Skocz do zawartości

2S1 Goździk 1:35 Trumpeter


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dziś z wielkanocnym zajączkiem rozpocząłem budowę modelu samobieżnej haubicy 2S1 Goździk.

Firma, Trumpeter z liną Eureki, może jakieś blachy zaadaptuje z zestawu Eduarda dla Skif'a, kalkomanie własne, dokupić muszę jeszcze oznaczenia tzw. "priorytetu drogowego".

Malowanie - czyli to co współcześniaki lubią najbardziej, malowanie Wojska Polskiego, 9 Brygada Kawalerii Pancernej z Braniewa. Początkowo miał to być pojazd nb. 1776 UH 0015T jednak zmieniłem plany na UH 0012T z Gryfem na wieży:

 

Bohater:

IMAG1201.jpg

 

Model, bez in-box'a, ten jest w internecie.

Słówko o modelu - bardzo ładny szczegół, koła z bieżnikiem jak nówka z fabryki Dodane są skromne blaszki i... fatalne gąsienice. I nie mówie o jakości tylko o sposobie "podania". Do każdego ogniwa muszę przykleić po 2 zęby. Napiszecie "kup friule", friule - ok, kup - nie ok W miarę budowy będę analizował i porównywał ze zdjęciami prawdziwego pojazdu

 

 

IMG_4124.JPG

 

 

Zaczynamy!

Instrukcja jak zawsze zaczyna od dołu, przykleiłem elementy zawieszenia, czy będzie równo zobaczymy po nałożeniu kół

 

IMG_4126.JPG

 

Skleiłem jeszcze lufę i hamulec wylotowy. Czekają na szpachlowanie.

IMG_4127.JPG

 

Mam niecałe 4 miesiące do III EOFM, muszę zdążyć Luchs na dniach myślę zostanie skończony a MiG-29 musi dojrzeć jeszcze.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy, trochę od tyłu, a raczej od góry zacząłem dalsze prace. Skleiłem i wyszlifowałem działo. Budując wersje naszą należy zwrócić uwagę na rodzaj włazów - wybieramy płaskie. Przy okazji skupiać się na pojazdach bo są drobne, aczkolwiek ważne zmiany! Jak np. układ przednich reflektorów.

 

IMG_4133.JPG

IMG_4135.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy, Goździk pączkuje:

 

IMG_4136.JPG

 

 

IMG_4137.JPG

 

Dwie uwagi do wieży. Pierścień średnio sie komponuje po osadzeniu zamka działa, to raz. Dwa - żeby pierścień wieży nie pasował i był za duży względem otworu w kadłubie? W tym modelu bym się tego nie spodziewał... Ale cóż Trumpeterze, przynajmniej detal ładny.

 

IMG_4138.JPG

 

 

IMG_4139.JPG

 

 

IMG_4140.JPG

 

 

IMG_4141.JPG

 

 

IMG_4142.JPG

 

Ogólnie składa się średnio, jest trochę skurczy, połówki kadłuba nie chcą zbytnio do siebie pasować, szpary przy światłach to nie szpary tylko grubość materiału. Ciągle ociągam się z gąsienicami, a przydałoby się je zacząć. To tyle, do następnego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ten model. Nawet dostałem główną nagrodę na konkursie Sikorski 2015. Tomek te gąski są tak pioruńsko zrobione, że odechciewa się klejenia tego modelu. Kto to wymyślił żeby zęby gąski pojedynczo doklejać. Ale ja dałem radę to i ty dasz. Chyba ,że poszukać jakiś zamiennik. Nie wiem jakie są w Skifie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wetnę na chwilkę...co do gąsek Trumpka, zdanie mam jedno. Wywalić do kosza, albo wykorzystać jako "martwa natura" na dioramce. Jeśli ktoś naprawdę chce zrobić dobrze gąski. I chce, żeby pięknie leżały na modelu. I chce jeszcze żeby pracowało zawieszenie to tylko Friul'e, lub im podobne. Wiem, zaraz podniesie się larum, że Friul'e są drogie. Owszem, tanie nie są. Ale jeśli ktoś zacznie z nimi przygodę, to bardzo ciężko wrócić do innych gąsienic.

Ja ze swojej strony zachęcam do stosowania gąsienic pracujących.

 

MBB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wetnę na chwilkę...co do gąsek Trumpka, zdanie mam jedno. Wywalić do kosza, albo wykorzystać jako "martwa natura" na dioramce. Jeśli ktoś naprawdę chce zrobić dobrze gąski. I chce, żeby pięknie leżały na modelu. I chce jeszcze żeby pracowało zawieszenie to tylko Friul'e, lub im podobne. Wiem, zaraz podniesie się larum, że Friul'e są drogie. Owszem, tanie nie są. Ale jeśli ktoś zacznie z nimi przygodę, to bardzo ciężko wrócić do innych gąsienic.

Ja ze swojej strony zachęcam do stosowania gąsienic pracujących.

 

MBB

 

heh... Ciężko się z Tobą nie zgodzić Prawda jest taka, że jak z friulami raz się zacznie to już tylko chce się stosować fruile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 11 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Póki aerograf działa, zmalowałem goździka na pierwszy bazowy kolor. Zrobiłem preshading, nie wiem czy go widać, ale chyba niezbyt wyszedł, nie wiem - robiłem pierwszy raz w życiu

 

36333387035_141da320e3_b.jpg

 

36196914521_b44a7c4251_b.jpg

 

36333390595_79e9147cca_b.jpg

 

Czas na plamy. Na wieży będę musiał pozmyślać, gdyż w 2013 roku nie miałem jeszcze takiej waleczności do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.