Skocz do zawartości

Uff ale gorąco..ładuj nie marudź - KURSK lipiec 1943


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w nowym konkursie modelarskim.

 

Tematów już wiele, więc i rywalizacja zaś będzie na najwyższym poziomie

 

Wszystkie inne moje projekty poszły w status "PAUZA", gdyż trzeba rozpocząć nowy konkursowy model. Tym razem padło na : Dragona MARDER III ausf. H.

W tym konkursie więcej przyłożę się do samego modelu i figurek, co oznacza, że nie planuje na chwile obecną żadnej dioramki.

 

Konkursowy in-box:

 

SAM_1721.JPG

 

SAM_1718.JPG

 

SAM_1722.JPG

 

SAM_1724.JPG

 

SAM_1725.JPG

 

Planuję dość odważne malowanie jak na moje zdolności modelarskie - SS Panzer Grenadiere Division "Leibstandarte SS Adolf Hitler"

 

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%25C5%2582noekranowym%2B2016-05-01%2B145602.jpg

 

 

Pozdrawiam i do usłyszenia wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko II WŚ preferuje . Fakt współcześniaków tyle, że pewnie, w tym konkursie zostanę " rozjechany " przez nich jak mrówka na asfalcie :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ sobie dziś "dobrze" zrobiłem - lepiłem od rana do teraz 22:00 . Poniżej trochę postępów:

 

Na początek poszła wanna i wszystko co się z nią wiązało i było w instrukcji na pierwszych stronach

 

SAM_1727.JPG

 

SAM_1728.JPG

 

Następnie zabrałem się za tył - reasumując trochę szczelin mam do wypełnienia płynna szpachlą

 

SAM_1729.JPG

 

SAM_1730.JPG

 

SAM_1734.JPG

 

Mały wizjer.

 

SAM_1731.JPG

 

Model posiada kompletne wnętrze, tak więc żal byłoby wszystko ukryć. Ambitnie zabrałem się za wnętrze

 

SAM_1733.JPG

 

Silnik, wał - do całości postaram się w miarę realnie dodać przewody.

 

SAM_1735.JPG

 

SAM_1737.JPG

 

SAM_1739.JPG

 

SAM_1741.JPG

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecisz z tematem.

 

Niezłe tempo. Ja wczoraj tylko zdjęcia in boxa zrobiłem.

 

Początki zawsze takie są później mnie weryfikuje życie i tempo spada

 

 

EDIT:

 

Dziś dzień nie był owocny w modelowanie, większość czasu rozkręcałem altanę na działce a modelowałem może z 2 h :(

 

Postęp nieduży, ale czasu jeszcze masa. Wnętrze nabiera wyglądu.

 

SAM_1743.JPG

 

SAM_1745.JPG

 

SAM_1747.JPG

 

SAM_1749.JPG

 

SAM_1753.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze na etapie składania podwozia, a tutaj już chyba zaraz będzie malowanie wnętrza. Tempo naprawdę dobre.

 

Do malowania wnetrza jeszcze długa droga. Co do tempa, to wykorzystuje majówkę .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej...

 

Zaczynam z uzupełnianiem wnętrza: kabelki, dodatki - wszystko robię według ubogiej dokumentacji . Wiązka przewodów przygotowana do późniejszego montażu.

 

SAM_1754.JPG

 

SAM_1755.JPG

 

SAM_1756.JPG

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z możliwością zdjęcia paru elementów - takie mam założenie..... ale w realizacji może być tak, że część zostanie otwarta a tylko wieża zdejmowana.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, to tłumaczy wykonywanie wnętrza z takimi detalami.

 

Żal byłoby nie odsłonić takich detali modelu . Plan ambitny mam, a i czasu jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że część zostanie otwarta a tylko wieża zdejmowana.

 

 

Pozdrawiam

 

Marder nie miał wieży

 

Haha fakt - działo z osłoną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci idzie z tym wnętrzem.

 

Postaram się detalować jak tylko mogę, na chwile obecną do weekendu przerwa z Marderem - delegacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam do oglądania bo się czaję na jakiegoś mardera:D

 

Owego Mardera składa się jak klocki, wszystko do siebie jak do tej pory pasuje:)

 

Niewielki postęp poniżej - ze względu na to, że miałem tylko godzinę czasu, wnętrze zostawiłem na później, a zabrałem się za układ jezdny.

 

SAM_1763.JPG

 

SAM_1764.JPG

 

Od dziś rozpocząłem jeden z większych projektów życiowych - budowa domu :/. Warsztat zatem będę musiał dzielić z budową i częstymi delegacjami. Reasumując warsztat będzie powolny, ale w 3 miesiące i 23 dni się wyrobię :P

 

Pozdrawiam i do usłyszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno...., ale mały kroczek w przód.

 

W dalszym ciągu dorzucam elementy do wnętrza. Większość przewodów jest z zapasem, za niedługo znajdą swoje miejsce. Przez najbliższe dwa tygodnie nic nie zrobię w modelowym warsztacie - delegacja ( tym razem nie mogę ze sobą zabrać nic do klejenia ).

 

SAM_1767.JPG

 

SAM_1768.JPG

 

SAM_1769.JPG

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z przykroscia musze odpuścić ten konkurs. Budowa najwiekszej diormay mojego zycia ( czyt. stawiam dom) oraz praca na wyjazdach pochlania caly moj czas. Model bedzie kontynuowany prawdopodobnie juz w nowo powstajacym warsztacie modelarskim:) Zycze wszystkim wielu emocji podczas finalu.

Prosze o przeniesienie warsztatu do odpowiedniego dzialu.

 

Pozdrawiam i do szybkiego usluszenia.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.