Skocz do zawartości

STAR 266 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przewietrzenia umysłu w toku zmagań z Su-20 postanowiłem zaszaleć i zejść na nieznany mi dotychczas modelarsko ląd

 

Wybór padł na temat rzadko poruszany i do tego w mało popularnej tu u Was skali 72 - STAR 266 z Tololoko (Autolokomotiv).

Jako debiutantowi model wydaje mi się dość trudny. Początkowy zamiar ograniczenia się do pudełka nie będzie mógł być zrealizowany, ale też nie będę szedł tak daleko jak z moimi samolotami.

Zdaję sobie sprawę, że może być sporo różnic w podejściu do budowy, dlatego proszę o życzliwą pomoc i wskazówki.

 

Na początek nieco wzbogacona rama:

 

Star%252520start%252520A.JPG

 

Star%252520start%252520B.JPG

 

Nie podobał mi się też bęben wyciągarki, to sobie zrobiłem nowy:

 

Star%252520start%252520C.JPG

 

Pozdrawiam i liczę na miłe przyjęcie

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

postanowiłem zaszaleć i zejść na nieznany mi dotychczas modelarsko ląd
Ale uważaj!!! To wciąga jak grzęzawisko.

Ja jak zacząłem z pojazdami to lotnictwo odstawiłem na parę lat...

 

Nie podobał mi się też bęben wyciągarki, to sobie zrobiłem nowy:

Star%252520start%252520C.JPG

No i zaczyna się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj75, tylko nie szalej, bo starych wyjadaczy wpędzisz w kompleksy! Choć faktycznie, Twój bęben lepiej wygląda od odlewu. Z przyjemnością będę podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu do nas wpadł. Nie wierzę.

On ma wyprawę, jeszcze w tej skali. Do teraz nie mogę wyjść z podziwu po ostatnich zdjęciach dyszy. Będzie się działo, a mnie ciekawi ile Mikołaj zostawi z oryginalnego modelu, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za przyjęcie i zainteresowanie.

 

p11c - Grzes wstawił in-box czyli nie ma potrzeby powtarzania;

 

Oczywiście zejście na ląd nie oznacza całkowitej zdrady lotnictwa - chcę przymierzyć się do klasycznego holownika.

 

I myślę również, że aż tak bardzo "nie będzie się działo" - nie mam tu zamiaru niczego szczególnie otwierać. Natomiast nie odpuszczę mu żadnych zewnętrznych detali na tyle ile uda mi się ustalić. W razie czego interweniujcie.

 

Dzięki - Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś potrzebujesz to pisz.

W podręcznym magazynku mam kilka tysięcy fotek różnych pojazdów lotniskowych

 

Jaki samolot chcesz podczepić i z jakiej jednostki?

Może coś konkretniejszego udałoby się wyszperać niż takie przykładowe:

file.php?id=28&sid=69365b34875efb6dd1871198d1374070&mode=view

file.php?id=29&sid=69365b34875efb6dd1871198d1374070&mode=view

file.php?id=30&sid=69365b34875efb6dd1871198d1374070&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - nie mam pojęcia czy po lotniskach pomykają Stary z ZU, jednakowoż takiej odmiany nie przewiduję. Klasyczna skrzynia będzie, taka jak na zdjęciach co to je Grzes pokazał.

Holowany obiekt nie jest jeszcze docelowo i precyzyjnie wybrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie będzie klasyczne - czyli to specyficzne khaki. Przy okazji proszę o Wasze ewentualne poglądy na temat doboru farby - jednym z typów, który już mi wskazano jest Humbrol 75. Wydaje mi się całkiem, całkiem, ale może jest jakaś alternatywa.

 

W toku ostatniego mojego wpisu umknęło mi, a mogłoby się wydać niegrzeczne - Tomek Mroczkowski - dzięki za propozycję co do dokumentacji. Na pewno dam znać jeśli coś będzie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W toku ostatniego mojego wpisu umknęło mi, a mogłoby się wydać niegrzeczne - Tomek Mroczkowski - dzięki za propozycję co do dokumentacji. Na pewno dam znać jeśli coś będzie potrzebne

 

Spokojnie, nie czekam na żadne oficjalne podziękowania ani nic Ja tu jestem od fotografowania tego naszego sprzęta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.