Skocz do zawartości

A-7D Corsair II - 1/48 Hasegawa


slee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swiezy ulepek (doslownie), stary model Hasegawy ktory kupilem przypadkowo na ebayu wraz z blaszkami edka i krzeslem airesa. Jakosc wyprasek z zajechanych prawie 30-letnich form wiadoma, wszechobecne nadlewki, jamki skurczowe, zanikajace linie oraz milimetrowe szpary na laczeniu kadluba z platem i tragiczne spasowanie wlotu powietrza. Przyznam ze po tygodniu stracilem zapal do budowy tego modelu, poprostu sklejony, pomalowany praktycznie bez watheringu. Nie zalozylem nawet zakupionego do niego uzbrojenia - maverickow i snakeye, przydadza sie do innych projektow :P Uzylem jedynie dokupione kalki Two Bobs, bardzo fajne, cieniutkie i super sie kladly, w odroznieniu od pancernych nalepek hasegawy

Tyle gledzenia, pora na fotki:

 

g2PXvVx.jpg

 

TPLP4dR.jpg

 

S93PyEY.jpg

 

mBhANsZ.jpg

 

TkX1fnh.jpg

 

7DrLuDK.jpg

 

http://i.imgur.com/2CKhtkM.jpg

 

kgiH10q.jpg

 

Mozecie sie znecac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto go skleiłeś i prawidłowo pomalowałeś, aż szkoda że nie pokusiłeś się o jakieś efekty brudzenia.

Szczególnie że naharowałeś się nad tym modelem.

Ja bym nie odpuścił, szczególnie gdy najtrudniejsze już za Tobą.

Bardzo lubię tę maszynę i szkoda że ten model tak źle spasowany.

Niedawno kupiłem właśnie tez zestaw i jeszcze kupę żywicy do niego, sądziłem że ze spasowaniem to akurat tam nie ma dużych problemów.

No cóż, Hasegawa lubi pokazywać że jest bardzo często marką przereklamowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu składałem A-7 dokładnie w tym kamuflażu, niestety bez kalek więc musiałem się nagimnastykować z detalami. Mam nadzieje że nie musiałeś się tak męczyć, model faktycznie ładnie i czysto sklejony i zgodzę się tu z przedmówcą że przydałoby się nadać mu odrobinę życia w postaci śladów eksploatacji czy choćby tonowania kolorów.

Jednak ogólnie model mi się podoba szczególnie że A-7 to jeden z moich ulubionych statków powietrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.