Skocz do zawartości

T-72B/B1 kontakt-1 Trumpeter 1/35 05599


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czas na nastepny warsztat, tym razem znany juz z tego forum wariant T-72, tak wiec inboxa nie robie. Napisze tylko, ze jak na moje oko to czesci faktycznie cala masa i bedzie z nim sporo roboty.

 

upload_-1

 

Za wiele jeszcze nie zrobilem, ale sa juz wszystkie metalowe nakladki (ponad 100) do oslon antyradiacyjnych.

 

upload_-1

 

Z dodatkow tylko lufka i linka

 

upload_-1

 

Najgorsze jest to, ze jakos nie moge sie zdecydowac jakie kamo ma dostac, spedzilem juz chyba kilkanascie godzin na necie i widzialem tysiace zdjec, no i nadal brak koncepcji

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Syryjskie to maja troche inna kostke na wierzy, sporo zdjec z tamtad ogladalem i jakos takiej wersji nie widzialem, jesli masz takowe to chetnie zobacze.

Mówisz masz: https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t34.0-12/12721555_1572698919712414_1492642819_n.jpg?oh=c6bdbfc8eebeae27cd82a314bbeb2ea4&oe=56F1DC87

 

... ale ja optuję za jakimś malowaniem z Donbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal0281 napisał

,,Te Syryjskie to maja troche inna kostke na wiezy,, czolg ktorego miniature (T-72B1) budujesz posiada kostki pancerza reaktywnego Kontakt-1,a na fotach z Syri naczesciej pokazywane sa T-72AV ktore rownierz maja wersje Kontakt-1,ale ulozone na wiezy podobnie jak w T-80U/UD, zakupiona i podobno montowana na Ukrainie. Syryjczycy uzywaja rownierz wersji gdzie kostki zakladano na kadlub, a wieze oslonieto konstrukcja z drutu zbrojonego?? a pusta przestrzen wypelniano np.ceglami,workami z piaskiem.Wieze uzyta w ww. wersjach nazywano o ile dobrze pamietam (Super) Dolly Barton. A teraz zasiadam i podgladam

 

zgadza sie

 

Co do Pana Kamila K, to mnie zdziwiles, Ty masz jakis wysoki skill w grzebaniu w necie, mi to tak nie wychodzi z malowaniem to jeszcze pomysle, najbezpieczniej by bylo zrobic cow w takim stylu

 

upload_-1

 

upload_-1

 

na tych zdjeciach jest troszke nowsza wersja, ale mam zdjecia takich jak moj t-72 w takich kolorkach, ale to kamo nie jest jeszcze pewne, moze zrobie 113 bo jednak podoba mi sie kolorystyka, sa kalki zestawowe i jest dobra dokumentacja w necie, minus taki, ze juz ten czolg byl tu robiony, no chyba, ze mnie cos najdzie i zrobie jakiegos innego t-72 z doniecka, jest jeszcze troche czasu na podjecie decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W syryjskim konflikcie biorą udział pojazdy wyposażone w najróżniejsze modyfikacje polowe, samoróbki. Warto spróbować zbudować coś z tego konfliktu, może wyjść model bardzo ciekawy, i jedyny w swoim rodzaju, gdyż pomysłowość ludzka nie zna granic.

Poniżej mój faworyt, inspiracja Merkawą jest bardzo oczywista

 

1900236_1488631034740191_1565676346207914823_o_zpsq5jxwlx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia żadnego skilla, po prostu czasem trzeba wiedzieć, gdzie szukać: https://www.facebook.com/groups/syrian.military.equipment/ - zapraszam Tam jest sporo zdjęć nowych, syryjskich T-72B.

 

dzieki, faktycznie dobre miejsce dla inspiracji modelarskich

 

Barthas! Kolego, jestem pewien ze ktos kiedys zrobi taki czolg, ale to nie bede ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal0281 napisał

,,Te Syryjskie to maja troche inna kostke na wiezy,, czolg ktorego miniature (T-72B1) budujesz posiada kostki pancerza reaktywnego Kontakt-1,a na fotach z Syri naczesciej pokazywane sa T-72AV ktore rownierz maja wersje Kontakt-1,ale ulozone na wiezy podobnie jak w T-80U/UD, zakupiona i podobno montowana na Ukrainie. Syryjczycy uzywaja rownierz wersji gdzie kostki zakladano na kadlub, a wieze oslonieto konstrukcja z drutu zbrojonego?? a pusta przestrzen wypelniano np.ceglami,workami z piaskiem.Wieze uzyta w ww. wersjach nazywano o ile dobrze pamietam (Super) Dolly Barton. A teraz zasiadam i podgladam

 

nawet troche myslalem dzisiaj z czego by taki drut zbrojeniowy zrobic i nic mi z tego nie wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal0281 napisał

,,Te Syryjskie to maja troche inna kostke na wiezy,, czolg ktorego miniature (T-72B1) budujesz posiada kostki pancerza reaktywnego Kontakt-1,a na fotach z Syri naczesciej pokazywane sa T-72AV ktore rownierz maja wersje Kontakt-1,ale ulozone na wiezy podobnie jak w T-80U/UD, zakupiona i podobno montowana na Ukrainie. Syryjczycy uzywaja rownierz wersji gdzie kostki zakladano na kadlub, a wieze oslonieto konstrukcja z drutu zbrojonego?? a pusta przestrzen wypelniano np.ceglami,workami z piaskiem.Wieze uzyta w ww. wersjach nazywano o ile dobrze pamietam (Super) Dolly Barton. A teraz zasiadam i podgladam

