z Giovanni'm (Gionc), który jest autorem blaszek do P356. Mam już od niego jeden zestaw waloryzacyjny, ale to będzie stanowczo za mało. Blaszki od Gio:

 

pe001.jpg

 

To po lewej to blaszki standardowe, a po prawej waloryzacja silnika.

Jakiś czas temu kupiłem od Lawrence Young'a (KA-Models) super zestaw dodatków do P356. Są super, ale cenę mają zaporową (przynajmniej na moją kieszeń )

 

008.jpg

 

009.jpg

 

Część blaszek już wyciąłem. Nie mogłem się powstrzymać, żeby nie spróbować, jak to wychodzi.

Fajne są detale z białego metalu i kolorowe blaszki:

 

011.jpg

 

012.jpg

 

010.jpg

 

Dwie wersje silników mają być eksponowane.

Spróbowałem zmontować jedną parę cylindrów (blaszki od Gio):

 

001.jpg

 

Niestety okazało się, że "blaszane" cylindry są dużo wyższe od zestawowych. Gio napisał w instrukcji, że można usunąć niektóre blaszki, żeby dopasować wysokość "kanapki". Tak pewnie zrobię.

Całkowita klapa jest z dopasowaniem tego do silnika wersji B (na fotce powyżej - pierwszy od lewej).

 

002.jpg

 

003.jpg

 

Gromadzę dokumentację. Zastanawiam się co wybrać, bo odmian tych aut jest multum

 

Dorobiłem już lakiery bazowe: royal blue, fjord green, ivory oraz ruby red. Wszystkie oczywiście z palety Porsche z tamtych lat.

 

I tak to wstępnie wygląda....

Nie wiem jeszcze kiedy ruszę z projektem, bo ostatnio praca zawodowa (czytaj: zarabianie na chleb i modele) zabiera mi bardzo dużo czasu

Edytowane przez Coppercat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jacku, miło widzieć Prosiaki na warsztacie. Mam jeden taki model na magazynie ale ilość jego części i jakość mnie przerastają na ten moment. Osobiście jestem wielkim fanem tego auta. Z wielką przyjemnością będę zaglądał do wątku, aczkolwiek jestem zdania że mógłbyś rozważyć zrobienie jednego egzemplarza. Nie wiem dlaczego, ale trochę odrzuca mnie to, że są one 'w grupie'... Ja rozumiem, że jest to z pewnego powodu wygodniejsze, ale taka seryjna produkcja mnie by odrzucała.

 

To tylko takie moje przemyślenia, czekam na rozwój sytuacji...

 

PS Blachy z KA Models - klasa, ale za te pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ Mam jeden taki model na magazynie ale ilość jego części i jakość mnie przerastają na ten moment. ...........

 

Nie chcesz przypadkiem się go pozbyć ?

 

............... jestem zdania że mógłbyś rozważyć zrobienie jednego egzemplarza. Nie wiem dlaczego, ale trochę odrzuca mnie to, że są one 'w grupie'... ...

 

To fakt, że w kupie ciężko je spotkać (wyłączając zloty zabytków ).

Mój garaż ma cztery stanowiska i czeka już dość długo na obsadę. Więc sam rozumiesz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie są Carrera

Carrera i Carrera 2

Coś ja se wymyślił, ale źle zęby złożył Zdawało mi się, ze to dopiero do wersji, C przylgnęła ta nazwa, ale i tak jest z Twoim zestawie więc w dwójnasób pytanie bezzasadne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O której wiośnie myślisz

Ja myślę, o wiośnie 2016. Nie zapominaj, że to jest rok przestępny więc zyskujesz cały dzień. A jeszcze dodatkowo godzinę przy zmianie czasu.

 

Co prawda te modele to zupełnie nie moja bajka, ale nie mogę zrozumieć czemu silnik z blaszek jest prawie o 50% wyższy od zestawowego.

To niby kto się rąbnął. Taka rada, że jak nie będzie pasować to trzeba dać mniej blaszek zupełnie mnie nie przekonuje.

Chyba da się policzyć ilość żeber na oryginale. No bo jednego żebra to się nikt nie będzie czepiał, ale jeśli różnica wynosi 5 czy 7 to już będzie głupio wyglądać.

Gdybym miał kupować takie wątpliwe blaszki to już bym wolał wyciąć żebra z polistyrenu, albo poczekać i zrobić na zamówienie w Melius Manu. Jak piszą w dziale giełda niedługo ruszają z produkcją, a raczej poważnie podchodzą do tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według szybkiego rekonesansu w google grafice:

motor.jpg

...........

 

Dzięki Marek93 za te fotki

Mam pytanie do znawców tych silników:

-Obecność dwóch rozdzielaczy zapłonu (fota powyżej) świadczy o tym, że w tym silniku zastosowano cewki dwuiskrowe ?

Jeżeli tak, to czy powinny być dwie świece na cylinder ? Ta druga gdzieś z boku ?

 

Nie wszystkie wersje silnika miały to rozwiązanie. Przy jednej kopułce nie ma problemu, ale dwie to już wyzwanie.

Będę robił dwa silniki do ekspozycji. Może jeden zrobić z dwoma rozdzielaczami, a drugi z jednym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem i zamówiłem lakiery bazowe do Purchawek:

 

1. Ivory

Ivory_002_zpsfclk2qoj.jpg

 

2. Fjord green

Fjord_Green_002_zps5jv5om5z.jpg

 

3. Ruby red

Ruby_Red_002_zpsefnnqsek.jpg

 

4. Royal blue

Royal_Blue_001_zpssqoubqjg.jpg

 

Praca zawodowa zajmuje mi zbyt wiele czasu , ale z czegoś żyć trzeba.

Mimo nawału roboty staram się bywać od czasu do czasu w mojej modelarskiej norce i coś tam dłubać

 

W oczekiwaniu na jeszcze jeden model (z ebay'a) oraz odzew od Gionc'a próbuję zrobić cylindry silników. Z blaszek KA-Model złożyłem pierwszą część "kanapki" mającej robić za cylindry. Ten jeż, to igły fi 0.4 mm i dwa sztyfty prowadzące z zestawu. Kanapka klejona na CA (Deluxe Material).

 

002_zpspzidgrcb.jpg

 

Kontroluję jej wysokość. Porównanie do plastikowego elementu z zestawu:

 

001_zpst0nflddj.jpg

 

Kanapka z blaszek Gionc'a będzie musiała przejść kurację odchudzającą:

 

004_zpswvchvrm2.jpg

 

Na szczęście usunięcie kilku warstw z tego stosu powinno dać pożądany efekt.

 

Trochę obawiam się, że okablowanie rozdzielaczy zapłonu będzie delikatnie mówiąc - trudne.

Przygotowałem sobie aparaty do obróbki i malowania:

 

003_zpsyylipwus.jpg

 

I tyle. Lecę dokończyć KA-Modelową kanapkę

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.