Skocz do zawartości

F6F-5 Hellcat 1:48 Eduard


jaxiu

Rekomendowane odpowiedzi

Czas trochę opdocząć od czołgów i pojazdów.

Postanowiłem zbudować samolot. Pierwszy od jakiś 25 lat.

W związku z bardzo dobrą rekomendacją kolegi i własnym zamiłowaniem do Amerykańskich samolotów morskich (wszystkich), wybór padł na F6F-5 Hellcat, wyrób Czeskiej firmy Eduard.

Zamierzałem nabyć wersję „Weekend edition”, niestety okazała się niedostępna, więc wziąłem na warsztat „ProfiPack”. 20 PLN różnicy, za które otrzymałem dodatkowo:

- kolorowe blachy do kokpitu

- blachy do waloryzacji silnika

- żywiczne koła

- kalkomanie dla 5 wersji malowań

- maski do malowania owiewek i kół

Myślę, że była warto.

Model robi bardzo, ale to bardzo pozytywne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eduard to naprawdę klasa

 

Mam od nich kupionego Spitfire'a IXc oraz Profipack BF109E-3 - jakość wyprasek naprawdę fantastyczna ;)

Do kompletu brakuje mi jakiegoś hamerykańca i Hellcat nadwałby sie idealnie ;)

Chętnie zobaczę jak Ci to wyjdzie i będę kibicował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z tego pięknego zestawu nie wyjdzie mi czołg. Jak już pisałem w pudle za 70 PLN dostałem całkiem sporo

 

c4c79dfe9fdb5ca381d72417aeb610a4.jpg

 

237bac0986d8a1ece7b3e291a21be301.jpg

 

1269c683b2f63001ac63bdcfbc2bde50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model. Mohj będzie się zdecydowanie różnił, bo mój zestaw to późna wersja F6F-5 w jednolitym malowaniu stosowanym od 1944 roku. Na pewno dość mocno ten model sfatyguję. Samoloty pokładowe na Pacyfiku nie miały lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowany na Pertku i Flisowskim chętnie popatrzę na pacyficzny myśliwiec, choć ukochany jednak jest Corsair,

Początkowo chciałem zrobić Wildcata we wczesnym malowaniu, ale kumpel zasugerował mi ten zestaw Eduarda (cena/jakość). Na Corsaira też przyjdzie kiedyś czas. Trzeba jednak pamietac, że to Hellcaty zrobiły robotę na Pacyfiku, no i 19:1 kill ratio żaden inny myśliwiec II WŚ takiego nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fatygowaniem modelu staraj się trzymać materiału referencyjnego, nie inwencji twórczej.

 

Spokojnie - studiuję dopiero dokumentację, zanim ruszę z projektem jeszcze troszkę minie. Na pewno będę się starał aby strona merytoryczna się zgadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

He he a ja po budowie samolotów nabrałem wielkiej ochoty zbudować jakiś czołg ale z zainteresowaniem będę śledził budowę ponieważ teraz składam pirata ale ten kotek z piekła rodem też czeka w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po lekturze nowego Weathering Magazine Aircraft, zaczynam mieć koncepcję jak Hellcacik zostanie potraktowany.

Przy dobrych wiatrach - dziś ruszam z budową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że balans kolorów w aparacie zwariował, bo blaszki są w podobnym odcieniu. No ale co Pactra, to Pactra - całkowitej zgodności nie ma, zbyt mało oliwkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki wash i reszta klamotów

 

Co zaś się tyczy jakości poprzednich zdjęć - robiłem testy nowego softa, no i zdjęcia robione telefonem. Jak będę miał dłuższą chwilę rozstawię aparat i zrobię lepsze zdjęcia.

 

Póki co kolejne foty z komórki

 

5d1d9b860444540a830b46f68a379c72.jpg

 

ffe100f543116e4db4847aa7778b3340.jpg

 

9194a3928c784bc5c0271f3afbb95213.jpg

 

1662eabdb6451c4cbccfc3046d7b75db.jpg

 

18a6459760926bda297b6a5cac9c64d0.jpg

 

dd08f2936ed74d3e5e4cf2d5f0360ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie dziergam tą "wiedźmę" w wersji F3 od Edka, ale moja będzie w barwach brytyjskich. Niektórzy powiedzą , że to profanacja, ale ja już tak postanowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie dziergam tą "wiedźmę" w wersji F3 od Edka, ale moja będzie w barwach brytyjskich. Niektórzy powiedzą , że to profanacja, ale ja już tak postanowiłem.

 

To zerknij do THE WEATHERING MAGAZINE http://www.migjimenez.com/en/the-weathering-magazine-publications/547-twa-issue-1-panels-english.html - pięknie tam brytyjskiego kotka z piekła rodem pokazali

 

ZMn53H9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.