Skocz do zawartości

Bf 109 E4 trop 1/32 Trumpeter


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

A te oleiste zacieki w otworów wylotowych łusek przy bębnach działek dasz radę jeszcze zmyć?

Ja rozumiem lekkie okopcenie z resztek prochu, ale nie zacieki!

poprawione, zastąpimy pastelami lub pigmentami po pólmacie

 

Tak bez swastyki to żaden szanujący mniemiec się nad pustynią nie pokaże ;)

Dlatego leży teraz na szafce a tak na prawdę producent utrudnił życie i swastykę podzielił na dwa - mi się nie chciało jakoś jej składać po 2 h walki z pozostałymi kalkami. Po za tym różnie do tych znaków podchodzą na konkursach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym różnie do tych znaków podchodzą na konkursach

Znaczy, że doświadczyłeś tego na własnej skórze w Polsce?

Bo, że w byłym "Reichu nr 3" ścigają to wiadomo i jak będziesz tam startował to lepiej dmuchać na zimne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a tak na prawdę producent utrudnił życie i swastykę podzielił na dwa - mi się nie chciało jakoś jej składać po 2 h walki z pozostałymi kalkami. Po za tym różnie do tych znaków podchodzą na konkursach

Nie jest tak strasznie. Składałem taką w 72-ce. A w razie "W" Techmod robi w całości to może jakieś dopasujesz.

Po za tym różnie do tych znaków podchodzą na konkursach

Znaczy, że doświadczyłeś tego na własnej skórze w Polsce?

Czasami nadgorliwcy się znajdą. Na jednej wystawie widziałem wszystkie hakenkreuze pozasłaniane kartkami papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem do doklejenia jeśli chodzi o kabinę zostało mi;

drążek pilota, wspomniane uchwyty, rygiel do otwierania kabiny, wysięgnik od części otwieranej, osłona pilota i antena.

Jeśli chodzi o inne pierdołki to np rurki zasilające w wodę chłodnicę za czaszą śmigła oraz np linka od anteny.

 

Myślę że finalnie uporam się z tym projektem w weekend i zacznę coś nowego a z czym ot zobaczę bo czeka na mnie he162 MPM, seafire z airfixa i dwa migi - zobaczmy na co najdzie mnie ochota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam że bardzo mi się podoba Twoja praca, ponieważ mam za soba model Mesera z Trampka w tej skali to muszę przyznać że sporo detali ładnie ci wyszło, z uwag to odwieczny problem modelarzy lotniczych WWS czyli łączenie wiatrochronu z kadłubem oraz sztucznie wyglądające koła (ja też z tym nie walczyłem robiąc sztuczne ugięcia) - dość ostry kąt styku kół z podłożem powoduje że dość trudno w meserach to ładnie zrobić sposobem jest oczywiście umiejscowienie modelu na dioramie z trawą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwag to odwieczny problem modelarzy lotniczych WWS czyli łączenie wiatrochronu z kadłubem

 

Czyli?? Możesz rozwinąć temat bo niestety w lotnictwie jestem świeży i jak widać nie łapę tego slangu jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o miejsce łączenia transparentnego elementu owiewki z kadłubem (od przodu) z reguły wychodzi tam jakaś niedoskonałość i tak jest w Twoim przypadku chyba że to jakieś ślady eksploatacji ale jak powiększyłem zdjęcie to niestety jest rozmazane i nie widzę dokładnie. samoloty WWS miałem na myśli maszyny z okresu drugiej wojny światowej w nowoczesnych maszynach owiewka ma inną konstrukcję i trochę łatwiej to 'czysto' wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baas Ark, nie będę nic poprawiał bo celownik jest przyklejony z uwzględnieniem przesunięcia - zresztą przy tablicach yahu nie ma innej opcji. Dodatkowo zdjęcie net sailora przedstawia jakąś inna wersje 109tki ponieważ celownik jest po lewej a u mnie jest atak jak na załączonym niżej linku po prawej

 

http://40.media.tumblr.com/7c701c7b9c94c1fcc95e3cb2f1c5fd6a/tumblr_mq8ssbUJG11rc7erjo1_500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak co y rozwiać ewentualne wątpliwości

26e5ef3f53120d10med.jpg

 

Baas Ark - za wiele nie popatrzysz bo dziś wieczorem lub jutro nastąpi galeria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.