 

nawet troche myslalem dzisiaj z czego by taki drut zbrojeniowy zrobic i nic mi z tego nie wyszlo

 

Weź okrągły profil czy rurkę z Plastrukta,

Dłuższa niż zakładana długość ma być w modelu, obwin ja cienkim drucikiem np z słuchawek, plecionki sa tam cienkie naprawdę ,co jakiś, czas kapnij odrobine cyjanu zeby sie trzymało, tam gdzie będziesz miał początek i koniec twojego wymiaru do modelu daj wiecej kleju, obetnij na wymiar to co za dużo.

 

088f131af3ef2441af0c30640843b681.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za rady, pewnie szlo by z Wasza pomoca zrobic jakiegos fajnego syryjskiego potworka, ale juz prawie zapadly ostateczne decyzje, kilka godzin siedzenia przy kompie i mam cos takiego

 

11113773_824635267621698_5665766304118932860_n.jpg

 

 

11182030_824635297621695_3914031214886250381_n%2B%25281%2529.jpg

 

 

11196278_824637530954805_9194203498104128604_n.jpg

 

 

11133730_824637590954799_7972731700885637550_n%2B%25281%2529.jpg

 

Na ostatnim zdjeciu czesc kostek na gorze wiezy wydaje sie jasna czy to tylko gra swiatla?

 

11200892_824635320955026_4964608670189908687_n.jpg

 

Troche licze Panowie, ze ktos z Was moze ma jeszcze gdzies jakies zdjecia tej sztuki

 

dzieki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być jasne, czasem na wozach z Donbasu trafiają się takie wpadające wręcz w biel - tylko lepiej dla Ciebie - będzie bardziej kolorowo.

 

Co do zdjęć, rzuć okiem na fejsbuk - tak jak istnieje grupa o sprzęcie z Syrii tak samo można znaleźć taką grupę dotyczącą Ukrainy. Gdzieś tam przewijały się udostępniane albumy z ponad 700 fotkami T-72 z Donbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto o T-72B/B1 pisze sie iz sa to pojazdy ktore rosjanie trzymali w magazynach jako rezerwa na wypadek np.wojny.Przegladajac zdjecia z walk na Ukrainie mozna zauwazyc iz na wielu pojazdach uzywano bardzo jaskrawa zielen, elementem ktory byl najczesciej malowany w ten sposob jest skrzynka za wiezowa, Przykladem sa powyzsze fotki, nawet jesli pokazuja 1-2 czolgi.Moze Kamil K wie cos wiecej na ten temat albo Tomek Mroczkowski ktory wydaje sie byc specjalista w temacie T-72

Nie ma w tym raczej żadnej wielkiej filozofii - ot, biorą pierwszą z brzegu zieloną farbę, którą zamalowują rosyjskie znaki taktyczne i oznaczenia transportowe stosowane m.in na kolei z tego co wiem. N-2200, jeśli dobrze pamiętam - często widoczne na burtach wozów dostarczonych przez Rosjan do Donbasu.

 

Dosłownie parę dni temu widziałem zdjęcie T-72 z Syrii z tym samym oznaczeniem. Przypadek? Nie sądzę.

 

Te zielone wstawki pojawiają się zawsze w tych samych miejscach: zasobniki wieżowe(miejsca po nr taktycznych), reflektor przy armacie(emblematy jednostki) i burty(oznaczenia transportowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pestepy wybitnie powolne

 

upload_-1

 

W tym tygodniu zabralem sie za kola i takiej masakry to nigdy jeszsze nie trafilem, a pisze to z perspektywy czlowieka ktory pierwszy model kleil ponad cwierc wieku temu, to wklesniecie na kole jest tak duze ze szlifowanie zaczenam od papieru 150, troche mnie to wk..... jak pomysle ile ten model kosztowal

 

upload_-1

 

Przyszly mi w tym tygodniu dwa zestawy figsow, nie wiem jeszcze jak i ile figurek zastosuje w tym modelu, ale jest juz z czego wybierac

 

upload_-1

 

upload_-1

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 4 weeks later...
Mogą być jasne, czasem na wozach z Donbasu trafiają się takie wpadające wręcz w biel - tylko lepiej dla Ciebie - będzie bardziej kolorowo.

 

Co do zdjęć, rzuć okiem na fejsbuk - tak jak istnieje grupa o sprzęcie z Syrii tak samo można znaleźć taką grupę dotyczącą Ukrainy. Gdzieś tam przewijały się udostępniane albumy z ponad 700 fotkami T-72 z Donbasu.

Bardzo proszę o link do takiej grupy!

 

Mimo wszystko mam nadzieję że autor zrobi jednak "syryjczyka" Link, dużo syryjskiego sprzętu "Syrian tanks at war. Some pictures and words between them"

http://sturgeonshouse.ipbhost.com/index.php?/topic/754-syrian-tanks-at-war-some-pictures-and-words-between-them/&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.