Skocz do zawartości

W piasku pustynnej burzy - T-72 Kitech 1/48


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

Witam,

Długo zastanawiałem się czy w ogóle przystąpić do zmagań konkursowych i ostatecznie bardziej dla zabawy niż rywalizacji wyciągnąłem z szafy tego oto potworka.

Pudło

DSC08320.JPG

In-box

DSC08323.JPG

 

Jak to u mnie bywa trzeba będzie ostro porzeźbić ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Niestety skala 1:48 nie daje łatwych wyborów zwłaszcza we współczesnej pancerce.

Natomiast bezpośrednim przyczynkiem do zmiany epoki było to zdjęcie. Co prawda przedstawia ono zniszczony podczas operacji Pustynna Burza czołg T-62, jednak scena tak bardzo mi się spodobała, że postanowiłem ją odwzorować w mojej ulubionej skali.

Iraqi_T-62.JPEG

 

Liczę, że dzięki wsparciu kolegów obeznanych w teraźniejszej pancerce uda mi się wyrobić w terminie.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki Panowie za komentarze.

Udało mi się wyguglać, że maszyna przedstawiona na zdjęciu została zniszczona podczas operacji Pustynna Burza w pobliżu lotniska Ali Al Salem, 18 kwietnia 1991 r.

 

Niezły pomysł - szkoda będzie jednak schować taki kawał modelu w piasku. Jestem ciekaw jak to ostatecznie wyjdzie.
Model jest tak paskudnie wykonany, że nie będzie szkoda go zasypać piachem. Zresztą został zakupiony na bazarze za bodajże 10 pln z przeznaczeniem właśnie na ten projekt. Co prawda odczekał swoje ale ostatecznie nadszedł czas aby go wykorzystać.
Pomysł na dioramkę przedni

Będziesz go "wkopywał" czy oberżniesz wannę ?

Poskładam go z wyłączeniem układu jezdnego i zasypię piaskiem.

 

Dla pokazania jakości modelu kilka zbliżeń:

Wanna,

DSC08324.JPG

 

górna części pancerza,

DSC08325.JPG

 

wieża (początek wycinania włazu),

DSC08327.JPG

 

główne części poskładane na Blue Tack (widać olbrzymie dziury na lufie),

DSC08332.JPG

 

i na zaczyn podstawki oraz mniej więcej miejsce w którym znajdzie się teciak.

DSC08328.JPG

 

Dużym wyzwaniem będzie wykonanie lufy. Zestawowa nie nadaje się nawet do zdjęcia wymiarów.

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak widzę jakościowo koszmarny, ale wykonawca pracy gwarantuje ciekawy warsztat więc chętnie poobserwuję.

No i moja nowa skala

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.