Skocz do zawartości

Proste studio fotograficzne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sam namiot bezcieniowy + dwie zwykłe lampy do oświetlenia tego kosztują mniej więcej jak średniej jakości model.

 

Typowy zestaw dwóch lampy światła stałego + parasolki i statywy, to wydatek ok 300-400zł. + brystol 5zł.

 

 

Jeżeli chcemy coś bardziej pro, to inwestujemy w studyjne lampy błyskowe 200Ws i softboxy szybkiego rozkładania. Całość wyjdzie nam koło 1000-1500zł zależnie od jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić prosty namiot bezcieniowy - fajny tutorial poniżej.

Ja raczej nie zdecydowałbym się na kupno gotowego, bo z reguły rozmiary są nieodpowiednie.

A tutaj można zrobić taki jaki się chce.

Rurki i włóknina do kupienia w dowolnym sklepie hydraulicznym i ogrodniczym.

http://viaxe.pl/namiot-bezcieniowy-zrob-to-sam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softbox Powerlux SQ-604 60x60, wersja z 4 żarówkami 85W 5400K + zwykły statyw 210cm + biały brystol = ~330zł łącznie i można robić zdjęcia jakości, której nie osiąga 90% użytkowników tego forum. Sprzęt można po złożeniu schować do szafki. Rozłożenie trwa 5 minut.

 

Dokupić trzeba nawet kiepskiej jakości statyw = ~40-100zł i jakąś małpę, która daje możliwość fotografować w trybie ręcznym. Koszt 500-1000zł.

 

Do tysiąca można się ze wszystkim mieścić, jeżeli nie mamy wygórowanych oczekiwań.

 

Dziękuję. O to chodziło

Ja to zakupię to skorzysta też żona przy fotografii kulinarnej, którą się zajmuje.

Namiot bezcieniowy ją wogóle nie interesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dla kolegi udającego się na "wyspiarską emigrację", stworzyłem takie oto "pudełko", miało być lekkie, wytrzymałe i łatwe w montażu/demontażu (materiał PCV, zdjęcia ze starego telefonu więc trochę rozmazane):

 

d343926697697150e32d814a16c12d7f.jpg

86a81afcce6b6ae5292b43afd2596e69.jpg

 

a po złożeniu (wiadomo - na emigracji mało miejsca) :

 

252850a2485f85d3067b689eb22b94d8.jpg

57a94c77f5ceb3754baeca82cb89429c.jpg

 

Dołożył trzy lampki i po przysłonięciu boków kalką techniczną miał coś w rodzaju namiotu bezcieniowego, a po zabezpieczeniu wnętrza kartonem - "komorę lakierniczą".

 

Podobno służyło mu dobrze przez 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy ciągle macie z tymi rurami PCV? Namiot można kupić za grosze i spokój.

 

W moim przypadku namiot musi się zmieścić na stoliku do fotografowania który mam, więc musi mieć określone wymiary, o ile pamiętam to 65 cm szerokości i 45 cm głębokości.

Nie znajdę takiego w sprzedaży, więc montaż z rurek PCV to najlepsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić prosty namiot bezcieniowy - fajny tutorial poniżej.

Ja raczej nie zdecydowałbym się na kupno gotowego, bo z reguły rozmiary są nieodpowiednie.

A tutaj można zrobić taki jaki się chce.

Rurki i włóknina do kupienia w dowolnym sklepie hydraulicznym i ogrodniczym.

http://viaxe.pl/namiot-bezcieniowy-zrob-to-sam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

mam pytanie do kolegów którzy dysponują większa wiedza niż ja w temacie aparatów fotograficznych

Posiadam budżet w wysokości 1500-2000 zl max i chciałbym kupić aparat w tym przedziale cenowym.

Nie posiadam żadnego doświadczenia w dziedzinie fotografii a zdjęcia które robiłem do tej port to był to tel. komórkowy i "takim urządzeniem " :

 

6715_big_S2500_side_zpsprshzy1k.jpg

 

Niestety nikon nie przetrwał wycieczki syna i jestem tak jakby zmuszony kupić jakiś aparat , w internecie jest wiele opinii na temat wielu aparatów.

Poczytałem trochę i mniej więcej już wiem czym rożni się lustrzanka od kompaktu , tylko nie bardzo wiem co mam wybrać dla takiego laika jak ja

Zdjęcia jakie będę wykonywał to zdjęcia rodzinne,wycieczki , imprezy rodzinne i oczywiście MODELE , wiec mam nadziej ze coś doradzicie

 

 

Pozdrawiam

Przemek R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Atlis był po 1000km podróży i 4 godzinach snu.

 

Nikon D5200 + 18-55mm II.

 

Poczytałem posprawdzałem i mam pytanie czy to nie będzie zbyt precyzyjne narzędzie w moich nie wprawionych rekach

Jest to lustrzanka i mam obawy czy sobie z nią poradzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Kolega Atlis był po 1000km podróży i 4 godzinach snu.

 

Nikon D5200 + 18-55mm II.

 

Poczytałem posprawdzałem i mam pytanie czy to nie będzie zbyt precyzyjne narzędzie w moich nie wprawionych rekach

Jest to lustrzanka i mam obawy czy sobie z nią poradzę

 

Poradzisz sobie. Mam ten aparat i sobie go chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.