Skocz do zawartości

"Letnie krematorium" - Schnaider CA pod Soissons 1918


Wojtek B.

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam

Na początku zinterpretuję Kolegom nazwę warsztatu jak i mam nadzieje skończonej w terminie dioramy.

Na nazwę tematu wpłynęły mianowicie:

1. Lato 1918 roku jako okres historyczny, jak i zarówno oczywiście tematyka konkursu

2. "Krematorium" a dokładnie "Jeżdżące Krematorium" - taką nazwą ochrzcili swoje pierwsze czołgi francuscy żołnierze.

 

Dla potrzeb warsztatu wykorzystam poniższy zestaw:

DSCF2061_zpsbuhyf0vz.jpg

 

Tytułowe "krematorium" czyli model Schneider CA - Armored od Hobby Bossa (83862)

DSCF2035_zpstaksqyhh.jpg

DSCF2050_zpsxtsp1t7m.jpg

DSCF2051_zpsklkcpvog.jpg

DSCF2052_zpsbqqksguh.jpg

DSCF2053_zpsccdbu8ji.jpg

DSCF2054_zpsosszee8p.jpg

DSCF2055_zpsruwwwt3u.jpg

DSCF2056_zpse6icglmb.jpg

DSCF2057_zpsc4x41fbh.jpg

DSCF2058_zpsy7zo4xeu.jpg

 

Podstawką dioramy będzie zestaw MiniArtu (36035):

DSCF2036_zpsillimtot.jpg

DSCF2046_zpszgl2yxur.jpg

DSCF2045_zpsdklvznvs.jpg

 

Natomiast figurki które wykorzystam pochodzą z zestawów:

Master Box (35134)

DSCF2038_zpsla1dzbhx.jpg

DSCF2042_zpsbrgeazao.jpg

DSCF2043_zps9vy9aiy4.jpg

Oraz z ICM-u (35689)

63eadd2b-485e-48c0-a64b-ca042b784a8f_zpsmsgzkbpf.jpg

DSCF2064_zpsb0rf9weu.jpg

 

W następnym poście przedstawie rozpoczęcie prac nad Schnaiderem.

 

Pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś se Wojtek wybrał temat - będę pamiętał aby nie przeglądać przy jedzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za komentarze. Pierwszym etapem budowy dioramy jest przedstawiany wcześniej model Schneidera od Hobby Bossa.

Zanim przejdę do warsztatu przedstawie pierwszą część sylwetki Schneidera.

 

czolg-pierwszy-francuski-testy_zpsctpqq0uy.jpg

Bazą wyjściową podwozia Schneidera był ciągnik Holt'a. Wiosną 1915 roku we Francji przeprowadzono z jego udziałem pierwsze testy a wyniki zaowocowały przebudowę jednego z wcześniej zakupionych ciągników,

 

schneider_ca_1_france-15864_zpsyjjp0mid.jpg

Jednak w grudniu 1915 testy nieprzebiegły zbytnio pomyślnie w głównej mierzę przez krótkie gąsienice, które nie dawały sobie rady z przygotowanymi wcześniej przeszkodami. Jednak zalecono dalsze pracę nad jego rozbudową. Dzięki wysiłkowi pułkownika Jeana Baptiste Estienna oraz Eugen'a Brillie - głównego inżyniera firmy Schneider, udało się opracować w ciągu zaledwie sześciu dni (20-26 grudnia 1915 roku) ogólny zarys wyglądu czołgu a w styczniu 1916 roku przeprowadzono udane próby co zaowocowało zamówieniem 400 sztuk pojazdu. Jednak dopiero przy pokazie z 25 lutego 1916 roku zaaprobowano zamówienie sprzed miesiąca.

czolg-schneiderCA-wjezdza-na-lawete_zpso4ldd6df.jpg

 

Teraz przejdę do warsztatu. Montaż zacząłem od podwozia i wanny.

DSCF2073_zpstti1kzva.jpg

DSCF2074_zps3chahjru.jpg

3f8eb1aa-83d6-4b75-84f3-421165b46bb1_zpsybv4lkoq.jpg

Ten etap budowy nie przysporzył żadnych problemów, jednak gdy zasiadłem do klejenia gąsienic ze zestawu to w skrócie ( )

Już teraz mogę powiedzieć, że gąsienice i sposób ich wykonania przez producenta jest minusem tego zestawu i tu według mnie mogli pójść w ślady Mengowskiego wykonania ogniwek. O co dokładnie chodzi napiszę później bo mnie jeszcze trzyma. Postanowiłem zastąpić je ogniwkami od Menga z Ft-17.

 

Pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Kadłub w całości skleiłem do kupy i pokryłem go podkładem:

DSCF2114_zpsbhirpq02.jpg

DSCF2115_zpskwqetphn.jpg

 

W następnej kolejności położyłem kamuflaż używając farb AK:

- AK 4051 - WW1 French Milky Coffe

- AK 4055 - WW1 French Green #2

- AK 4053 - WW1 French Brown

I na dzień dzisiejszy model prezentuje się taK:

DSCF2119_zpsnrtuzvfj.jpg

DSCF2121_zpsxuy5opkd.jpg

DSCF2124_zpsz8h24ni9.jpg

 

Pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chodzi o Schneidera to od ostatniej mojej aktualizacji nic się nie zmieniło, żeby się usprawiedliwić miałem remont domu z równoczesnym niespodziewanym przyjazdem rodzinki .

Ale w niektóre wolne wieczorki jak również podczas ostatnich warsztatów w Bielsku pracowałem nad figurkami i na dzień dzisiejszy prawie skończone prezentują się tak:

DSCF2259_zpstxsjjjcg.jpg

DSCF2261_zpsrpk5hufb.jpg

DSCF2262_zpsmzpkp0g0.jpg

DSCF2264_zpsrzwtnlgk.jpg

 

Pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Kolejną częścią dioramki za jaką się wziąłem jest sama podstawka. Głównym jej elementem jest wcześniej wspomniany zestaw MiniArtu 36035:

DSCF2036_zpsillimtot.jpg

Do niego wykonałem ramkę z styroduru oraz listewki balsowej, podłoże natomiast z Grey Pumice od Vallejo i na całość poszedł czarny podkład:

DSCF2268_zpsc1cwt0zv.jpg

Za pomocą dwóch zestawów farb Ak - Old & Weathered Wood nałożyłem kolory bazowe:

DSCF2272_zps9kul5mxa.jpg

 

Pozdrawiam

Wojciech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to bałagan straszny ze zdjęciami i treścią. Wcześniej tez- model pomalowany, a pózniej w podkładzie... Kolejne zdjęcia z gołym plastikiem. Ostatni post kompletny klops merytoryczny. Popraw, bo figurki wyglądają swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.