Skocz do zawartości

Snow Cat czyli Jaguar 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria Konkurs Zima 2015

Model zakwalifikowany do:

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Warsztat TUTAJ

 

 

 

Po kilku miesiącach pracy mam przyjemność zaprezentowania Wam mojego najnowszego modelu: Sepecat Jaguar Gr. 3 w arktycznym malowaniu.

O moich bojach z tym modelem pisałem szczegółowo w warsztacie, nie ma więc sensu się powtarzać.

Praca nad tym samolotem dała mi w kość, jednak w końcu, niemalże rzutem na taśmę, udało mi się go dziś skończyć (dosłownie kilkadziesiąt minut temu) i teraz mogę zaprezentować efekty mojej pracy.

 

Do wyprodukowania tego modelu użyłem:

- zestaw Kitty Hawk Sepecat Jaguar Gr.1/Gr. 3

- żywiczne wnęki podwozia Airesa

- żywiczne wnęki hamulców i same hamulce aerodynamiczne Airesa

- kółka North Star Models (tutaj serdeczne podziękowania dla Messera za wykonanie odlewu zagubionej felgi do jednego z kółek)

- blaszki Eduarda (exterior oraz interior)

- maski Eduarda

- żywiczne bomby BL.755 produkcji Wingmana a do nich kalki zamówione w MaliusManu

- żywiczne rakiety AIM-9L Eduarda

- żywiczną replikę zasobnika AN/ALQ-101 FlightPatha (co za glut!).

 

Do tego wkład pracy własnej, trochę własnoręcznie wykonanych waloryzacji i mnóstwo, mnóstwo nerwów.

Całość malowana farbami Gunze C, H, Tamiya, Alclada oraz Vallejo.

 

I to chyba tyle.

Oto galeria zimowego kocurka:

 

07.jpg

 

08.jpg

 

06.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

09.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Głosowanie rozpocznie się od godzin rannych w dniu 21 grudnia 2015 i potrwa do 31 grudnia do godziny 23.59

Galeria będzie zamknięta aż do czasu zakończenia głosowania.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chlopie, najpierw rzuciles pomysl konkursu a pozniej w nim zajales pierwsze miejsce, to sie nazywa styl. Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale lotniczym sędziowie dla mnie było najtrudniejsze. Dużo pięknych modeli, dodatków i własnego wkładu. Z tego co pamiętam twój był jednym z najładniejszych i widzę że głosowanie to potwierdziło. Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Tak jak już wspominałem bardzo ciekawy model w bardzo fajnym kamuflażu i super wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca chłopaki pisali, że nie ma możliwości nie oceniania siebie więc dla uczciwości autorzy modeli oceniali swoje prace na 1.

 

Gratuluję!

Też mi było najtrudniej wybrać zwycięzcę w tej kategorii - sporo ładnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno nie ja, to byl moj faworyt w tej klasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wygranej! Świetny model, jestem pewien, że wiele osób chciałoby móc postawić go sobie na półce - ja także

 

Dziwi mnie trochę niska liczba wysokich ocen w kategorii "najlepsza interpretacja tematu konkursowego "Zima"". Wszak zimowy wariant malowania to najlepsza rzecz jaką chyba można zrobić oprócz schowania takiego modelu w hałdzie śniegu... ale Vox populi, vox Dei .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na marginesie - zauważył ktoś, że gryfy na modelu są odwrotnie przyklejone?

0787339.jpg

13.jpg

 

 

Musztarda po obiedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Model jak dla mnie perfekt! Na prawdę widać na nim ile roboty włożyłeś w ten projekt. Odwrócony herb nie zmienia mojej opinii (choć lekka rysa na diamencie jest). Teraz tylko chciałbym zobaczyć ten samolot na podstawce takiej jak na zdjęciu z hangaru - to by była dopiero petarda :-)

 

gratuluje najwyższej formy!

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

 

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy oddali na mnie głosy, nie wiem czy mi ktoś uwierzy, ale naprawdę nie liczyłem na zwycięstwo w tej kategorii.

Nie powiem, jakieś nadzieje na miejsce medalowe po cichu gdzieś tam miałem, ale żeby pierwsze miejsce...

No w każdym razie bardzo miły początek modelarskiego roku.

Dziękuję za konkurencję wszystkim którzy sklejali modele w kategorii lotniczej, bardzo żałuję że niektórzy nie dali rady skończyć swoich maszyn, bo wtedy wyniki mogły być inne.

Naturalnie bardzo dziękuję organizatorom i administracji za trud włożony w organizację całej imprezy a licznym i hojnym sponsorom za piękne nagrody.

 

Dodam jeszcze, że kocurek też jest zadowolony, aż mu szybka zaparowała.

 

No chlopie, najpierw rzuciles pomysl konkursu a pozniej w nim zajales pierwsze miejsce, to sie nazywa styl. Gratuluje.

 

Dodam jeszcze, że jedno z drugim nie miało nic wspólnego.

 

Dziwi mnie trochę niska liczba wysokich ocen w kategorii "najlepsza interpretacja tematu konkursowego "Zima"". Wszak zimowy wariant malowania to najlepsza rzecz jaką chyba można zrobić oprócz schowania takiego modelu w hałdzie śniegu... ale Vox populi, vox Dei .

 

Tak szczerze mówiąc to dla mnie w tej kategorii bardziej liczyła się oryginalna, niż tradycyjna interpretacja.

No a zimowy kamuflaż to takie dosłowne jest...

 

A na marginesie - zauważył ktoś, że gryfy na modelu są odwrotnie przyklejone?

 

To jeden z wielu błędów jakie popełniłem i niedoróbek jakie zawiera ten model.

Niestety, dał mi on w kość o czym pisałem w warsztacie, a ja sam, przez blisko 6 tygodniową przerwę w pracach jaką sobie zafundowałem, miałem w finale niezły wyścig z czasem, żeby zdążyć.

Udało się na 2 godziny przed terminem, więc z tego też jestem zadowolony.

No ale te gryfy to klasycznie głupi błąd, aż tak bardzo to się nie śpieszyłem...

Pewnie mi się instrukcja przekręciła w czasie kładzenia kalkomanii.

 

Witam

Model jak dla mnie perfekt! Na prawdę widać na nim ile roboty włożyłeś w ten projekt. Odwrócony herb nie zmienia mojej opinii (choć lekka rysa na diamencie jest). Teraz tylko chciałbym zobaczyć ten samolot na podstawce takiej jak na zdjęciu z hangaru - to by była dopiero petarda :-)

 

gratuluje najwyższej formy!

Christian

 

No pewnie by była, choć podstawki to wciąż nie moja bajka.

Szkoda że nie ma na rynku dobrego modelu tej maszyny, to może kiedyś postarałbym się go zrobić jeszcze raz i tym razem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No chlopie, najpierw rzuciles pomysl konkursu a pozniej w nim zajales pierwsze miejsce, to sie nazywa styl. Gratuluje.

 

Dodam jeszcze, że jedno z drugim nie miało nic wspólnego.

 

 

Wcale mi przez głowę nie przeleciało że mogłoby być inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.